Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Letagadjam a gyereket?

Letagadjam a gyereket?

Figyelt kérdés

Az önéletrajzomról van szó, nem tudom mit tegyek. :(

Sajnos úgy alakult, hogy egyszerre estem teherbe és létszámleépítésbe, így már azóta nem volt rendes munkahelyem, hiába küldözgettem mindenfelé, nem sok interjúra hívtak be sajnos. Ez már 5. éve van így. Otthon azért nem vagyok tétlen, azért így is keresek egy kis pénzt. No, mindegy, a kérdésem az, hogy inkább bele se írjam az önéletrajzomba a gyereket, a gyed-gyes időszakára meg találjak ki valamit (ami mondjuk igaz is? Hátha úgy jobban behívnának? De ha ott derül ki, hogy van gyerekem, nem tűnik úgy, hogy hazudtam?

Úgy el vagyok keseredve, dolgoznék, de nem kellek sehová gyerekkel.

Volt olyan, hogy a szemembe mondták, én lennék a legjobb jelölt, de mivel gyerekem van, nem vagyok terhelhető :( :( :(



2015. febr. 20. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerek nélkül sem találok munkát. :-( Szóval nem biztos, hogy ez a legfőbb oka...

Megkérdezhetem, hogy otthon hogyan kerestél pénzt? (talán privátban)

Előre is köszi!

2015. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy hátrány lenne, akkor ne tégy róla említést, hiszen ez végül is magánügy, nem tartozik a munkáltatóra. Más a letagadás és más az, ha nem említed.
2015. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
az önéletrajzba nem kell beleírnod, de ha rákérdeznek akkor meg kell mondanod, nincs más választásod
2015. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Beleírni nem kell, de nehogy azt hidd, hogy egy 5 éves "lyukra" nem fognak rákérdezni az interjú során.
2015. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha felvesznek es ugy derul ki akkor sz.a.rabb helyzetbe kerulsz. Ki is rughatnak.

Amugy engem sem hivtak vissza sehova mikor munkat kerestem, szoval, most 8 hosan vagyok en is nagy kakiban, de ez van. En sem igy terveztem, elhiheted...

2015. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rákérdeznek, de legalább van esélyem egyáltalán az interjúra!!! Ha eleve benne van a gyerek, sok hr-s alapból be sem hívja, lehet a gyerek előtt akármilyen szakmai tapasztalat, végzettség, ha esélyt sem kap a pályázó! Csak kérdés, hogy milyen fényt vetne ez rám...
2015. febr. 20. 11:55
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért az durva, hogy azért rúgták ki! :-O

Az interjún, ha rákérdeznek, természetesen elmondanám, csak jutnék el már az interjúig!


Ez annyira nehéz, és faramuci helyzet...

2015. febr. 20. 11:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Most azért tegyük már hozzá, amelyik munkáltató gyerkemiatt nem vezs fel, az egy sz*rházi és sok jóra amúgy se számíthatsz tőle. Nyilván egy interjún gyerekkel meg kell ígérj fűt-fát, hogy nem az lesz, hogy állandóan a gyerek miatt el kell rohangálj, de ha van seítgségeds, nem egyedül neveled, úgy nem igazán látom, miért akkora "baj" a gyerek.

Másrészt inkább az 5 éves kihagyásra próbálj valamit mesélni, hogy közen nyelvet tanultál, olvastad a szakmához tartozó híreket, cikekket, könyveket, ne cak az jöjjön le belőle, hogy otthon malmoztál a gyerekkel (ami nyilván nem malmozás, csak szakmai szempontból nem ér semmit ugye, mert nem lesz tőle több munkatapasztalatod)

2015. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem írnám bele, de elmondanám, hiszen úgy is kiderül majd.
2015. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés, de önéletrajzba nem kell beleírni, és interjón NEM kérdezhetnek rá semmilyen magánjellegű dologra.
2017. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!