Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha alacsonyabb végzettséget...

Ha alacsonyabb végzettséget igénylő munkát szeretnék betölteni, hogy amilyen végzettségem van (de ugyanazon a területen belül), mekkora esélyem van?

Figyelt kérdés
A kérdés lehet, hogy hülyén hangzik, és azt gondoljátok, hogy a válasz egyértelműen IGEN, de nézzünk kicsit a dolgok mögé. Pl megkérdezik, hogy miért szeretnék alacsonyabban elhelyezkedni, alacsonyabb fizetésért, mint amire képes vagyok, és a végzettségem is meg van hozzá, és én azt válaszolom, hogy mert kevesebb a felelősség, vagy így legalább nem kell hazavinni a munkát, szabadidőmben nem a munkára kell gondolnom, akkor nem tüntetem fel magam rossz színben, mintha nem is szeretnék dolgozni?
2014. nov. 22. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen cégnél próbálkozol.

Van, aki interjúra se fog behívni, mert abból indul ki, hogy nyilván elkeseredetten próbálkozol már mindenhol, de amint kapsz egy jobb lehetőséget, lépni fogsz.

De olyan cég is van, aki számol azzal, hogy ha bővülnek, akkor alkalmas leszel magasabb pozíció ellátására is, sőt esetleg már az elején felajánlanak neked egy jobbat. Náluk elvágod magad, ha ezt kijelented.


Ráadásul nem is igaz. Én eljátszottam ezt, hiba volt. Most például azt hozom haza, hogy a főnököm hülye és annyira rákapott a kirúgás ízére, hogy legutóbb már gyakorlatilag szórakozásból rúgta ki az egyik kollégát. Ezt azért nehéz bent hagyni :)

2014. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!