Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme a munkaügyi központ...

Mi értelme a munkaügyi központba regisztrálni?

Figyelt kérdés
Legutóbb magam szereztem állást, SEMMIT nem segítettek, tanfolyamot nem tudtak ajánlani megfelelőt, egyedül a járadék miatt van értelme, de ha már azt sem kapja az ember, akkor minek? Kötelező?

2015. febr. 27. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Ha más nincs, esetlegesen ajánlhatnak munkát, vagy közmunkát/közfoglalkoztatást, amit ha nem kérsz segélyt, nem kötelező elvállalni. Tanfolyamok is indulnak, amikre lehet jelentkezni, de ez sem kötelező.
2015. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Legutóbb elküldtek olyan állásokra, amihez nem volt képesítésem. Pl. igazgatónak. Bőven alatta voltam a követelményeknek, még nekem kellett magyarázkodni, hogy miért nem pályázom meg. A mostani állásomra bezzeg nem hívták fel a figyelmemet. (Ez ápr. 1-ig biztos állás.)

Az önéletrajzhoz semmit nem tudtak hozzáfűzni.

Tanfolyamot nem tudtak ajánlani, bár ha fizetnek a tanfolyamért, akkor megtanulok bármit.

A közmunka még jó lehet, bár ismerőst berakták pl. oviba és gyerekeket bíztak rá, ez azért felelőtlenség, nem pedagógus volt, szerencsére nem történt baj.

2015. febr. 27. 12:19
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
nem segítnek semmit, de ezen mért van csodálkozva a mai világban?! :D egyébként azért éri meg bejelentkezni, mert másképp neked kell fizetned az egészségügyit és a szociálist és ha nincs munkád akk elég nehéz magadnak azt kifizetni...
2015. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a tb-t is csak 3 hónapig fizetik, nem? Egyébként regisztrálni fogok, mert legalább valami tanfolyammal elütöm az időt, ha ingyen van.
2015. febr. 27. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor munkanélküli lettem, regisztráltam, nem csak a segély miatt. Ott láttam egy tanfolyamnak a hirdetését, amit nagyon örülök, hogy elvégeztem. Igaz, a munkaügyi központ nem támogatta, de mivel nem volt még államilag finanszírozott OKJ-m, nem kellett tandíjat fizetnem.

Ez volt a pozitívum.

Az állásajánlatok, amiket adtak, finoman szólva semmit nem értek. Vagy olyan állásokra küldtek el, amihez finoman szólva sem volt képesítésem (úgy látom, ez náluk bevett szokás), vagy olyanra, ami 100km-re volt, persze minden járulékos költség engem terhelt volna, és összességében alig jöttem volna ki pluszba. De a legjellemzőbb az volt, hogy olyan állások megpályázására köteleztek, ahol még csak egy pár szavas elutasító e-mailt sem voltak a munkáltatók képesek küldeni. És akkor még nekem kellett részletes indoklást adni, hogy én miért nem fogadtam el az állást. Az egyik ilyen eset után betelt a pohár, olyan szépen megindokoltam, hogy miért nem "fogadtam el" a felkínált állást, hogy a kedves ügyintéző hölgyike köpni-nyelni nem bírt, majd miután még ő kezdett el kötekedni azért, hogy hivatalos iratban miért használok oda nem illő fogalmazási stílust, őt is kioktattam, hogy talán mert attól, hogy álláskereső vagyok, még elvárnám, hogy emberként kezeljenek, és ha már nekem kötelezettségeim vannak, akkor tessék elérni, hogy a velük együttműködő munkaadók is az elvárható módon viselkedjenek.

Aztán itt be is fejeztük az együttműködést. (Egyébként nem vagyok agresszív típus, csak azért mindennek van egy határa.)

2015. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Velem tök gúnyosak voltak anno, hogy mért akarok 8-17 óráig tartó állást. Hát mert minimálbérből szittert nem tudok fizetni, azért. Két gyerekre kb. ennyi lenne.

Igazad van, legalább a tanfolyam miatt érdemes lesz.

2015. febr. 27. 13:16
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem kotelezo.

A TB miatt kellhet. Ha nem akarod/tudod magadnak fizetni akkor ahhoz regisztralt munkanelkulinek kell lenni.

2015. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ha a férjem jól keres, akkor úgysem fizetik ki a tb-t sem. Egyébként köszi a választ!
2015. febr. 27. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok értelme van.


Arra jó a munkaügyi, hogy nyilvántartásba vegyék az álláskeresőket, meg segélyeket osszanak, vagy mi. Sok mindent nem csinálnak az ott dolgozó emberek, egy sóhivatal az egész.


Nekem is hasonlóak a tapasztalataim. Több mint félév alatt 5-6 állásajánlatot küldtek, 90%-ra nem feleltem meg a végzettségem alapján.

Ráadásul direkt mindent levélben intéznek postai úton, mert úgy legalább tovább tart és 2 levélben intézik azt 1 hét alatt, amit 5 perc alatt ímélben meg lehetne tenni.


Egyetértek abban az egyik az egyik válaszolóval, hogy mintha a legrosszabb cégektől küldözgetné az állásajánlatokat a munkaügyi.

A kedvencem az, mikor jött egy levél benne egy állásajánlattal, elolvasom, oké, elküldtem az önéletrajzomat. Másnap jön még egy levél a munkaügyitől ugyanaz van a levélben kiegészítve egy fenyegetéssel, hogy ha nem megyek be erre munkahelyre, akkor ez + lesz stb.


Jól van, írok ennek a munkáltatónak megint (természetesen nem válaszoltak az első ímélemre), h akkor mikor tudnának fogadni, mert a munkaügyi kötelezett arra, h bemenjek.

Semmi válasz. Másnap már elég mérgesen írtam egy ímélt a munkaügyinek, h jó lenne, ha tisztáznánk, h akkor most mi van. Válasz: ja hát már nem aktuális ez a munkalehetőség, de azt, h küldtem nekik ímélt, együttműködésnek vették, és nem törölnek. röhej. A munkáltató és a munkaügyi arra sem vette a fáradságot, h értesítsen, h már nem aktuális.


Ennyi. Az egész egy színjáték. A munkaügyi központnak úgy kell csinálni, mintha bármi haszna lenne, ezért mindenféle kamu-állásajánlatokkal és látszatintézkedéssel megpróbál hasznosnak tűnni, valójában egy cirkusz az egész, alig csinálnak vmit.

2015. márc. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Regisztrálni akkor van értelme, ha mondjuk dolgozol valahol, ahol egy támogatás vagy pályázat feltétele, hogy regisztrált munkanélkülieket vegyenek fel, vagy mondjuk akkor, ha munkanélküli segéélyt akarsz igénybe venni. Más esetben teljesen értelemtlen és felesleges háromhavonta egy pecsétért bemenni, hogy még mindig állást keresel. Akkor lenne értelme, ha a munkáltató meg tudja nézni a nyílvámtartásodat, de ilyen nincs, csak te tudod, hogy regisztrált vagy-e vagy sem, senki nem tudja megnézni, hogy dokumentáltad-e magad vagy sem. Én most tanulok két helyen egyszerre (nem nappali egyik sem) és most untam meg a szaladgálást a munakügyibe, mert tényleg semmi értelme. Egyéni TB fizetéshez nem kell, meg másho sem. Felesleges papírmunka, meg háromhavonta egy kellemetlen kérdés, hogy "miért nincs még munkája"...
2021. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!