Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munkahelyet válasszam?

Melyik munkahelyet válasszam?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mellette muszáj diákmunkát vállalnom, mert a szüleim nem támogatnak anyagilag.

Budapest és Győr között lakom, Győrbe járok egyetemre.

Budaörsön találtam egy adminisztratív munkát, semmiféle elvárásnak nem kellett megfelelni, másnap kezdhettem is. Eddig egy napot voltam, bruttó 767 Ft-ot fizet óránként. Első nap nem nagyon tetszett, mert úgy kezeltek, mintha még sosem dolgoztam volna és nem értenék semmihez, 1 oldalas leírást kaptam még a fénymásoló használatához is, illetve még egy "minta borítékot és tértivevényt" is kaptam, ami ki van töltve, mintha nem tudnám, hogy kell, mellettem ült egy másik diáklány folyamatosan mutatta, hogy működik a nyomtató és mit hogy kell csinálni. Próbáltam neki sugallni anélkül, hogy megbántanám, hogy ilyen szinten nem áll távol tőlem a munka világa, meséltem neki, hogy egy évig önállóan sokkal komolyabb irodai munkát végeztem, de nem igen vette a lapot. Egyébként egyszerű adatrögzítés, lefűzés, fénymásolás, szkennelés de minden egyes bevitt szó után megdicsértek, mintha az óvodában lennénk. Emellett volt még rajtam kívül egy diáksrác, eléggé torzul nézett ki és nagyon flegma is volt, a lány azt mondta, hogy vigyázzak vele, mert nagyon idegesítő és minden lányra rámászik, alig lehet lekoptatni. Pl. kértem tőle egy átlátszó "bugyit", amibe le szokták fűzni az iratokat, erre ő kivágott nekem belőle egy bugyit és azt adta oda, tehát eléggé primitív.

Ezzel szemben tegnap hívtak egy másik munkalehetőség miatt, ami Győrben az Audinál lenne, ez is szintén adminisztratív munka, igaz ez csak bruttó 604 forintot fizet és mivel arrafelé ritkábban járnak vonatok 1 órával előbb kellene elindulnom, mint Budaörsre és fél órával később is érnék haza. Itt hétfőn lesz interjúm, szóval még az sem biztos, hogy felvesznek.

Egyébként Budaörsön még azt is furcsának találtam, hogy állítólag 5 diák van, de csak 3 hely, kérdeztem, hogy mi van akkor, ha mind az 5 diák egyszerre jön, de erre nem válaszoltak, illetve kérdeztem, hogy lehet-e jönni akár heti 5 napot is ha ráérek, de eléggé húzták a szájukat, pedig a hirdetésben az szerepelt, hogy MINIMUM heti 3 nap.

Ezzel szemben egy ismerősöm, aki már lediplomázott az Audiban dolgozik és mesélte, hogy ott nem igen fordulna elő hasonló, hogy kivágott bugyit kapok az irattartó helyett, sőt valószínű, hogy egyedül lennék diák.

Nem tudom, hogyha felvennének az Audiba melyiket kellene választanom, mert pénz és utazás szempontjából a budaörsi munka a jobb, csak leszállok a buszról és 5 percre van, viszont eléggé kiábrándítónak tűntek a munkatársak, főleg az a srác, illetve a munka sem volt túl szimpatikus, néha úgy tűnt, mintha még ők sem tudnák mit csinálnak.

Szerintetek hosszú távon melyiket érdemesebb választani?


2015. jan. 22. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem probald ki, hogy milyen az Audinal, aztan donts. Ha sokkal jobb ott, akkor valts. Kesobb meg lehet, hogy jo referencia lesz belole.
2015. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Budaörsön egyébként a Tesco országos központjáról van szó, egy óriási térben van az összes részleg, szekrényekkel vannak elválasztva, kb. 10 perc, mire végigsétálok rajta és ki-bejutok az épületbe/ből.

Én is arra gondoltam, hogy hétfőn mindenképp elmegyek az Audiba, megnézem milyen a hely, mit kellene pontosan csinálni, mik az elvárások, hány napot lehet menni stb. és utána döntök.

2015. jan. 22. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el az Audiba. Referenciának is sokkal jobb. De szerintem ott se tervezz hosszútávra. Keresgess még, addig meg csináld az Audit.
2015. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, folyamatosan keresgetek, leginkább egy gyakornoki hely lenne jó, nyárra mindenképp azt tervezek. Addig pedig valahogy muszáj megoldanom diákmunkával, csak eléggé hülyén tudtam sajnos felvenni az óráimat, így csak heti 2 szabadnapom marad - és így sem tudok majd bejárni minden órára - emiatt is nem tudok még gyakornoknak menni, mert amiket eddig láttam munkaajánlatokat, ott heti min. 4 napot kellett vállalni de a sok tárgy mellett ezt még nem tudom megoldani, még csak most kezdem a negyedik félévet.
2015. jan. 22. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha Győrbe jársz egyetemre, akkor ez is erős érv a győri munkahely mellett. Ha a szakoddal el lehet helyezkedni az AUDI-ban is, akkor pláne. Talán segíteni fog a bejutásnál, hogy admin. munkával már voltál ott.
2015. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!