Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi balhé! Mit tegyünk?

Manó1235 kérdése:

Munkahelyi balhé! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden leírni és érthetően. Szóval élelmiszer boltban dolgozom az egyik volt oszt. társam ajánlotta ezt a helyet. Valami programban vannak benne és a 25 év alatti pályakezdő eladókat veszik fel akik nappalin tanulták a szakmát.Persze a főnök rengeteg pénzt zsákmányolt evégett. Na most már vagyunk 5en ( mind egy osztályba jártunk) ennyiből milyen jó is lenne, de akadnak gondok. Nem fizetnek meg minket rendesen. A munka szerződésben bruttó 118 ezer ft van írva. Mi a felét sem kapjuk meg, kiszúrják a szemünket 45 ezer ft-al. Valahogy mindenkinek van hiánya a kasszában.. mikor amúgy sosem lenne. Legutóbb munkatársamnak 10 ezer ft hiánya lett.. kereken.. elég gyanús. És tudom róla hogy, nem ő vette ki. Szabadnap alig jár, egy héten max 1 de van hogy azt sem kapjuk meg. A főnök bele szól már a magán életünkbe is. Én másik városba költöztem menet közben de ugyan úgy át járok és soha nem késtem még. De ezt is felhozta. megaláz minket a vevők előtt, kiabál veszekszik, kötegszik, azt lesi a kamerákon keresztül mikor rontunk már el valamit. A mi hibánk hogy a gyakorlati helyen nem kasszáztunk stb. Most legutóbb olyan szabályt hozott be hogy aki nem jelenik meg tiszta vasalt köpenybe annak elveszi egy napi bérét. De ha dolgozunk össze kenjük, és panaszkodik hogy tiszta gané mindig. De azért van hogy inkább az legyen koszos, ne a mi ruhánk. ( amúgy sem szokott vészesen koszos lenni) Munka társam tegnap fel akart mondani, mert még hét elején azt mondta neki a főnök hogy járjon már hajnalos műszakban vagy délután ill, este. Ő meg mondta h nem tud mert gyereke van és direkt azért jött ide dolgozni mert úgy volt megbeszélve hogy tudják biztosítani a reggel 8-4ig levő műszakot neki. Erre a főnök bevágta hogy ne számítson fizetés emelésre, 350ft/órán van most. Meg ha ez kevés dolgozzon többet. Ja és ha elmenne a főnöknek ugye kártérítést kéne fizetni utána a program miatt, és azt mondta h kifizetteti munkatársammal, mikor ilyet nem tehet. Én is ott akartam hagyni az első hét után de akkor lebeszéltek róla. De egyre inkább hajlok felé. Volt ellenőrzés pestről jött le egy fickó neki is hazudgálni kellett... persze megkapjuk a rendes bért stb. Nem tud semmit sem az egészről. + a fogyasztóvédelmiseket is simán kilehetne hívni rájuk mert folyton vissza teszi meg átcímkézi a lejárt termékeket, hiába szedjük ki. Már ott tartunk hogy mindenki ott akarja hagyni, az is aki decemberbe kezdett. Ma reggel meg felhívtak hogy 3ra mindenkinek be kell mennie gyűlésre és vigyük a szerződésünket is. Olyan érzésem van hogy le akarnak beszélni az egészről. Egy srác kilépett egy hónapja ő 3 hónapot volt ott és először azt mondta neki hogy maradjon és megkapja a rendes bért ami járna.. de a végén csak bele egyezett hogy elmenjen. Kb meg akarta vesztegetni. meg folyton az van hogy örüljünk hogy ilyen lehetőségünk van, máshol nincsen. nem becsüljük meg a munkát stb. Ez egy évig fix. Igen ám de a pénz akkor is kevés.
2014. dec. 12. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg van ilyen? o.O


Mondj fel és menj munkaügyi bíróságra. A többieknek is ezt kellene tenniük. Aztán szépen bezáratni az egész helyet.

2014. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kapcsolatba lépnék azzal a szervvel aki ezt ellenőrzi, perelnék és megpattannék. A segédmunkás is többet kap mint 350 forint.
2014. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondj fel, ennyi penzert dolgozni, meg a kozmunkasok is tobbet keresnek, ti meg a minimalbert sem kapjatok meg.

Raadasul a fonok is egy ganė.

Mivel 118.e van leirva, es gondolom a tobbit lenyulja, mar igy ezek utan azt ks feltetelezem a fonokrol, hogy esetleg nem is mindenki van bejelentve, vagy epp o nyulja le kaszabol a penzt. Az egesz egy nagy adocsalas.

en feljelentenem siman, mar csak azert is mert ilyen szemet, mi az hogy atcimkezi a termeket? Lejart dolgokat ad el, es ha ez miatt egy vevo feljelentest tesz, ti dolgozok lesztek a hibas, hogyan bizonyitod azt hogy epp nem ti cimkeztetek at?? Gondolom fiatalok dolgoznak es tapasztalatlanok, pontosan ezert, hogy egy tapasztalt fonok at tudja verni a palyakezdoket!! Mondjatok fel es ne csak te egyedul, hanem a tobbi osztaly.t. egyutt es feljelenteni, elopja a fizeteseteket, illetve rossz termekeket cimkez at stb stb....

2014. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az biztos hogy nem írok alá semmit akármit is tol a képem alá
2014. dec. 12. 10:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Hárombetűs áruházlánc?

Amúgy én is egyből kilépnék és perelnék.

2014. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
rendőrségre nem megyünk mert ott sok az ismeretsége.. de a munkaügyi bíróságon nem ;)
2014. dec. 12. 10:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha hagyod magad ne csodálkozz, ahogy eddig tapasztaltam az emberek inkább panaszkodnak, mintsem h tennének valamit, azt várják, hogy valaki más tegyen értük. Nem fog!

Vegyél magnetofon vagy mit, vedd fel egy jó pár beszélgetéseteket, aztán azt is ahogy átcímnkézi a lejárt árut, és pereld le a gatyáját is. Azt nem értem csesszétek meg, hogyha volt ellenőr is hogy a fenébe nem tudjátok már elmondani h mi van, mitől féltek? ha az ellenőrnek elmondanátok tudna tenni érte vmit, de ahhoz beszaribbak vagytok.. ez kicsit szánalmas, könnyű Katit táncba vinni, ha Kati is akarja..

2014. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Nasek válasza:
Ha utalással kapjátok a pénzt, akkor máris lehet bizonyítani, hogy kevesebbet fizet. A jelenléti ívet is fényképezzétek le, és, amikor kiabál veletek, vagy egyéni beszélgetéseken is, próbáljatok hangfelvételeket készíteni. Főleg, mikor hozza az önkényes szabályait. Aztán fel kell jelenteni.
2014. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kézpénzben kapunk fizut de nem kapunk hozzá semmilyen bérlapot sem
2014. dec. 12. 11:15
 10/11 A kérdező kommentje:
7es! tenni akarunk valamit ezért is írtam ki a kérdést hogy tisztába legyünk azzal hogy milyen lehetőségeink vannak ilyenkor!
2014. dec. 12. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!