Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a különbség (van-e különbsé...

Mi a különbség (van-e különbség) a betegszabadság és táppénz között?

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

betegszabadság: igazoltan nem mégy dolgozni


táppénz: a betegszabadság idejére kifizetett pénz

2015. febr. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Így már Értem, logikus is :D Csak bekavart, hogy sokan úgy mondják, hogy "táppénzre megyek", de igazából akkor betegszabadságra mennek, és kapják a táppénzt. Ugye?
2015. febr. 9. 07:24
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A betegszabadság (rossz esetben) akár hosszabb is lehet, mint a táppénz, szóval nem feltétlenül esik egybe.
2015. febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha hosszabb, akkor nem kap pénzt a munkavállaló, vagy kevesebbet kap? (kevesebbet, mint a táppénz? mert ugye önmagában már az kevesebb, mint a munkabér)
2015. febr. 9. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Na jó nagy baromságokat írtak az előttem szólók...

Itt az OEP honlapján szabatosa megfogalmazva eléd tárják, hogy mi a különbség:

[link]

2015. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha lejár a táppénz, akkor nem kap a munkavállaló.


És én nem írtam baromságot, kedves Utolsó.

2015. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Jelekh jól írta.


A betegszabadság a munkavállaló saját betegség miatti keresőképtelenségének első 15 munkanapjára jár. Ezt a munkáltató fizeti.

A táppénzt saját jogon a betegszabadság kimerítését követően jár, immár nem munkanapra, hanem naptári napra számolják, és tb. ellátás, tehát az egészségpénztár utalja. Társas vállalkozások tagjainak, egyéni vállalkozóknak nem jár betegszabi, ők "egyből" a táppénzre lehetnek jogosultak.

Valamint gyerekek betegsége után is táppénz jár a szülőnek (gyermekápolási táppénz GYÁP) nem betegszabi.


Üzemi baleset esetén sem jár betegszabadság, hanem üb. táppénz.

Ezért jó a linkelt oldalt elolvasni.

2015. febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen? és ezt korábban ki írta te agytröszt? Neked sem ártana olvasni... néha-néha...
2015. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!