Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hibáztam ha egy munkahelyen...

Hibáztam ha egy munkahelyen beintettem a túlórákra mert 6 hónapja nem kaptam egy fillér túlórapénzt se? Nem vállaltam többet, ki is rúgtak.

Figyelt kérdés

6 hónapon dolgoztam egy munkahelyen, a fizetés minimálbér. Már a kezdettekkor túlóráztattak, de azt ígérték, persze ez ki lesz fizetve külön. Én meg hittem, noha régebbi dolgozóktól hallottam hogy ne várjak semmit. De nem tartottam elképzelhetőnek, hogy emberek minimálbérért ledolgozzák a napi 8 órát, és egy héten 3-4x (nem egy hónapban , egy héten!) még ráhúznak 2-2 órát és mindezt ingyen, mert külön pénzt csak ígéretben kapnak a valóságban nem.

Ja a túlóra itt nem úgy működik hogy megkérdik tudok-e maradni tovább hanem közlik, ma +2 óra. Vagy épp amennyi, akár +4 is.


Eltelt hat hónap, ezerszer kértem a pénzt, 1000x hallottam hogy majd, jön a könyvelő, el lesz számolva stb.


Na beintettem, a múlt héten túlóra, mondtam majd ha fizetik az összes 6 havi elmaradt pénzemet, majd akkor. Lejárt a munkaidő, hazamentem.


Majd múlt héten behívott a főnök, felmondás mehetek isten hírével.

Nem voltam elég „rugalmas” munkavállaló a cég szerint, elvégre ők „mindig mindent fizetnek” csak „néha van egy kis csúszás”. 6 hónap az kis csúszás.

De aki évek óta itt dolgozik, annál évek óta tart a kis csúszás.


Persze az elmaradt túlórapénzekről szó sincs, most se kaptam semmit.


A környezetem szerint hülye vagyok és miért nem fogtam be a szám és örüljek hogy van (volt) munkám, és most jobb stb.


Valóban hibáztam, mert mertem MINIMÁLIS szinten öntudatos lenni?

Vagy ez a tanulság: kisember, dogozz és kussolj. Ez a dolgod. Örülj hogy luk van a valagadon.


2015. máj. 11. 08:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Ezért harapózott el, ezért mer ilyen gátlástalanul pofátlan lenni sok munkahely, munkaadó, munkáltató, mert a munkavállalók, dolgozók ilyen sz--r beletörődöm alakok . Túlóra ? És ha neked másodállásod van valahol ?
2015. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%
Hát figyelj, ha neked megéri hogy ennyivel éhesebb vagy, akkor nem hibáztál. Én személy szerint egyetértek veled, de ha nekem kéne választani a minimálbér és a semmilyenbér közt, én lehet hogy vállalnám a sggbebaszást a munkaadótól.
2015. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
én büszke vagyok rád! (bár én még fel is jelentettem volna őket, csak hogy igazán szeressenek )
2015. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes, en anno ugyanezt tettem. Az volt az utolso magyarorszagi munkahelyem, ott telt be a pohar.

Nem mondom, itt ausztriaban is elofordul hasonlo, a kulonbseg annyi hogy itt az emberek feljelentik a munkaadot, aki joval tobbet fog kifizetni mint a tartozasa, ezert eleg ritkan jatszanak ezzel.


Volt eset, a dolgozonak fel oraval munkakezdes elott meg kellett jelenni, azt nem fizettek ki. Az egyik sracnak volt egy applikacio a telojan, ami regisztralta hogy mikor er be a munkahlyere es mennyit van ott. 1 ev utan az adatokat kinyomtatta oraszam szerint, bevitte a munkaugyre a fizetesi papirjaival es kerte a kulonbseget. Meg is kapta, nem keves penz jart neki.

2015. máj. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
6 hónap után ne csodálkozz még várnod kelett volna az elején nem érdemes pofátlannak lenni..
2015. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Tessék szépen munkaügyi bíróságra menni. Ne hagyjuk élősködni az ilyen patkányokat.
2015. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Teljesen jól tetted. Fogsz találni egy jobb munkát. Nem kell mindenkinek szìvnia, csak aki hagyja magát.
2015. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

#6! Elvileg igazad van de gondolom a kérdezö nem tudja a biroságon bizonyitani igazát a céggel szemben.

Kérdezö! Nem hibáztál, jol tetted de az árát te fizeted meg. Ha sokan vállalnák ezt akkor javulna a dolgozok megbecsülése, csökkennének az átverések.

2015. máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

kérdezö nem tudja a biroságon bizonyitani igazát a céggel szemben



Ez így van már beszéltem jogásszal is. Sajnos a világon semmi sincs a kezemben amivel bizonyíthatnám a túlórákat. Nincs jelenléti ív vagyis van de csak a normál órákat volt szabad beírni, nincs semmi papírom amivel igazolhatnám hogy én naponta 2 órával tovább bent voltam mint kellett volna.


Így a munkaügyi bíróság ugrott. Nem én mondom, jogász mondja.


Persze munkaügyi felügyleten felnyomhatnám a céget, de

az nekem jó lenne? Lenne pénzem, lenne állásom? Nem. Akkor meg minek.


Ja és ha valaki megjegyezné hogy már az elején kellett volna határozottan fellépni: nos, az első 1-2 hónapban még joggal hihettem hogy a cég nem akar átverni. Mellesleg, ha az elején döngetem a mellem, hogy túlóra akkor a) fel se vesznek b) már az elején kirúgnak

Szóval ez se lett volna megoldás.


Akárhogy csűrjük csavarjuk be kell látni hogy az átlagjózsi a világon semmit se tehet. Vagy tűr és befogja a száját vagy kinyitja a száját akkor meg kirúgják. Aztám mehet az atyaúristenhez is panaszra mint a példa mutatja.

2015. máj. 11. 10:49
 10/27 anonim ***** válasza:

"Valóban hibáztam, mert mertem MINIMÁLIS szinten öntudatos lenni?"


Nem, és sokszor a minimális szint se elég. Ha viszont azt nézzük, hogy mi lett a következménye, hibáztál. Minden ember saját maga döntheti el, hogy farkát behúzva vegetál vagy pedig nem hajlandó szembeköpni magát a tükör előtt.

2015. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!