Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi újság? Ti szoktátok ezt...

Mi újság? Ti szoktátok ezt kérdezni, kapni mástól? Tőlem melóhelyen vagy ha ismerőssel ha összefutok az utcán, folyton kérdezik. Már unom. Mit mondtok rá?

Figyelt kérdés
Szerintem annyira elcsépelt, hiszen nem biztos, hogy az orrára kötöm, hogy épp mi a helyzet, inkább valami semlegeset mondok. Vagy ez inkább pótcselekvés a másiktól?Ennél már csak a hogy vagy? a rosszabb...
2015. márc. 6. 21:54
1 2
 1/15 Ensam skog ***** válasza:
Én is mindig megkérdezem. Ilyenkor mindig azt mondják minden rendben. Visszakérdeznek te is azt mondod minden rendben. Szerintem ez amolyan tettetett érdeklődés ami az udvariasság egyik formája mint mikor az angolban megkérdezik hogy vagy. Ott is csak annyit mondasz kösz jól.
2015. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
jaj, igen, a jó öreg mi újság... mintha érdekelné, mintha köze lenne hozzá :|
2015. márc. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy közelebb vagyok az introvertált típushoz. Nem mondom, hogy teljesen az vagyok, de közelebb vagyok. Az introvertált típus tartja unalmasnak, feleslegesnek az időjárásról való beszélgetést vagy amikor ismeretlenek váltanak néhány szót a buszon, sorban álláskor. De legalább rájöttem. :))
2015. márc. 28. 17:39
 4/15 anonim ***** válasza:
nemcsak felesleges, de kimerítő is , amikor folyton kizökkentenek felesleges badarságokkal. az extronak feltöltődés, az intronak kimerülés. ha jobban érdekel a téma, egy könyv: introvert advantages: how to thrive in an extrovert world. Marti Olsen. nekem sokminden helyére került, amikor elolvastam.
2015. ápr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy aki megkérdezi a másikat, hogy mi újság, hogy van, el is mondják? Tényleg érdekel ez a téma.
2015. jún. 13. 20:44
 6/15 anonim válasza:

Általában szerintem is csak udvariassági formula, ha más nem jut az ember eszébe, ebből legalább elindulhat egy beszélgetés. Na meg sokan be is számolnak az életükről részletesen. Ez csak akkor szívás, ha nem érdekel és tényleg csak udvariasságból kérdezted meg.

Én személy szerint közeli barátaimnak többé kevésbé elmondom, ha rákérdeznek. Másoknak meg csak annyit, hogy kösz megvagyok, vagyok, mint mindig stb.

2015. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

-Mi újság?

-Fali b+!

2015. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálam nem csak udvariasság, és szerintem sokaknál nem az, és én erőteljesen introvertált vagyok. Ha megállítanak az utcán, többnyire szívesen beszélgetek, megkérdezik mi van velem, elmondom, visszakérdezek, ők is elmondják, belemegyünk egy-két részletbe, aztán ki-ki megy a maga dolgára, és szerintem ez így jó. Vannak olyan ismerőseim is, akik csak pofáznak akár órákon keresztül is, egy kérdést nem kell feltennem, másokat rendesen nyaggatni kell, hogy ne legyen kínos csönd, és még csak egy egészen apró érdeklődési gesztust se tesznek az irányomba, egyik fajta se. Az hogy introvertált vagy, nem jelenti hogy antiszociálisnak is kell lenned.
2015. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem csak egy indítás. Megkérdezi mi újság á semmi csak ez meg az van velem és veled... Ennyi, nem kell ezt felfújni.
2015. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehetséges válaszok a "Mi újság?" idióta kérdésre:

- Zsák szar.

- Nem mi, hanem tessék.

- Mi meg régiség.

- Mind meghalunk komám.

- Kiutalták a pénzt. Ja nem.

- Várjál! ... ... (jelentőségteljes hunyorgás a távolba vagy valami)... ... Na, szóval mi újság?

- Semmi különös, ötösöm van a lottón. - Tényleg? - Nem.

- Kolbász.

- Ejj, semmi sincs jól. - Na, mi a baj? - Én mondom, semmi sincs jól... :)

- Fel vagyok háborodva. Nem tudsz vele mit csinálni! FEL-VAGYOK-HÁBORODVA!

2015. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!