Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon ma, mennyi az...

Magyarországon ma, mennyi az a nettó fizetés egy főre, amivel még filléres polgárnak számít, kvázi hónapról hónapra él?

Figyelt kérdés
2015. márc. 25. 15:25
 1/6 Trafó1 ***** válasza:
Ez függ az igényektől , szerintem a 70 ezres minimálbér már filléres.
2015. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy van-e akkora szerencséje, hogy van hol laknia vagy albérletet is neki kell fizetni. Utóbbi esetben 120 ezer Ft-os nettó fizetésből se nagyon lehet félretenni.

De nagy átlagban én is 70-80 körül lőném be azt az összeget, amiből még pont nem halsz éhen, de pl mozit is csak kívülről látsz.

2015. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

6hónapig éltem havi 40ezerből,saját lakásban (de unokatesóm is ott lakott= rezsi,közösköltség feleződött)

nekem az a havi 40 bőven elég volt a kiadásokra,kajára,piára...sok csokira:D

ruházkodást/utazgatást a spórolt pénzemből fedeztem.


szóval én azt mondom,ha van hol lakni,40ezer bőven jó,de hosszútávon nem fenntartható,ha az embernek vannak igényei.

L24

2015. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
120 ezer alatt. szerintem
2015. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

50 000 HUF (180 USD/hó) röhelyes... attólk függ, hogy a lakhatás+kaja+ingázási ktg-triumvirátus rendezése után mennyi marad a zsebedben élni.

pl. Ha keresel havi net. 140.000-et és egyedül élsz a saját lakásodban, akkor kb. 60-70e marad az életre. Ha albérletben laksz, akkor kb. 20-30e marad ebből a fizetésből (pl. egy zuglói panellel kalkulálva). Egy normálisabb dzsekit vehetsz belőle egy kiárusításon... és csókolom. Vagy elmehetsz egszer színházba, egyszer bulizni és egyszer-kétszer moziba... (de nem vihetsz senkit, mert ahhoz már kevés).

2015. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
28-000 forint nyugdijat kapok
2015. márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!