Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már nem bírom elviselni, ami...

Már nem bírom elviselni, ami a munkahelyemen megy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Konyhán dolgozok pár hónapja egy kollégiumban. Nagyon megeröltető, oda kell nagyon figyelni a dolgokra. De ami bent megy egymás között azt én már nem bírom elviselni tovább. Folyamatos a kipletykálás a "kibeszélt" füle hallatára, a csesztetések (ami persze néha jogos is), a gyanúsítgatások, figyeljek-menjek egyszerre többfelé, ami sokszor lehetetlen, ha meg nem érek odáig már kapok egy újabb fejmosást. Már ott tartok, hogy naponta gyomorideggel megyek be és estére sírva haza. A főnököm nem törődik azzal, hogy közöttünk mi megy, a munkánkat végezzül el és ennyi. Szerintem semmi értelme bemennem hozzá, hogy segítsen a problémákat megoldani, mert akkor az lenne, hogy megint elő lennék véve a kollégák közt, hogy mit teszem az agyam, szokjam meg, hogy ők dirigálnak nekem úgy ahogy akarnak. Én ezt nehezen viselem el, mert sosem tűrtem, hogy úgy bánjanak velem, mint a kutyával, ők is ugyanabba a beosztásba vannak, mint én, csak ők már legalább 20-30 éve ott melóznak. Én tisztelettel és odafigyeléssel voltam velük szembe, hogy megtanuljam az ottani dolgokat, de az ahogy bánnak velem és pár fiatallal az már felháborító.
2015. jan. 15. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Válts tudom nem egyszerű, de ez se jó így.
2015. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Általában az emberek azokat csesztetik akikre irigyek. Mivel nemrég kerültél oda, féltik a helyüket. Valószínűleg Te már valaki helyére kerültél. Közhelynek hangzik, de sajnos tényleg ez a magyar társadalom.
2015. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ezt sose értettem, hogy sokan miért féltik ennyire? Nem elvenni akartam sose mástól a munkát, hanem én is pénzt akarok keresni, hogy el tudjam magunkat tartani, tudjak majd 1x babát vállani a párommal és jó életfeltételeket biztosítani, mert ha csak a segélyt kapom abból nem lehet megélni, se komolyabbat tervezni.
2015. jan. 15. 17:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy korábban már írták a saját helyüket féltik. Nálunk is így van a gyárban, az újakkal ellenségesek, veszélyforrást látnak bennük, főleg az idősebbek és megpróbálják idegileg kikészíteni az illetőt.
2015. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátnőm nagyon profi a vendéglátásban fiatal kora ellenére. Épphogy dolgozott pár napot,a főnök dicsérte mindenki előtt,1 hét alatt magasabb posztra rakta.Gondolhatod,hogy ott mennyire voltak rá irigyek,hogy bemegy egy kis fiatal csajszi és kb lesöpör mindenkit :D Barátnőm ott hagyta őket,de csak mert nem fizették meg rendesen és folyamatosan 16 óráznia kellett.


De amúgy a társaság miatt is annyira megutálhatja az ember a munkahelyét,hogy az hihetetlen. Én szobalányként dolgoztam tavaly,ott milyen undorítóan viselkedtek.Mondom én ide az életbe be nem illeszkedek 1 hét után ott hagytam őket, persze itt is inkább a pénz miatt nem érte meg sokat dolgozni,bejárni,de a társaság is rárakott egy jó nagy lapáttal!


Hagyd ott keress másikat,az nem jó ha idegileg tönkre mész.

2015. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én vendéglőben voltam kisegítő, hát ott olyan balf**z emberek vannak, h nem igaz, kb. lefejeltem volna onnan némelyiket, de inkább visszaszólogattam, mondjuk én nem is féltettem az állásomat, én nem ezt tanultam szerencsére, de jó volt kipróbálni, h milyen dolgozni ilyen értelmes emberek között. :)


szerencsére volt azért ott is jófej, persze, azok nők voltak, s újak is, szóval azóta már lehet, h ők is beálltak a sorba, s olyan pletykás, káromkodós egyének lettek, mint a többiek.

2015. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én sose fogok rájönni miért kell az embereknek ellenségesen viselkedni a másikkal, hogy ha már új "préda". Nem tudom mi lesz, ha ez a sok idős dolgozó kiöregszik és elhúz nyugdíjba... Akkor? Megint vmi közel a nyugdíjhoz valót kell keresni, mert az már úgyse árthat?

Annyi fiatal van, aki dolgozna, de nem tud, szerencsétleneket kiutálják, mert még nem profik... Sok hülye... már bocsánat (tisztelet a kivételnek).

Többségetek a felmondást tartja ésszerűbbnek, és most már én is nagyon úgy gondolom, hogy ez a következő lépés. Így tényleg nem lehet bírni hosszabb távon, eddig tartott.

2015. jan. 15. 22:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Mérlegelj azért, igyekezz keresni másik helyet, és ha van, akkor lépd meg, főleg, ha ezen sok múlik neked.

Nekem nem sok múlt, mert nem is azt tanultam, de pozitív volt, h kipróbáltam, mert rájöttem, h jó, h nem ezt a szakmát választottam. Kegyetlen rossz, bár biztos van olyan hely, ahol nem annyira.

Szóval lehet, h jobb még kicsit nyelni, de nem ismerem a helyzetedet, így nehéz megmondani, h mi a jó lépés.

Sok sikert, akárhogy is döntesz.

2015. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A főnöködnek felesleges panaszolni, ha akarna is, ebben nem fog tudni segíteni, max. ha mindig melletted állna, ami lehetetlen. Ez az ellenségeskedés nem csak állásféltésből áll, hanem sokaknak szimplán örömet okoz mások csesztetése. Aminek okát saját életében lehet keresni, mert nincs megelégedve a pénzével, nem jön ki jól a párjával, csúnya, nem tetszik a rendszer stb. ezért ezeket a dolgokat olyanon vezeti le, akin tudja. Keresd a lehetőségeket és merj lépni, nem szabad belefásulni a munkába és mindent elviselni, mert te is olyanná válhatsz, mint ők. Lehet, hogy ugyanilyen munkahelyet fogsz találni, ahol teljesen normálisak. Én szerencsére teljesen más munkakörben vagyok és volt, hogy 1-1 napra voltam nagyobb áruházakban egy feladatból kifolyólag, ahol durvának tartottam, hogy egyik helyen a munkások idegbetegek, feszültség volt közöttük, míg máshol ahol ugyanezt végezték ugyanennyiért teljesen jó hangulatúak voltak és normálisan szoltak a másikhoz.
2015. jan. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!