Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Menjek oda dolgozni, vagy ne?

Figyelt kérdés

2 napig voltam próbamunkán egy kifőzdében, naponta kb 1500 emberre főznek 1 műszakban.

A munka nagyon-nagyon sok, naponta van kb 2*5 perc szünet, leülni a 8 óra alatt szó szerint nem lehet.

Ezzel nagyon nagy bajom nincs is, nem lazsálni mennék nyilván, hanem dolgozni.

Viszont, a kollégák. Én sosem hittem volna, hogy van ilyen. Mindenki bunkó. Tényleg, mindenki. Lenézik az újakat, a szemedbe jópofiznak, aztán kibeszélnek. Azért is lenéznek, mert nem tudsz valamit. Velem konkrétan azért üvöltöztek, mert valamit úgy csináltam, ahogy a "kollégám" mondta, erre bejött egy főnök, és üvöltött, hogy miért úgy csinálom. Mikor mondtam, hogy azért így csinálom, mert ezt mondták, akkor is tovább üvöltözött velem, pedig a hülye is láthatta, hogy tényleg próbáltam jól csinálni, plusz mivel új voltam, honnan kellett volna tudnom, hogy nem így kell csinálni, ha egyszer azt mondták, hogy úgy kell.? Ez sajnos csak aznak még 2x megismétlődött.

Próbáltam a lelkemet is kidolgozni, minden pontosan és gyorsan, a lehető legjobban csinálni, de csak lenézést kaptam. És tényleg szinte mindenki ilyen, alig van kivétel, velük meg naponta kb 2 mondatot lehet beszélni.

Első munkahelyem lenne, ha ezek után még visszahívnak...(dolgoztam már máshol, de az diákmunka volt.)

Ti mit tennétek a helyemben? Minden munkahely ilyen?

Elfogadnátok az állást?

Ja, mindezért 125e Ft-t fizetnek bruttóban, 3 műszakban.


2015. jan. 28. 11:12
 1/10 A kérdező kommentje:

Bár a pénzre nagy szükségem lenne, de ez a két nap is teljesen kiborított.

Amúgy tényleg próbáltam kedvesen beszélgetni mindenkivel, 1-2 szó erejéig akár, de lenéző, bunkó válaszokat kaptam. Vagy éppen semmilyen választ....

2015. jan. 28. 11:15
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Minden munkahely ilyen...
2015. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Mivel MINDENKI stresszben van ott, ezért nincs ideje senkinek a másik lelkivilágát pátyolgatni.

Jobb, ha felébredsz és felfogod, hogy a felnöttek világa ez.


Idövel, amikor betanulsz, kevesebb lesz a kiabálás, stb., de az általános stresz marad

2015. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet az a baj, hogy nem álltál ki magadért amikor beleszóltak hogy csináld a dolgokat. Vagy nem próbálsz eléggé kapcsolatot teremteni velük.
2015. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

K**rvára nem vártam el, hogy pátyolgassanak. Az egyetlen egy amit elvárok, hogy normális, emberi hangnemben beszéljenek velem, semmi más. Nem kell kedvesnek sem lenni. De ha pl. kérdezek valamit, ami a munkával kapcsolatos, arra a minimum, amit elvárok, hogy válaszoljon a kedves "kollegina"... mert hogy volt, amikor választ sem kaptam.

Egyébként pont ezért gondolom, hogy nem hívnak majd vissza, hogy felvettek, mert a 3. üvöltözés után simán csak visszaszóltam, hogy eddig is úgy csináltam, ahogy mondták, hogy kell, szóval ne velem üvöltözzél... erre már nem volt reakció sem.

2015. jan. 28. 12:21
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként volt olyan is, akivel el tudtam beszélgetni, de vele sajnos nem egy helyen vagyunk (ő konyhán bent van, én pénztárban kint)

Tudom, hogy stresszes meló, nem szeretik ha hiba van, ezért nem is vettem volna fel az egészet, de a 3. egyáltalán nem jogos kiabálás után már magamra vettem, pedig egyáltalán nem vagyok egy nebántsvirág.

A séf amikor leüvöltött, utána odajött, elmondta, hogyan csináljam, oké. Nem volt ezzel semmi gondom, hiszen sok ember munkját koordinálja, ővé a felelősség, megértem, hogy ideges.

