Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emberek hogy a fenébe találtok...

Emberek hogy a fenébe találtok munkát, mikor mindenhova szakmai tapasztalat kell vagy 3 nyelv kiváló ismerete?

Figyelt kérdés
Már fél éve jelentkezem állásokra. Teljesen magamon kívül vagyok ezektől már. Ilyen nem lehet, hát mindenhova min. 1-3 év szakmai tapasztalat. A bölcsész diplomával ki is törölhetem, senkit nem érdekel, hogy dolgozni szeretnék és semmi de semmi értelmes lehetőség a gyors éttermeken kívül..

2014. júl. 22. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ad-hoc módon add be az önéletrajzodat cégekhez, közig. szervekhez. Nekem az első szakmai munkám úgy lett meg, hogy betelefonáltam egy közjegyzői irodába, és pont akkor mondott fel egy kolléga. Így tudtam a továbbiakban jelentkezni olyan állásokra, ahova szakmai tapasztalat kell.
2014. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Bölcsész diplomával nem is lesz semmi értelmes állásod...

Lehetőségeid:

- menj külföldre valami kulimunkát csinálni, többet fogsz keresni, lehet, hogy jobban is fogsz élni mint itthon

- szerezz versenyképes szakmát

- menj el dolgozni gyorsétterembe/takarítani stb. hogy legyen munkatapasztalatod


Mi a szakmád amúgy?

2014. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, és ha megmondom a szakmám, akkor mi lesz? További reményteli biztatásokat fogsz tudni mondani? :'D

Egyszerűen abszurd dolgok ezek már egy idő után. Csak házalók kellenek mindenhová..

2014. júl. 22. 14:20
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Én informatikus vagyok, és van állásom. Pedig diplomám sincs. Mindössze kíváncsi voltam, hogy milyen diplomád van.
2014. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Valamilyen nyelvet beszélsz a magyaron kívül? Ha igen, akkor rengeteg SSC van Magyarországon, azokban el tudsz helyezkedni.
2014. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy SSC?

Ukránt beszélem és 70%-osan az oroszt, angolul az erős alapokat tudom sajnos.

2014. júl. 22. 14:33
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Ez van, ha nem villamosmérnöknek vagy orvosnak tanultál, akkor a mi társadalomban csak egy pótolható ember vagy, aki pazarolja a drága levegőt és a kevéske kőolajat. Akinek még diplomája sincs, az még ennyit se ér.
2014. júl. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Itt találsz bővebb infót: [link]


Amúgy feküdj rá az angolra, hozd fel erős társalgási szintre, az oroszt tartsd szinten és erősíts rá kicsit. Egy év kemény nyelvtanulás + nagyon erős Excel tudás (néhány hónap alatt még alap VBA-t is el tudsz sajátítani), és nyert ügyed van!

2014. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Ez mind pénzzel menne csak, azt pedig munkával tudjuk jó esetben megszerezni. És ez így egy örök kör :D
2014. júl. 22. 15:25
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez azért nem igaz. Ne mondd nekem, hogy Excelt megtanulni pénz, mert nem igaz. És angolul tanulni sem pénz, önállóan is lehet tanulni.

Excelhez tessék például, de végtelen számú online tutorial van természetesen:

[link]

2014. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!