Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunka hirdetésben ha az...

Diákmunka hirdetésben ha az áll, hogy min.6 hónapig kell vállalni, de ez alatt az idő alatt meggondolom magam, kiléphetek?

Figyelt kérdés
Látom ezt sok hirdetésnél, néhol azt is hogy egy évre kell tudni vállalni. Tételezzük fel, hogy felvesznek, elvállalom a munkát, de a fél év alatt nem teljesítek jól vagy nekem nem megfelelőek a körülmények, esetleg változik az élethelyzetem és kénytelen vagyok váltani. Ilyenkor ezt megtehetem?
2015. febr. 3. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában ilyenkor fizetned kell, vagyis levonnak a fizetésedből bőven.
2015. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első marhaságot beszélt. Diák munka esetén csak határozottan mondani kell, hogy persze tudod vállalni. Aztán ha közbe jött valami akkor szólsz és mész. Nem tudnak ott tartani, csak egy ígéretben bíznak.


A diákmunkák többsége rosszul fizet, nincs táppénz ha beteg vagy, nincs szabadság, nem számít bele a nyugdíjhoz szükséges szolgálati időbe stb.

Épp ezért cserébe kötöttség sincs: meg lehet ígérni, hogy egy évig csinálod de természetesen semmit sem tehet ha pár hónap után eljössz. Azért persze szólj időben azt javaslom, mert mégis emberibb úgy.

2015. febr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Már miért beszélnék marhaságot? Talán ismered az összes diákmunkát? Nálunk aláíratták, hogy ha felmondasz előbb, akkor levonnak a fizetésedből x összeget.
2015. febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nálunk aláíratták, hogy ha felmondasz előbb, akkor levonnak a fizetésedből x összeget."


Ezt max az utolsó fizudból tudnák levonni... azaz fizetésnapkor kell felmondani aztán szevasz.

2015. febr. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Közben lerövidítettem a történetet, felhívtam a diákszövetkezetet és megkérdeztem. :D

2015. febr. 9. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!