Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakornoki pozícióban végzett...

Gyakornoki pozícióban végzett munkáért köteles a munkaadó fizetni?

Figyelt kérdés
Több, mint 6 hónapra szerződnék le egy alapítványnál gyakornoki pozícióba. Ezért kötelesek fizetni valamennyit? Erre vonatkozó hatályos jogszabály is érdekel.
2015. jan. 23. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakornok vagy nem, de általában ezt előre tisztázzák a munkahelyek, illetve nem mindegy, hogy hirdetésre jelentkeztél, vagy valaki csak talált neked valamit.
2015. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hirdetésre jelentkeznék, de ott nem tüntetik fel, hogy fizetnének érte. Ezek szerint nem akarnak?! :-)
2015. jan. 23. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Változó, esetek nagy %-ban nincs is semmiféle szerződés, csak ott vagy és örülj. De helytől is függ, van ahol megfizetik, ezt tőlük kell megkérdezni.
2015. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2015. jan. 23. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A meghirdetett pozíciók általában fizetősek, de leginkább meg is szokták jelölni ezt a leírásban. Amúgy én azt mondom, hogy akkor is megéri, ha nem fizetnek semmit, mert a kapcsolatok kiépítése a lényeg, meg hogy be tudj valamit írni az önéletrajzodba.
2015. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

18:18, ez mondjuk tény, nálunk is van kötelező gyakorlat, és úgy voltam egész nyáron, hogy nem fizettek érte. De legutóbbi helyemen gyakorlatilag "mérnök" funkcióban voltam, és meg is fizették valamennyire.


Most akárhogy nézem, tény hogy kapcsolatépítés, meg önéletrajz, meg a tudás sokat ér, de mellette azt elfelejtik hogy én azért fizetek mondjuk 2 havi albérletet, hogy ott lehessek, meg 2 havi bérletet, arról nem is beszélve, hogy az elvégzett munka alapján gyakorlatilag egy teljes értékű munkaerőt nyertek teljesen ingyen.


Ezért jön sokszor a dilemma, hogy gyakornoknak menjek, és nem fizetnek, vagy pénz kell, és diákmeló, amivel meg nem vagyok előrébb az életben...Csak ugye enni is kell.


Ráadásul tény hogy egy gyakornok kezdő, meg aki 1-2 hétre van ott, az az is marad, de több hónap alatt azért belerázódik az ember, és gyakornokként is viszel oda annyi tudást, amennyit illene kifizetni is. Legalább egy diákmunka szintet.

2015. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


igen én is ezzel a dilemmával küzdök.

Halasztok az egyetemen és az utolsó évet a kapcsolatok kiépítésére és értelmes munkatapasztalat megszerzésére szeretném fordítani. Viszont nyilván nem vagyok eleresztve ezért meg kell fontolnom az önkéntes feladatvállalást fizetés nélkül...


Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2015. jan. 25. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!