Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az elvárt gondossággal végezte...

Az elvárt gondossággal végezte-e a mester a fal arrébb helyezését? Az érintett parketta részt nem vágta el a helyén, hanem kiszedett egy sort, így most helyre kell állíttatnom, ami nem két fillér.

Figyelt kérdés
Szerinte ez így van rendben, engem pedig váratlanul ér ez a plusz kiadás. A parketta kezeléséről nem beszéltünk előre, számomra evidens volt, hogy nem hagy maga után helyreállítási költséget.

2015. ápr. 3. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg úgy tűnik,nem vagy rutinos építkezés,felújítás terén.

Legtöbb munka nem annyi kiadással jár,mint gondolnánk.

Neki nyilvánvaló,hogy nem parkettás vagyis nem hord magánál parkettás szerszámokat,neked nem.

Nem költséget,hanem munkát hagyott maga után,amit,ha szeretsz barkácsolni te is megcsinálhatsz,nem nagy ügy.

Ilyen esetben,hogy a parkettát meg kellett bolygatni szerintem neked kellett volna megkérdezni,hogy meg tudja e csinálni és ha igen,mivel tartozol.

2015. ápr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 supra01 ***** válasza:
71%

Az első válaszadónak részben igaza van.

Sajnos nem vagy elég rutinos, de ez csak az egyik dolog.

A mestered viszont elég rutinos volt. És ezt most mondhatom normális hangsúllyal és egy kis éllel is.

Ha normálisan mondom, akkor azt jelenti, hogy a mesterednek azt mondtad, hogy rakja arrébb a falat. Ő ezt megtette, szakszerűen, nem a parkettára téve a falat.

Ha éllel mondom, akkor azt jelenti, hogy a mestered nagyon is tisztában volt vele, hogy ez mivel jár, de ha szól neked, hogy ez a faláthelyezés mivel jár, akkor vagy nem csináltatod meg vele, mert nem akarsz annyit rákölteni, vagy nem vele csináltatod meg, hanem azzal, aki vállalja, hogy kompletten csinálja meg a munkát (nem ő parkettázik, de ő szerez parkettást, aki megcsinálja a munkának ezt a részét).


Sajnos számtalanszor tapasztaltam már, hogy a mesterek nagy része mindig a könnyebb utat választja, próbál minden olyan dolgot "eltitkolni" ami az ő munkáját veszélyezteti, vagy az ő dolgát megnehezíti.


Sajnos itt mondhatjuk azt, hogy a kőművesnek nem feladata az, hogy neked elmondja, hogy ez a munka milyen plusz költségekkel jár, mert lehet, hogy ez neki evidens volt, te meg tapasztalatlan voltál és nem tértél ki minden részletre.

2015. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!!! Már csak azt szeretném tudni, hogy legközelebb hogyan kommunikáljam, milyen szakmai kulcsszavakkal fejezzem ki egyértelműen, hogy olyan megoldást szeretnék, ami egy befejezett munka, meglepetések nélkül. (Megjegyezném, hogy a fal eredeti helyének bevakolása is kimaradt a vakolási munkából amit vállalt, csak az új falat vakolta be - ő így értette.)
2015. ápr. 5. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Legközelebb írtok egy megbízási szerződést amiben tételesen benne van, mit mennyiért csinál meg és milyen határidőre.


Ilyen egyszerű.

2015. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A tételes megbízási erre azért nem jó, mert mivel nem értek hozzá, nem tudom, hogy milyen tételeket kellene szerepeltetni ahhoz, hogy a munka teljes és befejezett legyen. Például nem gondoltam volna, hogy a vakolásnak több részlete van (új fal, régi fal helye), vagy hogy a parketta elvágása nem része a fal felhúzásának, hanem külön tétel. Szóbeli megbízást kötöttünk, amit az illető be is tartott, csak nem ugyanazt értettük a fal áthelyezésen, és a vakoláson sem. Én mindegyiket komplettnek gondoltam, ami nem hagy maga után már befejezési munkát. Írásos szerződés esetén ugyanez lett volna az eredmény. A megállapodásunkat nem szegte meg, hanem azt félreérthető módon kötöttük meg.
2015. ápr. 5. 09:47
 6/7 supra01 ***** válasza:
57%

Lehet szóbeli megállapodás is. A lényeg, hogy te mondd el, hogy most hogy áll a helyzet, és mondd el azt is, hogy mit szeretnél!

Nem kell nagy dologra gondolni, csak érthetően kell elmondani.

Pl: adott a helyzet, itt van ez a fal, ezt a falat szeretném odébb tetetni 1 méterrel úgy, hogy utána a régi fal helye legyen eltüntetve. Azt szeretném, ha a munka elvégzése után nekem már nem kellene se festőt, se burkolót, se parkettást semmilyen más szakembert hívni vagyis komplett szeretném elvégeztetni az átalakítást. Tudja így vállalni?

És ezek után nem árt, ha a mester elmondja, mi hogy fog történni. EZ azért kell, hogy egyrészt értette-e amit te szeretnél, másrészről kiderül, hogy lesznek olyan átalakítások is (mint nálad a parketta felszedése), amire te nem is gondoltál.

Persze, ha leírja, előre, hogy milyen munkát fog elvégezni, milyen anyagokkal és árakkal, az a legjobb.

2015. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a szöveg jó lesz!
2015. ápr. 6. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!