Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha nem vesz fel a...

Ghost Rider750 kérdése:

Mit tegyek ha nem vesz fel a főnököm a céghez?

Figyelt kérdés
Már több mint fél éve dolgozom egy cégnél és ez az első munkahelyem mikor ide jöttem azt mondta a fönök hogy a próba idő után ha inden jól megy fel vesz és emeli a fizumat,el tekt a 3 hónap nem vett fel azt mondta hogy majd októberbe,akkorsem vett fel sajnos.így most havi szerződéssel vagyok amit nem előre hanem mindig hó végén irat alá ami tudtommal nem szabályos.Na aztán megint be mentem hgy le számolok mert kevés a pénz mondm van jobb hely ahol többet adnak,aszongya hogy január elsjén fel vesz csak maradjak es meg adja azt az összeget amit a másik munkahelyen adnának mondom rendben.Namost irattam vele egy olyan papirt amiben le irta hogy január egytől fel vesz és a meg említett nettó órabért adja, de eddig semmi,most beszéltem megint vele es mondta hogy fel vagyok véve csak majd hozzam neki vissza a papirt amit irtunk,de sztem nem vett fel mert nem irtam még alá semmi szerződést meg sunyi csak el akarja venni hogy ne tudjam bebizonyitani hogy ilyenről volt szó mert nálla is meg nállam is van egy példány ugyan az a kettő de akkor minek nekinaz enyém ?Meg ugye kellene adó kedvezményemnek lennie de az sincs pedig most végeztem a sulival fél éve,és ahogy le tettem a szakmát mentem is melózni már a következő héten es igy elvileg mivel pája kezdő vagyok igy ado mentes az első évbe nem ? Meg szabim sincs meg semmim igy havi szerződéssel szerintetek hogy van ez valaki segitsen! És ha tényleg nem vesz fel mit tehetej hogy át vert ??

2015. jan. 6. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Munkajogban nincs olyan, hogy "próbaidő" (max munkakörben)


Törvényileg mindenkit az első munkanapjától be kell jelenteni, munkaszerződés nélkül nem is lehet dolgozni hivatalosan!


Nem néznek egy kissé hülyének téged?

2015. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A másik munkahellyel blöfföltél, vagy tényleg van más?


Mert ha van, akkor nem kérdé, hogy mit kell tenni.

Ilyen sz.házi mocskoknál csak addig szabad dolgozni, amíg nem találsz jobbat. Az ilyen szarevők nem változnak. Sajnos ez a kő kemény magyar valóság, a vállalkozók, munkaadók döntő többsége egy legutolsó hajléktalant is lesz-na 5 ft-ért, hobbiból hazudoznak, sportot űznek az alkalmazottaik megkárosításából.

Semmit nem tudsz ellene tenni, ha van jobb, otthagyod. Ennyi.

A jó az, hogy bejelentés és indoklás nélkül bármelyik percben otthagyhatod, pont azért, mert nincs állandó szerződés, nem kérhet felmondási időt.

Erre szoktam azt mondani, hogy aki a munkámat nem becsüli, az meg sem érdemli.

Ha ennyire semmibe vesz, keress másik melót és te is vedd semmibe őt.

2015. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felmondási időt amúgy sem kérhetnek, vagyis kérni lehet, de te meg közölheted, hogy ettöl tekintsenek el.


Ha valaki hivatalosan szerződéssel dolgozik is, és van olyan marha hogy letölti a felmondási időt az meg is érdemli amit kap azalatt az idő alatt...

2015. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem blöföltem volt másik munkahely mhettem is volna csak vissza mondtam mert mondlyuk az összeggel füllentettem mert azt mondtam a főnöknek hogy 700nettóba vennének fel aztán meg adják a 800ft-os nettó bért és aműgy csa 600at kaptam volna a másik helyen ö meg ajánlott 750 nettó bért és igy gondoltam magamba próba szerencse.Amúgy a főnök is mondta hgy nevetséges összeg es össze is kaptam vele hogy akkor mé nem ad többet awi hegesztő ként melózom savállót hegesztünk mondjuk csak olvasztás saját anyagot anyagával de akkoris semmi,eddig 680as órabérben voltam bruttóba nevetséges ez az ország.
2015. jan. 6. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan keress masik munkahelyet, es amint megvan ott a szerzodes-valodi bejelentett munkahelyen azzal kezdenek a munkakor ismertetese, oktatas utan- mar ne menj dolgozni. Lehet, h. bennmarad nehany ledolgozott napod, amit nem akar kifizetni, ezert ha megtudod pontosan, h. mikor irtok az uj helyen szerzodest, vagy probanapra hivnak-ami mondjuk nem legalis, de probamunkadat gondolpm megnezik- mond azt a gorenynek, h. beteg lettel. Nem tud csinalni semmit hanem mesz be, mert hivatalosan be sem lehetsz jelentve.
2015. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értelek ma be megyek hozzá meg kérdezem mi a szitu a szerződéssel hogy mit mond rá hogy hiteget-e aztán valahogy ki derítem hogy bejelentve vagyok-e ott! Hogyan tudnám meg szívatni legálisan ha ki átvert?Mert más is van havi szerződéssel és pl a januári szerződést februárba iratja alá ezsem legális,ugy lehetne hogy ki hivom a navot,vagy a munkaügyi bíróságot és be számolok spontán nem igen tudna mit kezdeni vagy igen ?
2015. jan. 7. 04:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!