Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztetek már ennyire ellentét...

Éreztetek már ennyire ellentétesen ugyanazon dologgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tanulok egy új nyelvet, kb 10 hónapja kezdtem el. Végre találtam egy levelezőtársat az adott országból, akivel egy csomót cseteltem tegnap este. Kértem, javítson ki, ha nagy hibát vétenék, időnként meg is tette.

Egy idő után rákérdeztem, hogy mit gondol a nyelvtudásomról, és azt írta, nagyon ügyes vagyok, van pár hibám, de nem sok és nem nagy hibák, és sokkal kevesebb, mint amit várt egy olyantól, aki csak ilyen rövid ideje tanulja a nyelvet.

Egyrészt az fellegekben jártam az örömtől, hogy egy anyanyelvű ezt mondja. Másrészt végig az az érzés volt bennem, hogy csomó mindent nem tudok úgy kifejezni, ahogy szeretném, és rengeteg mindent akarnék mondani, amit még nem tudok.

Soha életemben nem voltam semmiben maximalista, sőt alapvetően elég lusta ember vagyok, sosem szerettem tanulni sem, de ettől egész egyszerűen megzakkantam, és sokkal többet várnék el saját magamtól, mint amennyit ennyi idő alatt el lehet érni. De küzdök is érte rendesen.

Annyira felpörögtem, hogy aludni is alig bírtam éjjel, ezzel álmodtam, ezen jár az agyam azóta is felváltva hol nagyon örülök annak, hogy idáig is eljutottam ennyi idő alatt, hol kicsit lehangol, hogy ez még egy nagyon nagy semmi az egészhez képest.



2014. szept. 21. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindennel ez van, amit önszántamból kezdtem el tanulni. Bár én szeretek tanulni és bizonyos dolgokban maximalista is vagyok.
2014. szept. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyénként szerintem ez nagyon jó, hiszen van pozitív élményed is a tanulásból, de ugyanakkor van hajtóerő is, nem ülsz rá a babérjaidra.
2014. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez alapvetően mindenben így van, ha új dolgot tanulsz, vagy elérsz egy kisebb sikert. Ez tipikusan az az érzés, hogy minél többet tanulsz, minél inkább beleásod magad egy témába, annál inkább rájössz, hogy még mennyi mindent nem tudsz belőle.


Én pl az általam használt programokkal vagyok így, egyre inkább átlátom, és tudom használni őket, de ahogy tanulok, mindig találok valami újat, meg rájövök hogy húha, ezt valaki már megcsinálta, sokkal jobban, és ehhez képest még sehol nem állok.


Vagy mikor kérdezik hogy te ennyire értesz ehhez és ahhoz a CAD programhoz, akkor azt mondom, hogy tudom használni, de messze vagyok attól hogy igazán értsek még hozzá.


Lényeg az, hogy próbáld meg minél inkább fejleszteni az adott tudásod, és sose érd be a jelenlegi szinttel, az az életben mindig meghozza a gyümölcsét.

2014. szept. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De jó, nem vagyok egyedül :)

Eddig teljesen ismeretlen volt számomra ez az érzés, a fent említett okokból (lustaság, nulla motiváció) :D

Most találkozom ezzel először, pedig már közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz :D

2014. szept. 21. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!