Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy jelezhetném a főnöknek...

Hogy jelezhetném a főnöknek finoman, hogy még kedvességből se simogasson meg, öleljen át, mert a kollégák már kombinálnak?

Figyelt kérdés
A főnökünk, ha dícsér vagy lelkesíteni próbál, mindig megsimogatja a vállunkat, ha sikerül egy nagyobb üzlet, van hogy át is ölel minket. Nagyrészt mindenkivel csinálja, de velem talán többet, mert bír. Semmit nem akar tőlem, tehát nem szexuális töltettel teszi. A kollégák közül sokan nem bírnak ilyen-olyan okkal, bár tény, hogy ők senkit sem. Most már elkezdtek kombinálni, hogy biztos azért csinálja ezt a főnök, mert van köztünk valami. Ez roppant kínos nekem is, és tudom, hogy a főnököt is bántaná, mert imádja a családját, ahogy én is. Engem amúgy nem zavar, mert tudom, hogy ő ilyen, nem tapizik vagy csábítani próbál. Hogyan szólhatnék finoman?
2014. dec. 6. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért is akarsz ebből a kedves emberből kiölni egy ilyen kedves és bensőséges mozdulatot? A sok hülye miatt? Én lekakkantanám, hogy mit mondanak. Ha te biztos vagy abban, hogy a részéről és részedről is ártalmatlan az egész, akkor lépj túl rajta. Én biztosan nem taposnék a lelkébe, ha kedvelem.
2014. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én előző főnököm is ilyen volt, és bennünket is "összeadtak" a kedves kollégák. Ha már elindult a pletyka, nagyjából semmit se tehetsz ellene. Most már az is gyanús nekik, ha hozzád se ér.

Gondold végig, hogy kivel érdemesebb jó viszonyban lenned: a kavarógép kollégákkal vagy a főnököddel. Mert bárhogy is hozod szóba, benne van a pakliban, hogy akaratlanul is megsérted.

Ha mégis rászánod magad, hogy szólsz neki, próbáld humorosra venni, ha vagy olyan viszonyban a főnököddel. Talán még az a legjárhatóbb út.


Én részemről nem törődöm a pletykálkodókkal, pedig az én főnököm tudta is, hogy a szájukra vettek minket, sőt valaki a spéci névjegyét is megfújta az asztalomról. Ennek ellenére reggelente kettesben kávéztunk, beszélgettünk.

2014. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nehéz helyzetben vagyok, mert engem nagyon bánt, hogy bántanak és ilyennel vádolnak. Abszolút hűséget fogadtam a férjemnek, és ezt tartom is, nem is esik nehezemre, a családom a mindenem. A főnök egyébként azért is választott engem, mert már neki is elege lett sokak viselkedéséből, de kirúgni nem tudja őket, meg van kötve a keze. Nagyon jó ember, nála szívből jön, hogyha sikerül valami, akkor egy vállveregetéssel, egy haj összekócolással stb is kifejezi két dícsérő szó mellett. Tudom, hogy nem akar semmit tőlem, ahogy mástól sem, mert nem csak velem csinálja, bár igaz, hogy velem többet. Volt már szerencsém olyan kollégákhoz, akik akartak volna tőlem ezt-azt, akik nem, de kedvesek voltak, és ismerem már annyira a mostani főnökömet, hogy el tudjam dönteni, hogy nála ez egy ártalmatlan gesztus. Nem szeretnék rosszba lenni vele, mert jó, ha ő támogat, ha már a kollégáim egy része egy kiskanál vízbe is bele tudna fojtani az első perctől, bár nem bántottam őket.

2014. dec. 6. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Akkor ti afféle szövetségesek vagytok a sok acsarkodó kolléga között. Ezt nem kellene elrontani egy ilyen kéréssel.

A férjed gondolom sokkal jobban bízik benned, hogysem egy ocsmány pletykát meghallgasson.

És még egyszer: a rosszindulatú kollégákat nem tudod semmivel leszerelni, mindig fognak olyasmit találni, amiért beléd marhatnak.

Én egyébként elmondtam a férjemnek a pletykákat, jót röhögtünk rajta.

Nyilván beszélgettek otthon benti dolgokról, bátran említsd meg ezt is, pont ha titkolod, akkor hiheti, hogy van valami alapja.

2014. dec. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!