Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol lehet elhelyezkedni...

Hol lehet elhelyezkedni történészként, ha nincs diplomám mert a nyelvvizsga hiánya miatt csak egy papírfecnit adott az egyetem?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Az év legnaívabb kérdése. Tudod hány diplomás nyelvvizsgás történész dolgozik mint közmunkás, vagy adminisztrátor, vagy hátborsóztató eladó/ biztosítási-ügynök? Addig is míg keresed a helyed, légyszíves intenzív erővel tanuld a választott nyelvet és vizsgázz le.
2015. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
McDonald's-ban tárt karokkal várják a bölcsészeket.
2015. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Rendes diplomával se nagyon...
2015. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom... talán kínomban vigyorgok a válaszokon. Ez egyszerre vicces és szívbemarkoló.
2015. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

OFF

Ne értsd félre, én sem értek egyet ezzel a nyelvvizsgás dologgal. Az lenne a reális, hogy amennyiben a végzettségedhez szükséges valamely idegen nyelv ismerete, akkor a felsőoktatási intézménynek kéne (mondjuk valamelyik tök felesleges töltelékkurzus helyett) biztosítania a nyelvoktatást. Beleértve a szaknyelvi ismeretek oktatását is. Hiába tesz le valaki egy szlovák/spanyol/lovári nyelvvizsgát, attól még nem fogja tudni elolvasni a külföldi szakfolyóiratokat, kivéve azt a néhányat, amely spanyolul, vagy szlovákul jelenik meg. Mert ugye ez szokott az érv lenni a nyelvvizsga szükségessége mellett.

/OFF


Ezt a kis mellékes eszmefuttatást félretéve, én azt mondom: ezen talán nem most kéne gondolkodni. Persze, a csúnya gonosz egyetem csak egy papírfecnit adott, és az ő hibája, hogy te - habár már a kezdetektől fogva tudtad, hogy szükség lesz rá - 5 év alatt nem voltál képes egy nyelvvizsgát letenni. Sőt, ha a középiskolás tanulmányokat is belevesszük, amikor azért már kellett, hogy legyen nyelvoktatás, akkor ez nem is 5 év, hanem 9.

Ráadásul azért történészként feltételezhető, hogy humán beállítottságú vagy, akiknek rendszerint könnyebben megy a nyelvtanulás.


De száz szónak is egy a vége: így bárhol elhelyezkedhetsz, ahová nem kell diploma. Elmehetsz szórólapterjesztőnek, betanított péknek, gyári munkásnak, elmehetsz gyorsétterembe dolgozni, ha van jogsid, mehetsz kukarakodónak, stb.

Ja, hogy történészként akarnál elhelyezkedni? Na, az úgy nem fog menni.

Meg azért talán jogos elvárás egy történésztől, hogy tudjon idegen nyelve(ke)t.

2015. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Általános iskolában tanultam 5 évig oroszt 25 évvel ezelőtt. Szakközépbe semmilyen nem kellett.
2015. jan. 19. 13:19
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, milyen nyelveket fogadnak el. Egyébként írd azt, hogy abszolutóriumod van, arról nem nagyon tudják, hogy egy kicsit alacsonyabb, mint a diploma.

Nem tudom, hogy van-e még a diplomamentő program, oda be tudnál csatlakozni.

2015. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát 90-ben végeztél, és azt mondod, hogy akkoriban szakközépben egyáltalán nem volt nyelvoktatás?

Ez eléggé furcsa.

De akkor is, amikor elkezdted az egyetemet, tudtad, hogy mik a diploma feltételei.

Mikor végeztél?

Nézz utána ennek a diplomamentő programnak, ha nagyon nekifekszel, fél év alatt le lehet tenni egy középfokú nyelvvizsgát. (Bizonyos nyelvekből még annyi sem kell hozzá.) Úgy tudom, az oroszt is elfogadják, szóval ha még emlékszel valamire, nem kell a nulláról kezdened.

2015. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szívleld meg az előzőt. Azt is gondold át, talán az orosz könnyebb lenne, amit gyerekként tanulunk nyelvből, az mélyebben van a tudatunkban. Jobb alap, könnyebb rá építeni. (talán a német és az angol középfok nehezebb is, mint az orosz, szigorúbbak) Ha regisztrált munkanélküli vagy: kérhetsz nyelvtanfolyamot (ott viszont csak angol és német van), fizetik (ezt minél előbb).
2015. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oroszból nem indítanak diplomamentőt. Kb. el tudok számolni 20-ig, tudok köszönni és tudom hogy van oroszul a rakéta.
2015. jan. 19. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!