Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy önéletrajzba valótlan...

Ha egy önéletrajzba valótlan munkahelyet is beír egy illető akkor mi van?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem, csak ma önéletrajzot írtam és most eszembe jutott, hogy bárki bármit beírhat akár nem? Vagy azt ellenőrzi a munkáltató? De hogy tudná ellenőrizni, hogy valós adatok vannak-e feltüntetve a munkahelyről?

2015. jan. 25. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én régi munkahelyemen mondta a főnök, hogy miután egyszer kifogtak egy alkoholista alkalmazottat onnantól felhívta a korábbi munkahelyeket...
2015. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha közsférába megy az ember, az összes EDDIGI!!! munkahelyéről kellenek a papírok, hogy ki tudják számolni a szolgálati idődet, mert ott a bérnél ez is fontos. Illetve a TB kiskönyvben benne van visszamenőleg az összes munkahely adatai, pecsétje.. szóval szerintem kár kamuzni, mert kiderül könnyen.
2015. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor ellenőrzik a korábbi munkahelyek felkeresésével (ahogy első is írja), ezen kívül az is előfordul, hogy eleve be kell küldeni a korábbi munkákat igazoló papírt is az önéletrajzzal együtt.
2015. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugye akkor érdekes, ha valahol feketén dolgoztál, mert akkor azt hiába írod be, semmilyen adatbázisban nincs nyoma, nincs rá bizonyítékod. Akkor is érdekes, ha 15 évvel ezelőtt dolgoztál valahol és rég megszűnt a cég. Ennek még utána lehet járni, de ha a neten rágugliznak, nem találnak róla semmit.

Nem kell hazudnod, a hobbidnál kifejtheted, hogy pl. otthon elektronikai paneleket szoktál forrasztgatni és ilyen kütyüket gyártasz, ha pl. elektronikai céghez akarsz menni. Egyébként ha beírsz egy kamu munkahelyet és szerencséd van, felvesznek, de végül kiderül, hogy nem is értesz az adott szakmához, akkor ciki van... Mivel az önéletrajz nem okirat, nem büntethető, ha hazudnak rajta, de okosan kell, ne szívasd meg magad.


Az állás betöltéséhez X év szakmai tapasztalat szükséges? Ha van ismerősöd ilyen területen, kérd meg, hogy segítsen, hogy pl. beleírhasd, hogy mellette segédkeztél a munkája során... Persze csak ha értesz hozzá! Mert a végén úgyis kiderül, mennyit tudsz!

2015. jan. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy két tipp:

Lakóhelyhez sem kell igazat írnod, mert ezzel hátrányba is hozhatod magad. Pl. én sem ott lakom, ami a lakcímkártyámon van. Írj be valami közeli helyet a munkahelyedhez! Nem kell elárulnod senkinek, hogy nem ott laksz, nincs hozzá közük. Megadsz egy másik levelezési címet, HA majd felvesznek, vagy azt mondod, hogy még nem jelentkeztél át, addig a lakcímkártyás címedre küldjék a levelet, stb...


Fénykép: én ezt sem tartom jogosnak, nem vagyok fotogén, nem is vagyok egy bombázó alkat... Ha esetleg ugyanolyan tudásom van, mint egy szőke kék szemű libának, akkor tuti a másikat választják csak a fotó miatt... Pedig aztán lehet, hogy nekem több eszem van - látod? Most én is előítéletes voltam! Lehet, hogy ha HR-es lennék, én a barnákat hívnám be... Na, de érted a példa lényegét...

De ha kell fotó, akkor csinálj egy rendes képet! Otthon felrögzítesz a falra egy fehér vagy pasztell színű lepedőt és megkérsz valakit, hogy fotózzon le... Ne fürdőszobás tükrös kép legyen! /ilyennel sokszor találkozom, nem vicc! Elég durva... meg amikor szekrénysor és szennyes ruha van a háttérban! pff../


A hobbidhoz írj olyan dolgokat, amik jók az álláshoz.

Pl. műszerész álláshoz jó, ha precíz vagy, alapos, ilyen hobbi lehet pl. a makettezés, távirányítós repülők tervezése, szerelése - persze olyasmit írj, amire képes is lennél!


Célhoz írd le, miért pont ennél a cégnél szeretnél dolgozni: pl. Hallottam, hogy itt szakmailag jól lehet fejlődni és előrelépési lehetőség is van a cégen belül, stb...

2015. jan. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen; nekem is ugyanez a problémám. 1.5 évet dolgoztam egy cégnél feketén - mi azt hittük, hogy minden szabályos -, majd egy kollégával történt baleset során véletlenül derült ki, hogy nem vagyunk bejelentve (jelenleg is folyik az eljárás).

Nehéz ez, mert ha beleírom a CV-be, akkor nem tudom leigazolni, ráadásul jönnek a sokatmondó ("hazudsz g.c.") tekintetek. Ha nem írom bele, akkor pedig van egy két éves lyuk a foglalkoztatási időrendben... esélytelen.


33 évesen pedig tuti nem hívnak el interjúzni, ha ránézésre két éve már munka nélkül van az ember... bankrablás? :) Vagy inkább egy ukrán stílusú családi látogatás? Hova tovább?

2015. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában ellenőrzik, felhívják a korábbi munkáltatóidat. Semmilyen kamu dolgot nem érdemes a CV-be írni.
2015. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-5-ös vagyok

Igen, ez a fekete munka hátránya, de szerintem írd bele az önéletrajzodba! Megmutatod az eljárással kapcsolatos papírokat, elmondod, hogy nem jelentettek be - ez egyáltalán nem a te hibád! Ezért te nem vagy kevesebb, rosszabb, stb!

Engem most úgy hívtak be állásinterjúra, hogy nem is írtam oda a munkahelyeket, csak azt, hogy milyen téren mennyi tapasztalatom van, viszont a szakmai részt, célkitűzést rendesen kidolgoztam, konkrétumokat is írtam bele.. Lehet, hogy szerencsém volt, hogy behívtak, de az is lehet, hogy őket tényleg a szaktudás érdekli...


Ha felhívnák az eddigi munkahelyeim, vagy nem találnának ott olyan embert, aki még ott dolgozik és tud érdemleges infót adni rólam, vagy pedig olyannal tudnának beszélni, akinek nem voltam a szívem csücske, mert nem voltam hajlandó ingyen túlórázni, szabadságomon bemenni, vagy mert én mondtam fel és nem a gőgös, hárpia főnök rúgott ki előbb... Persze van olyan hely, ahol pozitív dolgokat is tudnának mondani, de mivel általában nagy cégeknél dolgoztam és tudom, hogy alig dolgozik már ott régi kollégám... És a telefont nem fogják nekik odaadni...


A másik gondom ezzel a telefonálgatással, hogy ha pl. felhívják az első munkahelyemet és talán van írásos anyag rólam, hogy mit hogyan csináltam, akkor az sem vetne rám jó fényt, hiszen 18 évesen kezdem ott és 21 évesen mondtam fel. Fiatal voltam, a végére totál befásultam. A főnököm fél évvel volt idősebb nálam, nem jöttünk ki jól... Ha ő írt rólam jelentést/jellemzést, az most nagyon nem válna hasznomra. Más felől azt remélem, hogy 2015-ben nem alapoznak arra a jellemzésre! Szóval ezért fölösleges a munkáltatónak 1,5-2 évnél régebbi munkahelyeket hívogatni... Az ember változik...

2015. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felhívja a munkahelyet és megkérdezi, hogy valóban dolgozik/dolgozott-e ott ilyen munkavállaló és ha nincs ajánlás meg voltak-e vele elégedve, stb.
2015. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!