Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit adnak majd a 25 év alattia...

Mit adnak majd a 25 év alattiaknak közmunkán?

Figyelt kérdés
Közmunkán voltam a főiskola elvégzése után, mert pénzügyi okokból nem tudtam letenni a nyelvvizsgámat. Most kiraktak, mert azt mondták 25 év alatt senki nem kell! Fognak valami más munkát adni nekünk? Ez volt az egyetlen esélyem arra, hogy a szakmámban dolgozzam addig míg meg nem kapom a nyelvvizsgámat, de így a semmiből a nyelvtanárt sem tudom fizetni! Valaki hallott valamit? Annyi mindent beszélnek, velünk meg semmit nem közölnek az önkormányzatnál azon kívül, hogy bocsi de most nem jutottál be, ez van!

2015. márc. 5. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Diplomamentô programot nem próbáltad?

Én szeptember óta járok, lassan vizsgázok már.

Már az alapfokot sem kell megütni,nekünk még megkellett a bekerüléshez.

2015. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De próbáltam, de nagyon messze van csak tőlünk, és nem tudom megoldani a bejárást sajnos!
2015. márc. 5. 09:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Hová való vagy? Nekem Szabolcs-Szatmár Beregben azt mondták, minden 25 éven alulit elküldenek tanfolyamra országos szinten. Elköltöztem Hevesbe, itt is megkérdeztem a munkaügyi központot, azt mondták nem tudnak semmi ilyen kormányrendeletről, náluk ilyen nincs.
2015. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
A kozmunka max 3 honap. Fuggetlenul attol, hogy hany eves vagy. Utanna 9 honapig ulhetsz otthon es kapod a 22800-at. Aztan kezdodik megint minden elorol. Ha szerencsed van akkor felvehetnek arra a helyre ahova beosztottak, de az nagyon ritka. Par eve ravagyok szorulva, szoval tudom mi a helyzet, mivel engem sem vesznek fel sehova, mert nincs tapasztalatom, meg a hasonlo dumak.
2015. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem pont a kérdésre fogok válaszolni.

Ha valaki egy főiskolát el tud végezni, nem hinném, hogy a nyelvvizsga anyagi oldala annyira megterhelő lenne. Egy nyelv elsajátításához nem kell százezreket beleölni nyelvtanfolyamokra. Nem azt mondom, hogy játszi könnyedséggel meg lehet tanulni könyvből, önszorgalomból, de kellő kitartással és szorgalommal akár autodidakta módon is meg lehet tanulni egy nyelvet. Az internet tele van idegen nyelvű anyagokkal, amin tudsz gyakorolni, tessék ezt kihasználni!

De egyébként 4 év (vagy mennyi most egy átlagos főiskolai képzés) alatt bőven lett volna idő erre is gondolni.

Az meg nem mindegy, hogy diplomásként dolgozol, vagy közmunkásként.

2015. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek az előttem szólóval.


"mert pénzügyi okokból nem tudtam letenni a nyelvvizsgámat"


Ez azt jelenti, hogy nem tudtál összekaparni annyi pénzt ami a nyelvvizsgára jelentkezéshez kell? Azért azt a pár ezer forintot csak elő tudod teremteni valamivel!


Mert másra nem kell pénz. Az interneten bármilyen nyelvhez találsz segítséget. Hangot, videót, szöveget, bármit. Ha pl. angolhoz kell anyag akkor akár többet is tudok mondani ami bőven elég a középfokú nyelvvizsgához ami általában a diplomához kell.

2015. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Hadd tegyem hozzá: én a gimiben 4 évig tanultam angolt, majd az internet segítségével jutottam el önszorgalomból arra a szintre, hogy letegyem a középfokút. Az internet segítségével tanultam meg alapfokon svédül.

Tudom, hogy sok múlik a nyelvérzéken is, de aki egy főiskolát elvégez, az általában képes egy nyelvet megtanulni.

2015. márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4-es: Nem tudom, nálunk nem 3 hónap a közmunka, leghosszabb szerződésem 5 hónapra szólt, és eddig 4x hosszabbítottak, pár nap kihagyással, nem kellett hónapokat otthon ülnöm. A 22ezres segély sem jár mindenkinek, nekem előtte pl a tb átvállalási kérelmemet is elutasította az önkormányzat, még én fizettem a semmiből pár hónapig, míg nem sikerült bekerülni közmunkára, sajnos rendes álláshoz nincs protekcióm.
2015. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" sajnos rendes álláshoz nincs protekcióm"


Miért kéne protekcio? A képességeid alapján nem vennének fel sehova? Vagy csak nincs hozzá önbizalmad?

2015. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert felénk protekció nélkül nem igen vesznek fel sehova, folyamatosan pályázok állásokra, nem igen írnak vissza se, nemhogy behívnának, tény, ettől a helyzettől már az önbizalmam is leépült.
2015. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!