Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egészségügyi vagy...

Melyik egészségügyi vagy szociális szakmát válasszam? (amivel eltudok helyezkedni belföldön és "megtudok" majd élni)

Figyelt kérdés

19/F vagyok (jelenleg érettségizek) és egészségügyi vagy szociális ágazatban szeretnék dolgozni.

- Fogászati asszisztens

- Gyakorló ápoló

- Gyakorló gyógyszertári asszisztens

- Gyakorló képi diagnosztikai, nukleáris medicina és sugárterápiás asszisztens

- Egészségügyi asszisztens

- Szociális asszisztens

Válaszaitokat Köszönöm:)



2013. jún. 1. 13:51
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Bár én nem ilyen irányba jelentkeztem, de barátnőm igen, tehát talán tudok segíteni. Ő gyógytornász lesz ha felveszik. Az anyja egy kórházban dolgozik, a gazdaságon, szóval látja kiket vesznek fel, kiket keresnek. A Gyakorló képi diagnosztikai... asszisztenssel elmondásuk szerint eléggé nehéz elhelyezkedni, "kihalásos" módon lehet szinte csak bekerülni, elég sokan vannak már. Fogászati vagy gyógyszertári asszisztens szakmát választanék a helyedben. Ha megnézed, fogászra és fogászati asszistensre mindig vagy szükség, és elég drágán dolgoznak, tehát a fizetésük se lehet rossz. Emellett szerintem kellemesebb a munka és a környezet is, mint pl.: egy kórházban dolgozni és az ágytálat üríteni... A szociális asszisztens nekem olyan semmitmondóan hangzik, gondolom az alapítványoknál, önkormányzatoknál dolgozik, szociális munkát végez pl.: ételt hord ki az időseknek meg ilyenek. Ebből valószínűleg több van, mint a gyógyszertári asszisztensből ezért nehezebb elhelyezkedni. Ha szereted, és megy a kémia akkor én a gyógyszertári asszisztenst ajánlanám.

2013. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bensdorp ***** válasza:
Én a felsorolt szakmáknak éppen a másik felében vagyok jártasabb, és el kell, hogy szomorítsalak. A gyógyszertári és fogorvosi asszisztens, valamint a szociális munkák igen nagyon telítettek, rengeteg ilyen végzettségű ismerősöm nem talál munkát (különösen a fővárosban és a nagyvárosokban). Akikre nagy szükség van, azok a kórházi ápolók, viszont az ő munkájuk a legkevésbé ember- és családbarát, és talán ők keresik a legkevesebb pénzt is. Mindenesetre azt javaslom, hogy ne az elhelyezkedési lehetőségek és pláne ne a fizetés alapján válassz, hanem azt, amelyikben a leginkább el tudod képzelni magad 40 évig! Amelyikhez legjobban illik a személyiséged, amelyikben leginkább ki tudsz bontakozni. Sok sikert kívánok!
2013. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Helló! Gyógyszertári asszisztensnek tanulok. Szerintem ez megfelelő szakma azoknak, akik az egészségügyben szándékoznak dolgozni. Több érvet fel tudok sorakoztatni mellette: tiszta (nem kakiban és pisiben "turkálsz"), tovább képezheted magad, heti 3-4-szer dolgozol (legalábbis így keresnek gyógyszertári asszisztenseket a munkáltatók), magadnak is tudsz kikeverni krémet ;) (csak vicc!), az új követelményrendszer szerint több mindent el kell tudnunk készíteni, amit egyébként egy gyógyszerésznek kellene. Ez azt jelenti, hogy ha majd egyetemre is szeretnél menni gyógyszerész képzésre, akkor nem lepődsz meg. Persze ahhoz már többet kell tanulni nyilván. :D
2013. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10:54-es vagyok. Még annyit, hogy manapság szinte mindegy, hogy milyen szakmát választasz Magyarországon! Ha most nem telített, később az lesz... Ismerős által bárhova be tudsz kerülni.
2013. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eü. asszisztens
2018. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!