Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van e esélyem arra, hogy...

Van e esélyem arra, hogy felvegyenek a BME-VIK mérnökinformatikai karára? Hány ponttól vesznek fel várhatóan?

Figyelt kérdés
Igen a weboldalukon 370 pont van kiírva (Ha minden igaz 2014-es adat), de ez csak egy alsó határ a jelentkezőknek, az a ponthatár ami a tényleges felvételt jelenti mennyi körül lehet? Vagy rosszul tudom és ennyi ponttal (már ha azt feltételezzük, hogy idén is 370 lesz) felvesznek? 404 ponttal reménykedhetek abban, hogy felvesznek? (Még 416 pontra kitudom csikarni egy felsőfokú angol nyelvvizsgával, az pedig a válaszokon múlik, hogy egy érettségi javítással is próbálkozzak e)

2015. jan. 12. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alsó határa a felvetteknek, szóval 404-el felvesznek, ha nem ugrik nagyot (reálisnak tűnik a 370 tavalyra, de azért nézd meg felvi.hu-n is)
2015. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha most fogsz érettségizni, érdemes utánanézni annak, hogyan alakulnak ki a ponthatárok. Tedd meg most, és rájössz miért kérdeztél butaságot. :-)

Amúgy 404 ponttal semmi aggódni valód nincs, 99%, hogy az elég.

2015. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon megnyugtatóak. Egyébként nem, már rég leérettségiztem, szakképzésen vagyok. Néztem az eddigi ponthatárokat legutoljára 2009-ben volt más - 373 - azóta töretlenül 370. Nem hinném hogy 30 pontot hirtelen ugrana. Mindenesetre egy felsőfokú angolt előbb utóbb úgyis leraknék..
2015. jan. 12. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Másik egyetem nem jó?
2015. jan. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
már mondtam volna hogy évek óta 370, de aztán láttam írtad. kétlem hogy most is változna, vagy ha mégis, nem lesz drasztikus. tavaly 370 volt, tehát akinek 370 pontja volt azt felvették, akinek ez alatt azt nem, ezért ponthatár a neve. nyelvvizsgát mindenképp csinálj ha még nincs, ha meg már van (legalább középfokú) akkor csak ha úgy gondolod hogy van rá elég energiád és pénzed.
2015. jan. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt, hogy annyival ne vennének fel. De megértem, hogy izgulsz, nekem tavaly pár ponttal 400 alatt volt és én is izgultam :D
2015. jan. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felvenni tuti felvesznek, de benn maradni már egy más kérdés.. :D
2015. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!