Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúgás után kell fizetni a...

Kirúgás után kell fizetni a cégnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Olyan problémám van, hogy szeretnék felmondani a jelenlegi munkahelyemen, viszont eléggé komplikált a dolog. Ugye nálunk 4-5 évig minden januárban határozott idejű szerződést ad a cég, nem határozatlant. Októberben voltam a HR osztályon, ugyanis külföldre mennék dolgozni, ahol már decemberben tudnék kezdeni.Ők ott azt mondták, nem mondhatok fel a szerződés és az új munkatörvény miatt csak úgy, hogy a hátralévő időt ki kellene fizetnem (kb.240-280 ezer forintot számoltak), vagy megvárom a januárt és nem hosszabbítunk szerződést. Azóta táppénzen vagyok, voltam már bent az üzemorvosnál, hogy nyilvánítson egészségügyileg alkalmatlannak a pozícióm betöltésére (ami egyébként még igaz is), de hiába, szakorvosi kivizsgálás után tenné csak meg, az meg több hét is lehet. Most az jutott eszembe, hogy ha nem járnék be melózni, 2-3 alkalom után felmondana nekem a cég, viszont nem tudom, ilyenkor is ki kell-e fizetnem a hátralékot, vagy sem. Ha valaki tudna tanácsot adni, vagy esetleg van hasonló tapasztalata, kérem válaszoljon. Úgy tudom egyébként ez az új törvény 1-2 éve lépett életbe, persze a munkaadó javára...


Válaszokat előre is köszönöm!



2014. nov. 17. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
tessék ügyvédhez fordulni, valszeg értelmesebb tanácsot tud adni, mint itt a többség, és neki igaza lesz, míg itt sokan teljesen random baromságokat is beírnak, ami elsőre eszükbe jut.
2014. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerződésszegés lenne a te részedről, úgyhogy nem kísérleteznék vele.
2014. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindenlehetseges válasza:
Ha nem mész be dolgozni, akkor rendkívülivel felmondhatnak, ebben az esetben nem jár végkielégítés és ha alapos indokuk van, akkor vissza is perelhetik tőled a maradék összeget. Két választásod van: 1. te felmondasz és te fizetsz nekik (majd megkeresed külföldön), vagy megvárod, amíg lejár a határozott idejű szerződésed, és akkor mész vissza. Ők semmi esetre sem fognak neked felmondani erre a rövid időre, nem akarnak úgy fizetni, hogy nem kapnak érte semmit. (munkát részedről)
2014. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ÉN azt hallottam volt már nálunk olyan aki úgy ment el hogy nem jött be melózni sokáig és a cég felmondott neki. .. ezért gondoltam erre én is. Muszáj felmondanom mert máshol már tudnék dolgozni .Lehet hogy mégis az orvosi utat kellene választani?
2014. nov. 18. 14:03
 5/5 anonim ***** válasza:
"Eljátszhatod" azt is, hogy nem mész be dolgozni, de az teljesen a munkáltatódon múlik, hogy kártérítési pert indít-e ellened ezért, vagy sem. Vagy simán felmond (akkor fizetnie kellene a határozott idő lejártáig járó javadalmazásod), vagy azonnali hatállyal mond fel (ez szankcionális felmondás) és beperel Téged, avagy mégsem.
2014. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!