Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha nem enged el a...

Mit tegyek ha nem enged el a főnököm es nem akar ki fizetni? Felmondás után

Figyelt kérdés
Pár hónapja dolgozom a kereskedelemben 2 órás bejelentésell napi 10 orat dolgozom szabadnap nincs.kozoltem hogy felmondok erre a valasz annyi volt hogy van felmondási idő meg hogy indokolják miert akarok elmenni.nem biztos hogy ki is fog fizetni mit tegyek hogy eljohesek par napnál tovább nem szeretnek maradni

2014. dec. 18. 08:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidős vagy?

Akkor aznap mehetsz.

Ha nem enged, akkor munkaügyi bíróság.

De a 2 óra fölötti fizetésed akkor ugrik. A feketemunka sajnos ilyen.

Próbálj megegyezni, hogy hány napot dolgozol még (de figyelj, hogy akkor fizessen is).

2014. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nem próbaidős vagyok.az o jogaival Tisztában van es hol vanak az én jogaim?
2014. dec. 18. 09:14
 3/32 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
A te jogaid akkor úsztak l, mikor 10 órát dolgoztál 2 órás bejelentéssel.
2014. dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
73%

Ha már nem vagy próbaidős, akkor felmondási időd van (pl. 2 hét), olvasd el a szerződésed és a kollektív szerződést, ha van: ott van benne.

Közös megegyezéssel ettől el lehet térni: beszéld meg a főnökkel.

Arra figyelj, hogy az összes fizetésed megkapd, mert ez bizony nem garantált a feketemunkánál.

2014. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Es azt elfelejtetem mondani hogy semilyen papirt nem irtam meg alá
2014. dec. 18. 09:32
 6/32 A kérdező kommentje:
Akkor jogi utra nem bírja vinni a dolgokat meg nem is kotelezhet semmire?
2014. dec. 18. 09:33
 7/32 anonim ***** válasza:

"semilyen papirt nem irtam meg alá"

Te simán hülye vagy.

Mondjuk az igaz, hogy nem kötelezhet semmire. Simán elmehetsz - de akkor bizony ingyen dologoztál végig. Még a 2 órás pénzed sem kapod meg.

2014. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ez az ami engem is idegesít egy havi beremm van bent es nem akarom el bukni
2014. dec. 18. 09:42
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

Ha semmit nem irtal ala akkor nem is vagy bejelentve, meg arra a ket orara se, bocs, de hogy gondolod, hogy az adataid nelkul bejelentenek? Ha elmesz orvoshoz es azt mondja piros vagy akkor maris kiderult az egesz, mert a tb-sem fizetik utanad ugyebar. Igy pedig ha holnap nem mesz be akkor sem szolhat semmit a fonokod. A fizetes mar mas kerdes. Ha akkora suttyo igysem-ugysem fog kifizetni, mert azt hiszi magarol, higy o az isten. Vagy megegyeztek vagy kibirod fizetesig aztan otthagyod.

En ugy tudtam azonnali hatallyal te is felmondhatsz. Vagy ezt mar megszuntettek? Bar ha be se vagy jelentve akkor nem er semmit.

2014. dec. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Van meg ilyen igen de akkor ugrik a fizetés
2014. dec. 18. 10:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!