Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti nem rúgtátok volna ki Jimbo-t?

Ti nem rúgtátok volna ki Jimbo-t?

Figyelt kérdés

Van a Spektrum tv-s casatornán egy műsor Beépített főnök címmel, ahol nagy cégek vezetői álruhát öltenek, és egyszerű, kezdő munkásként szereznek tapasztalatot arról, hogyan működnek a dolgok a cégeiken belül, miként dolgoznak alkalmazottjaik, stb.

A legutóbbi számban a Hooters nevű amerikai étteremlánc vezérigazgatója tette ezt, és amikor a dallasi éttermében nézett körül, ott volt ez a Jimbo nevű étteremvezető.


Tudni kell, hogy a Hooters termékeit csinos, passzos ruhákat viselő lányokkal igyekszik eladni, illetve velük akarja becsalogatni éttermeikbe a vendégeketazok szolgálják ki az embereket, és ők osztogatják a kóstolókat is.


Jimbo a dallasi étterem menedzsere volt, és az ott dolgozó lányokkal úgy bánt, mint az állatokkal. Úgy mustrálgatta őket az álruhás főnök előtt, és a műszak végén úgy etetett velük chillis babot, hogy ne nyúljanak kézzel a tányérhoz, csak a szájukkal ehettek, mint az állatok.


Jimbo így is szólogatott be nekik:

"Na, gyerünk kutyuskáim!"


Mikor a főnök felfedte a kilétét, az irodájába hívta a vele dolgozó embereket, Jimbo-nak csak annyi büntetést adott, hogy nyilvánosan elnézést kellett kérnie a lányoktól.


Ti nem találjátok enyhének ezt a büntetést? Mert ha tudom, hogy az egyik alkalmazottam emberi mivoltába alázza meg munkatársaimat, én azt azonnali hatállyal elbocsátanám.



2015. febr. 25. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Én csak lefokoztam volna valami primitív munka elvégzésére, hogy ezentúl őt csicskáztassa mindenki.
2015. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez se rossz ötlet. Hordjon szemetet, mosgassa a koszos edényeket mindaddig, amíg nálam van.
2015. febr. 25. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Azonnal kirúgtam volna.
2015. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Lefokozással mire ment volna? X időn belül felmond maximum és elmegy máshova csicskáztatni. Talán annyiban jó volt a "büntetése" , hogy ezentúl odafigyel kivel mit csinál , mert ki tudja mikor bukkan fel megint egy álruhás belső ember , bár nem ez a tapasztalat , ugyanis aki magasabb pozicióba csücsül gyakorta letolja alatta 2-3 pozicióval mi megy. Személy szerint én elbocsájtottam volna azonnali hatállyal kötelezve a nyilvános bocsánat kérésre makd kapott volna kevésbé szép ajánló levelet tudja más is kit alkalmaz.
2015. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy még lefokozás se volt! Elnézést kért a lányoktól, aztán visszament ugyanoda. Lehet, hogy van hatása egy ideig, de utána tovább cscskáztatja azokat a szerencsétleneket.

Ez ugyanolyan, mint mikor valaki erőszakos a házastársával vagy élettársával. Kijön a rendőrség vagy a bántalmazott fenyegetődzik, hogy elmegy. Ilynkor a bántalmazó amilyen szépen csak tud, bocsánatot kér, megígér fűt, fát, hogy megváltozik. Egy ideig megy is, aztán újrakezdi.

2015. febr. 25. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Ezek szerintem csak reality show-nak álcázott béna megrendezett műsorok...
2015. febr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: lehet, de az életben is vannak ilyen szemetek, és ha ez valóban csak egy reality show volt, az átlag nézőnek akkor is sérül az igazságérzete.

A másik dolog pedig: ha van egy ilyen szemét középvezetőm, aki így csicskáztatja a beosztottjait, az a cégemre is rossz fényt vet. Ha meg nem rúgom ki, és ezt a tévében is vállalom, akkor még magamra vessek, hogyha nem jönnek a vendégek+ a régi vendégeim jó részét is elveszítem.

2015. febr. 25. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Először is, a műsorban az a kikötés, hogy tilos kirúgni az alkalmazottakat, legalábbis akkor, kamerák előtt. Azért, hogy ne váltson ki ellenérzést, ne csökkenjen a nézettség.


Másodszor: Texas... gondolom hallottál már róla, hogy nem épp a kifinomult úriemberek lakják. Arrafelé ugyan nem marad el a vendégkör egy étteremből, csak mert szívatják a csajokat.


Majd végül: Hooters. A csajok eleve úgy mennek oda dolgozni, hogy jól tudják, ott elsősorban nem profi pincért, hanem kaphatónak tűnő, kihívó, szajhás modorú nőcikéket keresnek. Nem kell izélni a vendégekkel, de úgy kell ingerkedni velük, mintha akár az is megtörténhetne. Akkor szerinted egy texasi Hooters alkalmazottnak mekkora törést okoz a lelkében, hogy szájjal kellett ennie, mikor máskor önként szopogatnak virslit nyilvánosan, hullahoppoznak seggvillantós rövid ruciban és így tovább, keress rá Youtubeon..

2015. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én azért mégis azt tartom, hogy amit nem kívánsz magadnak, azt ne tedd embertársadnak!

Te, kedves utolsó hozzászóló, szívesen vennéd, ha lenne egy olyan főnököd, aki így szemétkedne veled? Gondolom, nem. Azt is mondhatnád, hogy ha valakinek nem tetszik , el is lehet menni De ebben a válságos időben időben milyen másik munkahelyet találnál?

Szaladgálhatsz állásinterjúra, élhetsz segélyen, ráadásul egy szemétláda miatt.

2015. febr. 26. 08:10
 10/10 A kérdező kommentje:
Bár lehet, hogy ez a Jombo is titokban azt kívánja, hogy így alázzák meg, mondjuk egy nő...
2015. febr. 26. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!