Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felelősségre vonhatnak engem...

Felelősségre vonhatnak engem is a kollégám által elkövetett hiba miatt? Kirúghatnak esetleg?

Figyelt kérdés

Következő szituáció történt hétfőn.

Elöljáróban annyit hogy egy 4*os hotelben dolgozom Angliában, ahol night porter vagyok, műszakom 11től 7ig tart. a nights department különálló a recepciótól, külön van a float és minden egyéb, a főnök is két különböző személy.

A másik éjjeles kolléga hétfőn korábban ért be és kapott egy room service-t, mire én beértem ő már a konyhában tevékenykedett. mentem a recepcióra, sehol senki.

a délutános recepciós csaj bent volt a széfben ami egy pici helység ajtóval, a recepció mellől nyilik. A recepciós pulton láttam egy nagy fehér borítékot, teli volt pénzzel. Nyilván az volt a bevétele délutánról, ahhoz nekem semmi közöm, hozzá nem nyúlhatok. Csaj közben előbukkan, de közben hozzám jött egy vendég és kért egy extra radiátort, szóval el kellett mennem keresni egyet, szóltam a délutánosnak hogy elugrom 5 percre. kb 10 perc múlva értem vissza addigra már a másik éjjeles is visszajött a konyhából.

a délutános még vagy 20 percig csinálta a dolgát aztán elment. közben a recepciós pulton sok papír összegyűlt és már nem emlékszem hogy láttam e a borítéknyi pénzt mire visszaértem vagy sem vagy hogy az éjjel folyamán bármikor is láttam volna.

Innen sejthetitek hogy a pénz eltűnt.

Másnap mikor beértem műszakba a Hr manager, az opp manager és a front of house manager fogadott, kihallgattak engem, meg a másik éjjelest is, mit tapasztaltunk satöbbi satöbbi, elmondtam hogy emlékszem hogy láttam a pénzt mikor beértem, de mire visszaértem már nem láttam, vagy legalábbis nem emlékszem.

a délutános csajt haza is küldték, több ponton óriásikat bakizott. visszanézték a kamerát, azonban retek fos kamera van, homályos és csak pár másodpercenként rögzít egy egy pillanatot. mivel a recepció mögött van a kamera, éjjeli magányban elkezdtem visszanézni. azt láttam, hogy rá lett pakolva több ízben is, de mivel olyan szar minőségű a kamera hogy a papírhalom egy nagy masszának tűnik, így hamar elvesztettem a fonalat.

mivel többször kimarad jó pár másodperc így nem igazán egyértelmű hogy most a recis csaj végül elvitte onnan vagy sem, de van egy pont mikor minden papírhalom eltűnik és csak egy marad pont azon a ponton ahol eredetileg volt a boríték és az alakja is hasonló. ez már bőven éjjel közepén volt, eddigra már elment a csaj. én végig bent ültem az irodában csináltam a dolgom, a másik éjjeles fogta az a valamit és valamit csinált vele, de nem látszik a kamerán hogy mit, csak hogy elrakta valahova.

szóval jelen állás szerint a délutános csajt gyanúsítják és természetesen ő a hibás, hiszen ott hagyta a pénzt őrizetlenül, aztán nem dokumentálta sehol, mert ugyebár ezt több ponton is dokumentálni kell, nem dobta a széfbe satöbbi satöbbi. kamerán ráadásul azt is látták hogy zavarba ejtően sok ideig a telefonján lógott, holott azt mondta busy volt.

mikor már én vagyok bent meg a másik éjjeles, az látszik hogy nonstop dolgozunk, papírmunka dögivel.


Szóval, szerintetek érhet bármi baj engem, kirúghatnak vagy felelősségre vonhatnak bármiért?


Nem érzem hogy bármit másképp kellett volna csinálnom. hiszen azért a pénzért nem én hanem a recepciós a felelős, ő kezelte azt. Miutén visszaértem a recepcióra a radiátor vadászat után, nem emlékszem hogy láttam a borítékot. Ha láttam volna feltűnt volna, az biztos.


vélemény?


2014. dec. 10. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Take It easy. Nem lesz bajod.
2014. dec. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most ha rosszmájú lennék, mondanám, hogy ahelyett, hogy mentegeted mgad, csak odanyögheetted volan, hgy hallod Mariska, ott egy halom pénz, csak el kéne tenni a széfbe. Nyilván nem a te dolgod meg az ő felelőssége, de nem vagy se vak, se néma, hogy ne vedd észre és ne bírtál volna szólni érte. Érzed szerintem te is, hogy ezt megakadályozhattad volna és ezért tetted fel a kérdést.

Hivatalosan meg az ő sara.

2014. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy ,nem jöttek rá hogy lenyúltad a lóvét,kihasználva a kamera hibáját. Tedd el jól a pénzt és költsd ajándékokra ;)
2014. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért nem szóltam hogy ott a pénz mert a csaj ott ügyködött és mindig szoktak pénzzel baszakodni mikor beérek, honnan tudhattam volna, hogy miért hagyta ott. és hogy nem e dolgozik még vele. abszolút foglalmam sincs mi a rendszer a recepción, mikor és hogyan számolnak el a pénzzel, mert teljesen más az én műszakom.


nem magamat mentegetem. a csaj hibázott és ez kihatott rám is, és a másik éjszakásra is ami kellemetlenül érint minket is. mindenki a saját műszakjáért felel egyrészt másrészt a kamerán látszik hogy mikor én elhagytam a recepciót bement a bar supervisor is, és ő is látta hogy ott a pénz, akkor ő miért nem szól??????

igen mondhattam volna, hogy ott a pénz, de felnőtt emberekről beszélünk akkor rengeteg pénzzel dolgoznak, tehát a csaj tudta hogy ott van kint a pénz. másrészt amint beértem, engem lerohantak, és a saját ügyeimet kellett intéznem.


természetes hogy magamat végem, és lehet hogy szólnom kellett volna, de ha 5x visszatekerném az időt se szólnék valószínű mert egyszerűen az a csaj pénze, és soha nem szólhat bele az iccakás ezekbe a dolgokba.

2014. dec. 10. 21:06
 5/7 A kérdező kommentje:

igen megakadályozhattam volna, ezt nyilván érzem és tudom is.

ez tény, ezt nem is tagadom.

De abban a pillanatban nem fordult meg a fejemben, hiszen honnan a bűbánatból tudhattam volna, hogy a csaj elfeledkezett arról a pénzről.

2014. dec. 10. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó, akkor mi kell még? Tudják nyilván, hogy nem a te sarad, te is csak a saját bőröd mented, a többit le se szarod, akkor meg? A csaj baja, ne pörögj már ennyit ezen, halál fölösleges.
2014. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kiderült időközben hogy a kedves kollégám, a másik éjszakás lopta el a pénzt...
2014. dec. 12. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!