Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angliában közepes angollal,...

Angliában közepes angollal, áprilisban mennyi esélyem van munkát találni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 19. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen munkát?
2015. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valami kevésbé mocskosat
2015. febr. 19. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Lány vagy?
2015. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi az a "közepes angol"? Mert az én angolomra mondják, hogy közepes. Angol felirattal teljesen értem az angol nyelvű műsorokat, beszélek gördülékenyen, szinte mindent értek, amit mondanak. Amúgy áprilisban már jobban vannak munkák, főleg, ha ügynökségre mész. Szerződéses melót max. Mekiben, vagy hasonló ótvar helyen találsz. Hacsak nem orvos, nővér, vagy mèrnök vagy, Te is az aljàn kezded. Azért ki lehet fogni normálisabb munkákat ügynökséggel is, ha látják rajtad, hogy nem vagy gyök kettő, és angolul is beszélsz/értesz.
2015. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na ez az, közepes angol, nem mindegy, hogy neked mi a közepes. Szerintem több szintje van az angol tudásnak: Van, aki egy árva nyikkot se...ismerek olyat, aki ilyen és hihetetlen, de jobban fizető állása van, mint nekem...piszok mázlista és hát be kell valljam rohadtul böki a csőröm...szóval van, aki egy nyikk nélkül jobban keres. Nem azt mondom, hogy magát a munkát irígylem tőle, mert húsfeldolgozóban dolgozik és megkap 10 fontot óránként. Aztán van, aki épphogycsak kinyög egy rövidke párbeszédet nagyon alapokkal, az alap utasításokat érti, de jobbára azért, mert egyértelmű, hogy mit akarnak tőle, esetleg mutogatnak is hozzá. Egy csomó gyári munkás ilyen. Aztán van, aki már egy kicsikét el tud társalogni, segít azoknak, akik nem értenek semmit, de még mindig csak alaptémákról tud beszélgetni, sokszor visszakérdez, egyszerű igeidőket és szavakat használ csak. Aztán van, aki már bonyolultabb igeidőket is tud használni, érdekesebb társalgásba is képes belebonyolódni, nem kérdez már annyit, kevesebb az a szó, amit nem ért. És van, aki szinte már nem ütközik akadályba, de még nem perfekt. A következő lépcső pedig az, hogy már perfekt, úgy beszéli a nyelvet, mint a saját anyanyelvét. Na ebből kábé te melyik vagy? Egyébként meg a tényleges angoltudásod élesben derül ki csak. Most azt mondod, hogy nézel egy filmet és érted feliratokkal együtt az semmi, olvasva könnyebb érteni a nyelvet. Hallás után kell, az interjút nem írásban fogod lebonyolítani. Nincs időd tökölni, hogy még egyszer magadba elismételd a mondatot, hogy összerakd magadban.

Sokszor hallom, hogy mondják emberkék, hogy gyorsan rájuk fog ragadni a nyelv, mert tanulékonyak, stb...azért nem olyan egyszerű. Kisgyerekként fél-egy év alatt el lehet jutni egy egész jó szintre, de az emberek többségének azért ennél több idő kell felnőttként. Az első legalább fél évben egy napi műszak alatt annyira le leszel fáradva agyilag, hogy már nem lesz kedved még angolozni utána. Nem lehet megmondani előre, mennyi esélyed van, de biztos több van áprilisban, mint decemberben, januárban. A nővérem tavaly áprilisban rámsózta a neveltfiát. Na, az nem csinált semmit, 3 hónapig itt volt a nyakunkon. Ő nem "talált" munkát....azért, mert nem is kereste.

Mikor valaki azzal kezdi, hogy jajj, kijönnék, de valami kicsit jobb melót akarok, nem valami alja munkát, akkor csak annyit tudok mondani, hogy maradjon otthon. Akármilyen háttérrel is jösz ki, először ne válogass, hogy először megvethesd itt a lábad.

2015. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól írja az utolsó, bàrmit el kell vállalni, és a gördülékeny beszéd a legfontosabb. Az kevésbè baj, ha esetleg nem tökéletes nyelvtanilag, mintha mekegsz-makogsz, gondolkodsz. Én 2 éve élek kint, de csak most lett rendes munkám. Voltam én is au-pair, gyárimelós ezer helyen. Most kaptam irodai munkát azon a helyen, ahol eddig pólót nyomtattam, címkéztem, csomagoltam egy évig. Mert kellett valaki, és meglátták bennem a potenciált. De lehúztam én nyáron meg karácsony előtt havi 250 órákat ezért, és mèg nagy szerencsèm is van... Ha most jössz, csak akkor van esélyed rendes melóra, ha fluent vagy.
2015. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Tavaly voltam kint,de hülye voltam és három hónap után hazajöttem,egy év után sem találom a helyem ezért mennék vissza /Wales-ben voltam egy kisvárosban Newportban/.

Van NI számom,a munkával nincs baj ami lesz azzal kezdem nyilván nem fogok válogatni....:)

Nekifutok újra,csak most nagyobb lendülettel...:D

2015. febr. 22. 12:54
 8/8 cukimuki0131 válasza:

Hát elég hamar elsajátítja az ember a nyelvet. (feltéve ha elszánt)

mondjuk a "közepes" az nem tudom mit jelent de szerintem ha tudsz beszélni akkor bármi egyszerű munka belefér,például,nekem az egyik ismerősöm ugyanígy ment ki Kanadába,egy évre rá úgy beszélt,hogy csak na :D amúgy ő iskolabusz sofőr és elég jól fizetnek ahhoz képest....

ha meg lány vagy akkor sokan mennek ki bébicsősznek meg szobalánynak,feltéve ha ez neked nem számít "piszkos munkának" :) remélem ha sokat nem is,de valamennyit segítettem

2015. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!