Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érettségi nélkül tényleg nem...

Érettségi nélkül tényleg nem lehet vinni semmire?

Figyelt kérdés
Szakmunkásképzőn vagyok és nem tervezem az érettségi lerakását, hanem amint a kezemben a 3. osztályos bizonyítvány állnék be dolgozni, viszont azt mondták, hogy úgy is le fogom rakni, meg érettségi nélkül nem fogok kelleni sehova hiába vagyok jó szakember. Szerintetek?

2015. ápr. 26. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert milyen szakmád van?


Van olyan szakma ahol ellehetsz érettségi nélkül is. De olyan téren jó, hogy ha megcsinálod és látják, hogy meg van akkor az neked plusz olyanokkal szemben akiknek nincs. (Tehát lehet, hogy közted és egy másik ember közt hezitálnának felvétel előtt és ha látják akkor mindenképp előny független attól, hogy mit csinálsz)

2015. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem rakd le. én sok hasonló helyzetben élőt ismerek. előbb-utóbb majd mindegyik úgy döntött, hogy lerakja az érettségit. és munka mellett, estin már sokkal nehezebb dolgod lesz.

ha nem vagy rászorulva arra, hogy elmenj most dolgozni, akkor tedd le az érettségit most.

később is jól jöhet, mert ha akarnál még egy szakmát(Akár a tiédet továbbfejleszteni), akkor az lehet már érettségire épülő.

nem lesz senki művelt a papírtól, de több lehetőséged van szerintem. van ahova feltétel. meg nem tudhatod mit hoz a jövő, mikor lenne rá szükséged



az hogy nem kellesz sehova, az nem igaz. én javaslom hogy esetleg kezdj el már dolgozni a nyáron és a szünetekben, közben meg csináld a sulit. így lesz tapasztalatod is majd

2015. ápr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!