Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is új munkahely után néznétek?

Ti is új munkahely után néznétek?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen olyan pozícióban,ami abszolút távol áll tőlem,csak azért vállaltam el,mert éppen más nem adódott akkor és itthon sem szerettem volna feleslegesen ülni.

1 hónapja egyre rosszabb a helyzet. Eddig jól kijöttem minden kollégával,de van egy olyan kolléga,akire nem csak én vagyok kiborulva,hanem még 2 munkatársam is. Egyébként 4-en vagyunk a részlegen,abból mind a hárman folyamatosan panaszkodunk rá egymás között és kibeszéljük,mert már nem bírjuk.

A gond vele,hogy alapjáraton rossz a személyisége,semmit nem lehet vele megbeszélni,mert személyes sértésnek veszi,amit mondunk. Vele annyira lassan halad a munka,sosem tudunk időre végezni,holott 2-kor lejár a munkaidőnk.

Úgy néz ki egy napom,ha ketten vagyunk,hogy Ő elszöszmötöl a munka egyik részén,én meg majd bele döglöm,annyit rohangálok,hogy időben tudjunk végezni. Állandóan neki kell segíteni,én meg a saját munkámmal is alig haladok. Szóval fárasztó,próbálok nem kiakadni,de nem igazán bírom hosszú távon.

Tudom,hogy más munkahelyen is lehetnek majd hülyék,csak itt nekem most a legnagyobb problémám az,hogy én kb helyette is dolgozom.


Ebben az esetben tényleg az a megoldás,ha új munkahely után nézek?


2014. dec. 19. 15:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Ráadásul a problémát súlyosbítja az is,hogy a közvetlen főnököm nyugdíjba ment és Ő lesz elvileg helyette a főnök,mert neki van a legtöbb tapasztalata.

De amúgy keményen visszaél ezzel is,mindent a saját malmára hajt a másik meg szakadjon meg.

Már volt,hogy őszintén elmondtam a véleményem,mikor még Ő is csak sima kolléga volt,de totálisan kiakadt és megsértődött. Az a baj,hogy Ő úgy érzi mindent jól csinál és hiába mondanánk neki 3-man,hogy pedig a munka morálon javítani kellene,mert sértésnek venné.

2014. dec. 19. 15:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha adódik más akkor váltanék én is a helyedben. Nálunk is hasonló a helyzet, de én 1 év után kiismertem annyira hogy nem foglalkozok már vele. Én elvagyok a munkahelyemen, bár nem fizetnek valami sokat de nem is dolgozunk annyit hogy majd megszakadunk csak bent kell lennünk. Én beszéltem a főnökünkkel aki szintén nekem adott igazat vele kapcsolatban, ő sem tudott rá hatni, de mi kitaláltuk azt hogy nem foglalkozunk vele, ő csinálja csak a saját dolgát én is csinálom az enyémet, és ha a sajátommal végzek akkor besegítek neki. Hozzánk szerencsére került egy új ember aki tudott rá hatni és azóta pozitív értelembe sokat is változott, de ennek ellenére nekünk is az agyunkra megy még mindig.


De szerintem te emiatt ne válts ha nem muszáj ha most per pillanat el vagy ott akkor próbálj meg nem tudomást venni róla, és csak akkor válts helyet a olyat találsz amit szívesebben csinálnál és a pénz is jobb.

Minden munkahelyen van egy hülye akit sajnos el kell viselni, de sajnos ez van.

2014. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Csak igazából idegesítő,mert én csinálom a dologom,rohangálok állandóan,de akkor még Ő vagy 100 másik munkát akar nekem adni,mikor még az 5.-et sem fejeztem be és igazából neki baromira lenne ideje,hogy segítsem benne.

2014. dec. 19. 15:50
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha ketten vagyunk,akkor mind a ketten 8 órában és 2-ig dolgozunk,de én már réges régen elkészülök 2-re,mire Ő még kitalál nekem plusz melókat és végül mindig kb 3-ra végzünk,mikor 2-ig tart a munkaidőm és ráadásul ezt nem is fogják kifizetni,szóval 2-kor lelépek nem fog érdekelni. Én becsülettel megcsinálom a munkám és kész.

Amúgy a fizetés sem sok,meg ahogy írtam teljesen más területen szeretnék dolgozni. Igazából próbálkozom,küldözgetem az önéletrajzokat,aztán majd csak lesz valami.

2014. dec. 19. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt kell tenni, amit írtál. Ami bizonyíthatóan a te feladatod aznapra, azt a lehető legjobban végezd el, ha még maradt a munkaidődből akkor segítesz a másiknak, de előre mondva, hogy te a munkaidő végén lelépsz, ha piros hó esik akkor is.
2014. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!