Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Annak lehetséges okára vagyok...

Annak lehetséges okára vagyok kíváncsi, miért lételeme egyes főnököknek, hogy sorozatosan megalázzák beosztottjaikat, esetleg terrorban tartsák?

Figyelt kérdés
Milyen érzéseket élhetnek át? Ez egy kellemes érzés lehet, vagy jobban érezheti magát tőle, esetleg értékesebbnek? Vagy milyen célja van a sorozatos ilyen viselkedésnek?

2015. ápr. 26. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok ember jobbnak és értékesebbnek érzi magát, ha a hatalmi pozícióját kihasználva másokat alázhat. Az ilyen főnökök rendszerint szakmailag nem sokat tudnak felmutatni, ezért így próbálnak "kompenzálni".
2015. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Frusztráció, önbizalomhiány. Legtöbbször az élet más területén (pl. családban) nem sikeres, nem kap elég figyelmet, problémák vannak. Vagy nem elég rátermett a vezető pozícióra, állandóan stresszel, hogy megfelel-e az elvárásoknak + fél mindenkitől, aki esetleg ugyanúgy vagy még jobban el tudná végezni a munkáját, versenytársat lát benne.


Ehhez a magatartáshoz egyébként még főnöknek sem kell lenni, elég, ha csókos kolléga az illető. Volt szerencsém hasonlóhoz.

2015. ápr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
vagy pszichopata az illető...
2015. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik attól félnek ,hogy ha kedvesek,normálisak akkor nem tekintenek rájuk megfelelő tekintéllyel,nem tisztelik és azért olyan bunkók,szigorúak.Illetve vannak olyanok is akik akkor élnek igazán amikor uralkodhatnak mások felett,irányíthatnak mindenkit , ettől érzik úgy ,hogy ők valakik. Okozhat ez akár egy felfokozott kedélyállapotot is, amikor felsőbbrendűnek érzik magukat.A célja pedig az ,hogy fenntartsa a tekintélyt,ne merjen senki ellent mondani.... De gondolj bele az Ő helyzetébe is , lehet ,hogy régebben egy zárkózott,félénk ember volt és nem tudja ,hogy hogyan is kell kezelni a hatalmat, nem tud irányítani és ezzel próbál kompenzálni. Illetve nehéz irányítani embereket, főnöknek születni kell.
2015. ápr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok senkit sem felmenteni a viselkedése alól, egyszer voltam olyan pozícióban, ahol nem én voltam a főnök, de lényegében én végeztem minden munkáját és a nagy felelősség miatt néha komolyan nehézséget jelentett, hogy normálisan viselkedjek a másikkal (bár úgy érzem ez mindig sikerült végül, de nem az hagyta el a számat amikre gondoltam). Nagyon nagy türelem kell hozzá, mert nehéz az, ha ott liheg a nyakadban más, és minden ember munkájáért összességében te felelsz, ergo téged fognak lecseszni is más hibájáért. És normálisan időt szakítani, elmagyarázni mindenkinek mindent, segíteni miközben a határidőkkel kell szembenézned nem könnyű.


De amúgy, igen, vannak kicsinyes emberek akik évezik mások csesztetését.

2015. ápr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ó, a nevezett főnök a felelősséget mesterien tudja másra hárítani.... annak szintén nagy mestere, hogy konkrét kérdésre semmitmondó vagy kétértelmű választ adjon, hogy azután a végeredményt kritizálni lehessen.

Igazából csak a lelkivilága érdekelt volna...

2015. ápr. 27. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!