De amikor a "kollegina" mondott valamit, hogy így kell csinálni, és én úgy csináltam mindent, majd visszajött 5 perc múlva, hogy miért így csinálom, és lenézően beszólt, na, az sok volt. Ott már nem bírtam, és én is bunkón visszaszóltam, hogy azért csinálom így, mert te ezt mondtad.

2015. jan. 28. 12:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menj oda dolgozni. Ahogy én látom, a legtöbb ember aszerint az elv szerint én itthon, hogy örüljünk, ha munka van, és ha belénk is rúgnak 10x, akkor is szó nélkül hagyjuk, sőt, még köszönjük is meg. Szerintem ez így nem helyes. Nehéz munkát találni, az tény, de ha van lehetőséged, akkor keress mást. Lehet, hogy most nehezebb lesz a pénz miatt, de nincs az a pénz, ami megéri, hogy feláldozd érte az egészséged - márpedig a folyamatos stressz és rossz légkör testileg-lelkileg felemészti az embert.

Szerintem keresgél tovább, ha megteheted. Ha végleg nem találsz mást, csak akkor menj ilyesmi helyre dolgozni, amíg nem találsz jobbat.

(Egyébként feszültség ide-oda, úgy gondolom, emberszámba kell venni a másikat. Ha kedvesebbek vagyunk, a munka is jobban megy, kevesebb a feszültség is, mert a rossz csak rosszat szül. Szóval szerintem azt, hogy parasztok voltak a kérdezővel, ne fogjuk arra, hogy sok volt a munka. Biztos nehéz, de attól még lehet normálisan beszélni a másikkal, főleg, ha új. Amikor én dolgoztam feszített tempóban egy étteremben, érdekes, velem tudtak akkor is kedvesek lenni, mikor egy egész tálcányi kaját elszúrtam, mert tudták, hogy első napomon kemény volt belecsöppennem a legnagyobb hajtásba, és életemben ilyen munkát nem végeztem még. Ez csak hozzáállás kérdése.)

2015. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én egy nappal sem maradnék ott többet.

Nem, nem ilyen minden munkahely. Bár balf..szok mindenhol vannak, ez sajnos tény. De az általános munkahelyi légkör, na meg a főnök hozzáállása egyáltalán nem ilyen mindenhol.

Én azonnal eljönnék onnan. Fontos a pénz, persze, de annyit nem ér meg, hogy tönkremenj.

2015. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ismerős a szitu... Én is konyhán dolgozom, még én is újnak számítok, pedig ott vagyok kb fél éve, és még mindig van, hogy lehurrognak vmi miatt. Folyamatos a kibeszélés, olyanokat találnak ki néha, hogy az agyam eldobom és mélységesen felháborít. De mivel én konyhalány vagyok ott, nekem sajnos kussolnom kell ha igazam van, ha nem, mert az egyenlő a kirugással. Én az a fajta ember vagyok, aki nehezen tűri az efféle dolgokat (pl: az állandó lecseszés vagy a folyamatos sz*rkavarás), teljesen lehúzza az energiámat, szorgalmamat és nem 1x történt meg az, hogy sírva fakadtam miattuk. Már ott tartok, hogy csak addig maradok ott, amíg jobbat nem találok, mert nem fogom bírni idegileg és előbb-utóbb betelik a pohár és beszólok mindenkinek, hogy hajjajj... lesz balhé.

Én is csak azt tudom neked tanácsolni, hogy ha bírod még idegekkel akkor maradj és próbáld meg letojni őket magasról, végezd a munkád legjobb tudásod szerint és kész, ha meg nem akkor felmondasz és kész, és elárulom neked én még a felét se kapom meg, amit te kapsz fizetést és majdnem ugyanannyi fő és óra, amit melózom.

Sok sikert és kitartást!

2015. jan. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én képezném magam tovább és ilyen bagó pénzért ilyen munkára nem mennék el ilyen kollégák közé, ezt hosszú távon bírni nem lehet. Sokan hiszik, hogy az újakkal midnent megtehetnek, mert neivak és nincs elég emberismeretük meg tapasztalatuk, de ez nem jogoaít fel midnenkit mindenre. Én egyébként a főnök ilyen kifakadása után megkértem volna akkor mutassa már ugyan meg ő hogy csinálja jobban, persze nem nyegle stílusban.
2015. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!