Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Törvényes e ha minden fizetett...

Dogey1 kérdése:

Törvényes e ha minden fizetett ünnep pihenőnapra esik?

Figyelt kérdés
Én 12 hetes munkarendbe dolgozok egy multinál, és úgy van megírva a beosztásunk mindig hogy az összes ünnep pihenőnap. Ez olyan mintha mindenkinek hétvégére esne minden karácsony, húsvét... Szerintem ez nem törvényes.

2015. márc. 5. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben az évben pont hétvégére esik az össze ünnep, ami munkaszüneti nap lehetne, lehet nálad is ez miatt van így, nem?
2015. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom... Nálunk a hétvégére eső piros betűs ünnep mindig FÜ-ként volt elszámolva. A beosztásban nem volt feltüntetve, csak a bérlapon és ki is fizették.
2015. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Régebben úgy dolgoztunk, hogy 3 nap munka 2 nap pihenő. Ha pihenőnapra esett egy fizetett ünnep akkor kaptunk érte még egy szabadnapot. így lett mindenkinek ugyan annyi szabadnapja. Ez jó is volt, de megváltoztatták úgy hogy ünnepnap miatt senkinek sincs több szabadnapja.


Az hogy "minden ünnep hétvégére esik ebben az évben" Kétlem hogy a húsvét hétfőt idén szombaton tartanánk :-)

2015. márc. 5. 17:48
 4/4 zolibá válasza:

Na a kérdéshez én is csatlakoznék!

BKV buszsofőr lennék,nálunk folyamatos munkarend van. Ez azt jelenti, hogy a szombat, vasárnap egyenértékű a hétköznappal! Viszont ha hétvégére esik a fizetett ünnep, akkor aki dolgozik azt dupla bérrel fizetik, aki nem azt sehogy, szabadnapnak számit! De ha hétköznapra esik az ünnepnap akkor fizetik ha nem dolgozunk, akkor is! Nekem ez furcsa, hozzáértők válaszát szívesen venném !

Köszönöm

2015. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!