Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben szituációban mi a...

Ebben szituációban mi a helyes? (üzleti etikett)

Figyelt kérdés

a cég tulajdonosa ül az embereivel egy teremben, és bejön egy alacsonyabb rangú nő.

amikor a nő köszönti az idős cégtulajdonost akkor ki nyújt kinek kezet és a cégtulajdonosnak fel kell-e állnia kézfogás közben?



2015. jan. 15. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A cégtulajdonos nyújtja a kezét és természetesen feláll elötte!
2015. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A nő nyújt előbb kezet és természetesen fel kell állni. Ülve senkivel nem fogunk kezet.
2015. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbítek...Hát kérdés, hogy mekkora az a társadalmi tekintély...meg mekkora a különbség. Ezt szerintem néha elég nehéz megítélni.


"A nők ülve maradnak, a férfi megvárja, hogy a nő nyújtson kezet. Tehát a nők bemutatkozásnál nem állnak fel. Ez alól a szabály alól van kivétel, ha ezt a bemutatott férfi kora vagy társadalmi tekintélye indokolttá teszi.

A férfi viszont bármilyen idős és tekintélyes, minden esetben felállva üdvözli a szép nem tagjait. "

2015. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mindig a nő nyújt kezet üdvözlésnél. Kivéve talán üzletkötésnél
2015. jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A cégtulajdonosnak is fel kell állnia mindenképpen kézfogásnál. Szerintem a cégtulajdonos férfi nyújt kezet és nem a nő, ha a nő jóval alacsonyabb beosztásban van.
2015. jan. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Akármilyen alacsony beosztásban van a nő, ő nyújt kezet először, a férfi felállva fogadja köszönést.
2015. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%

Ezt a marhaságot :D nem az nyújt kezet akinek kedve van - gyorsabb?

Alkalmazza még valaki ezt a középkori marhaságot a valós életben is?

Én még nem láttam ilyet, bár az igaz, csak kisebb cégek körében mozogtam.

De el nem tudom képzelni, hogy mondjuk a Microsoft, vagy a Google igazgatója vagy mondjuk a Cukkerberg bácsi törődne ilyen bohóckodással :D

Ha most ezért lepontoztok az egy dolog de valóban érdekel, nem csak hülyülök.

2015. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

igen ezt még valóban használják.

külföldön legalábbis teljesen alap dolog, hogy ki nyújt kinek kezet, kit mikor hogy engedsz előre, kinek hogy köszönsz.

csak mi vagyunk ilyen alpáriak hogy nem tartjuk be.

2015. jan. 15. 17:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Én egy magyar cégnél dolgozom, és itt is eléggé adnak az ilyesmire. Az én munkaköröm is olyan, hogy ezekkel a szabályokkal tisztában kell lennem, mert nem jó kínos szituba keveredni.
2015. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves hetes, pont az általad említett cégek vezetői alkalmazzák a klasszikus illemtan szabályait. Sajnos te nem tartozol azok közé, akik ezt ismernék.
2015. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!