Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munka, munkahely van...

Milyen munka, munkahely van ahol nincsenek kollégák (szociális fóbiám van)?

Figyelt kérdés

Súlyos szociális fóbiám van (gyógyszereket is szedek rá), nem tudok elmenni normális munkahelyre ahol mások is vannak. Annyira feszélyez a többi ember hogy pánikrohamaim lesznek, nem tudok beszélgetni senkivel, nem tudok kapcsolatokat teremteni. Viszont valamiből meg kéne élnem így egyetem után (levelezőn végeztem).


Valami olyan kéne a magam ura vagyok, nincsen mellettem senki, nem kell senkivel kommunikálni. Akár minimálbéres állás is lehet, teljesen mindegy. Az egyetemi diplomám most nem légyeg, csak a megélhetés és az étel az asztalon.


Két nyelven beszélek folyékonyan: német anyanyelvi szinten (édesapám, nagyszüleim németek - nem beszélnek magyarul), angol felsőfok (üzleti tárgyalási szint). Most tanulok oroszul, jól jöhet a mai magyar helyzetben. Amúgy szó szerint ragadnak rám a nyelvek, autodidakta módon tanultam a sikeres angol felsőfokú nyelvvizsgáig.


ui: a gyógyszerek segítenek valamit, de az orvosom szerint még nem állok készen társas munkavégzésre, könnyen visszaeshetek ha eröltetem. Valami önállóval kéne szerinte kezdenem és onnan lépésről lépésre előre menni.



2014. dec. 10. 12:02
 1/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm aki angol fordító és otthon dolgozik.
2014. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
pl programozást is tudod otthonról végezni és elég jól tudsz keresni vele...de akár csinálhatsz saját ötletet is és akkor meg senkivel nem kell találkoznod...
2014. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Hegyipásztor.
2014. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem leszek népszerű de: Sem a gyógyszer, sem a pszichológus nem kell ide. A pszichológusnak jó, hogy elmondhatod de itt meg is állt a tudomány. Ha valaki szociális fóbiás-én az voltam- akkor annak a legjobb terápia, ha "bedobják a mély vízbe" és ezt nem viccből írom. Tudom, hogy milyen, tudom és átéltem, hogy min megy keresztül az ember, de az első pár napban csak! Én is sokáig voltam szociális fóbiás, a buszra nem tudtam fel szállni már, mert remegtem, izzadtam, nem kaptam levegőt, ájulás kerülgetett. Menekültem a társas helyzetek elől, és egyre süllyedtem lejjebb, kibírhatatlan volt ez az időszak, álmomban ne jöjjön többet elő. Rettentően rossz volt. Aztán bekerültem a "nagy betűs életbe", ahol konkrétan vagy megszoksz vagy fedél nélkül és étel nélkül maradsz. Amikor tényleg nincs, és megtapasztalja az ember, onnantól kezdve beindul az "élni akarás". Eddig szóró lapoztam, de meguntam, hogy 500 Ft-os órabérért egész nap a szakadó esőben, hidegben, csövesekkel és kóbór kutyákkal vagyok körülvéve. Mindennap elterveztem, hogy holnaptól más leszek, csomó helyre beadtam z önélet rajzomat, ahová tudtam, hogy sose mennék, mert társas helyzetek vannak. De visszahívtak, elmentem az interjúra-gondolom nem kell részleteznem, hogy mit éreztem akkor- és felvettek. Másnap maga volt a pokol, egész éjjel azt hittem, hogy itt a vég, egyszerűen csodálkoztam magamon, hogy miért is vagyok ilyen. Alig vártam, hogy vége legyen az első napnak, aztán jött a második nap. Erőt vettem magamon, mindenkinek bemutatkoztam, persze magamban a szívinfarktus kerülgetett, és váltott velem mindenki pár szót. Aztán napról napra jobb lett, elfogadtak, most visszagondolva nem értem magam, hogy mi volt ekkor velem, de nagyon rossz volt. Mára naponta 300-400 emberrel beszélgetek, csapatban dolgozom, elfogadnak. Eddig sosem voltak barátaim, mert úgy gondoltam sose fogadnak el. Mára megerősödött bennem, hogy igenis én is vagyok valaki, érek annyit amennyit más is. Nem szálltam el magamtól, tisztelem és becsülöm az embereket, de én is elvárom. Idáig nem tudtam, hogy mi az hogy barátokkal elmenni moziba, sétálni, milyen társas életet félelem nélkül élni. Valakinek ez természetes valakinek meg kell érte keményen küzdenie és legyőzni önmagát, valaki beletörődik és végig szenvedi kis életét, én nem ez mellett döntöttem.

Nehéz, de nem lehetetlen!


Megszoksz vagy megszöksz? Válasz és tegyél érte!


Kérdésedre a válasz: pizza futár, étel kiszállító, postás-neki nem kell beszélgetni az emberekkel, futár, szóró lapozás, fordító.

2014. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Juhasz. De komolyan, en csinaltam egy darabig es nagyon jo. Egesz nap kint a kutyammal meg a birkakkal a friss levegon, akar vihetsz konyvet is es olvashatsz... Alommunka, legalabbis nekem :)
2014. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Őrködés, daruzás, ahol ugyan pár emberrel kell kommunikálnod, de nem kell feltétlen testi kontaktust teremtened velük. Valamint még van az író, (busz-, metró-, villamos-, mozdonyvezér - bár ezeknél nem tanácsos a gyógyszerezés),
2014. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
teherautósofőr targoncás...darus
2014. dec. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
menj el közcélú munkára ott se nagyon kell kommunikálni
2014. dec. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
újságkihordó szórólapterjesztő.
2014. dec. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!