Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Svájcba szeretnék dolgozni!...

Svájcba szeretnék dolgozni! Megéri átmenni?

Figyelt kérdés
Jelenleg Ausztriában dolgozok most negyedik éve az épitôiparban,a német nyelvvel boldogulok,de a svájci német kicsit másabb félek sz...rt se értenék.Mennyi az átlag kereset Svájcban,és mennyi maradna kb. ha minden kiadást kifizetnék?

#munka #Ausztria #svájci német #pénz kereset svájcban
2015. febr. 28. 19:45
 1/4 Nemdetalánbiztos ***** válasza:

800Ft körül van a minimálbér átszámítva.

Viszont ott mindenért fizetni kell(pl orvosi ellátás, óvoda.)

A lakások drágák. Az étel se olcsó.

2015. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mármint gondolom 800ezer forintra gondoltál:)

Tudom drága az élet,illetve hallottam,de gondolom tôbbet lehet még mindig spórolni mint ausztriában.Vagy nem?

2015. febr. 28. 20:03
 3/4 anonim válasza:
Persze, többet lehet, minél képzettebb valaki, annál jobban nyílik az olló. Egy jó szakmunkás szerintem olyan havi 6000 CHF-et megkeres. A megélhetést úgy érdemes kalkulálni, hogy egy főnek Zürichben átlagos szinvonalon olyan 3000-4000 chf havonta. (máshol picit olcsóbb talán.)
2015. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyon nagy hülyeség már bocsánat amit az előttem levő írt, én évek óta Zürichben élek, 5 ezer frank majdnem a fizetésem. A kiadásaim : beteg biztosítás 258 frank, 2100 frank NAGYON KOMOLY mindennel felszerelt lakás , es ennél sokkal olcsóbb is van, neten megtudod nézni , ezt a párommal ketten fizetjük azaz az en részem 1050 frank. Telefonszamlam a yallotol 39 frank havonta korlátlan internet telefon SMS Magyarországra is ! Otthon internet telefon havi 89 frank . Felet a párom fizeti . Paromnak van kocsija de en a buszt konnyebnek tartom. 75 frank a busz havi bérlete . Rezsi a 2100 frankban benne van Közös költséggel egyutt . Ugy hogy figyelek a táplálkozásra nagyon mert edzek 600 franknal SOHA nem koltok többet kajára , amit ha nem figyelnek a kajára 300 frankbol SIMÁN meglenne. Ossze számolva es nem teljesen

sporolosan havonta az 5 ezer frankombol a kiadás 2067 . ( es nekem ebbe az adó is le van vonva mert mar a fizetésemből alapból le van húzva ) 5000-2067= 2933 !! Majdnem 3 ezer frank havonta a spórolás !

2016. febr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!