Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen volt amikor kimentetek...

Milyen volt amikor kimentetek külföldre dolgozni? Nehéz megszokni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Négy éve mentem ki cég szervezésével szerződéssel leellenőrzött céghez leltár munkára . Ismerős is volt a csapatban így volt könnyebb . Rögtön beszállásoltak egy bérházba minket és a papírokat mindent intéztek 1 héten belül .Az első két hét furcsa , az ízek hiányoznak a légkör ismeretlen . Az időjárás hasonló a törvények szigorítottabbak , az árak azonosak vagy olcsóbbak .A plázák nincsenek ekkorák , a marketekből ennyi van de sose zsúfoltak . Próba idő után azért megpróbálkoztak többet dolgozzunk kevesebbért elv bevezetésére . Megbízható cégnél megéri , alvállalkozónál fekete melót papírok nélkül senkinek se ajánlom . Idegennek érzi az ember magát és ha vendégmunkás akkor nem örvend tiszteletnek . Törvényileg szektor minimálbért kell kapni hivatalosan 1100-1200 euró nettót heti 40 órában .
2015. máj. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Milyen volt? Vegre dolgozni kezdtem :) Magyarorszagon csupa idoszakos, reszmunkaidos allasom volt, amivel nem tudtam egyrol a kettore jutni, itt most vegre tudok felretenni, utazgatni, venni olyan dolgokat amiket edig nem tudtam (ruhak, olyan alap dolgok, amik lehet, h masnak Ma.o.-on is megvoltak, nekem nem, nem volt mibol). Szoval az anyagi resze nagyon szuper! Nem volt nehez megszokni, hiszen a munka az munka, barhol is legyen az ember. De itt legalabb erzem, h megbecsulnek. A fonokeim mosolyognak ram es jo erzessel jovok dolgozni, nem ugy, hogy vajon ma kirugnak-e....
2015. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!