Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más közmunkásokkal is megkülön...

Más közmunkásokkal is megkülönböztetve bánnak? Adminisztrátorként dolgozom és úgy érzem hogy kb. semmibe vesznek.

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Vannak helyek ahol igen, szeretik őket kihasználni.Nem elég, hogy olcsóbban dolgoznak, még dolgozzanak duplán is amíg az állandós ott tehénkedik!A leg prosztóbb munkahelyeken( ezt értsd úgy, hogy ott, ahol sok az unintelligens idióta, ez lehet irodában is) ott még ezek tetejébe le is nézik.A közmunka egy nagy baromság!Ketrecben kéne mutogatni, aki kitalálta.

De vedd hozzá azt is, hogy lehet eleve xar a hely ahol dolgozol, rossz közösségbe kerültél esetleg és akkor is semmibe vennének, ha állandós lennél.Így örülj, hogy nem soká kell köztük tartózkodnod.

2015. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hali! Egy középiskolában dolgozom júniusig, előtte meg a rendőrségen voltam, hát eddig egyik helyen sem voltak jók a tapasztalataim. Ahol most vagyok azzal hitegetnek, hogy állandóra leszek felvéve, de ha alapból lenéznek, nem biztos, h szívesen maradnék. Egyetértek veled egyébként, baromság az egész közmunka úgy ahogy van. Kényszer rabszolgaság nekem ez a véleményem. És az emberek kihasználása.
2015. máj. 20. 15:16
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Mindenhol lenézik a közmunkásokat.

Én is az vagyok. Óvodába dolgozom.

Egy közmunkást se becsülnek meg. Még belerugnak mégegyszer azért se legyen jó

2015. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
90%

Sziasztok. Amiket leírtok, nekem is ugyanez a tapasztalatom. Tavaly én is közmunkás voltam és szintén a rendőrségen: egy olyan segédhivatalban, ahol leginkább csak buta emberek dolgoztak. Szerintem lenéztek azért, mert a böfögő-versenyükbe (nőkről van szó!!) nem szálltam be és nem vedeltem hétvégenként. Amúgy rengeteg volt a munka. Ami önmagában nem is lenne baj, de ha 3-4 emberre elég munkát adnak 1 emberre, az már igen! Tele voltam határidőkkel, amiket, bár teljesítettem, de nagyon nehezen és rengeteg stressz árán. A lehető „legrosszabb” munkát szokták a közmunkásoknak adni. Kár, hogy diplomás vagyok és angolul beszélek….nem ér ez ebben az országban semmit. Más helyekről is ugyanezt hallottam: hogy a közmunkásokat semmibe veszik, rabszolgának tartják és a lehető legrosszabb munkákat bízzák rá (olyanokat, amiket senki nem végez szívesen az adott területen dolgozó kollégák közül). Az irodai munkán kívül egy poros, hideg raktárban jó magas polcokra kellett felmásznom. Létra nem volt (zéró munkavédelem). Szóval a felső szint polcairól kellett hatalmas dobozokat emelnem és laponként szortíroznom azt, amit a kollégák összekutyultak.

Mielőtt elkezdtem volna a közmunkát, a BRFK épületében volt egy csoportos „tájékoztató”, ahol azt mondták az egybegyűlt közmunkás-jelölteknek, hogy nehogy igyunk alkoholt munka közben. Én pedig arra gondoltam, hogy én csak egy diplomás munkanélküli vagyok, nem pedig alkoholista és nem kéne általánosítaniuk. Minek nézik ezek a közmunkásokat??

2015. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Undorító valóban az egész hozzáállás, és már eleve az, hogy segélynyi összegekért dolgoznak!Persze vagy fentről jön az utasítás, hogy tessék jól porig alázni őket, vagy csak a munkahelyi vezetőség használja ki a helyzetet, mindenképp meg van a véleményem az egészről!!

Én egy óvodában voltam közmunkás Békéscsabán.A gyerekekkel foglalkozni nem sok idő jutott, mert szinte folyton mosogatni és takarítani kellett, holott dajkának és nem konyhalánynak vagy takarítónak vettek fel! Amíg a közmunkások a retkes melót végezték, addig a régi dajkák bent ültek a seggükön a teremben.Volt köztünk egy magasabb végzettségű, ő egy idő után otthon végezhette a papírmunkát, nem kellett bejárnia, ott nagyon nyalták a diplomás fenekét!Szóval ott is voltak jócskán visszaélések!

De mindenki hibás, aki hagyja, manapság mindennaposak a tüntetések.A közmunka ellen is kellene, amíg be nem tiltják!

2015. máj. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
IGEN
2015. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem felemás tapasztalataim vannak, 2 helyen is voltam közmunkában, az első helyen nagyon jól éreztem magam, jó volt a társaság, a főnökség, a munka is tetszett. A második viszont teljesen az ellentéte volt, utáltam bejárni, bunkó és buta kolléganők mellé kerültem, munkának nem nevezném, amit csinálni kellett, már ha éppen akadt valami, alig vártam, hogy leteljen a szerződés.
2015. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tejinashi válasza:
95%
Valójában az egész közmunkarendszer Magyarország szégyene.
2015. máj. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Kedves Ismeretlen Kérdező! Azt tudom Neked írni, hogy van lehetőséged, hogy jól érezd magad ilyen helyzetben is. Van egy régi törvény, ha vársz valamit, hogy mások adjanak neked, de nem teszik, akkor Te add nekik először azt. Javaslom, hogyha nem tudsz a helyzetből kilépni, és gondolom, hogy nem tudsz, akkor teljesen fogadd el és mindenkinek adj megbecsülést és ezt fejezd is ki, dícsérettel, mosollyal, mielőtt bemész a munkahelyedre mindenkire gondolj nagy szeretettel, gondold,hogy ez a hely a legjobb, ami létezik, a munkatársak csodálatosak, és légy nagyon hálás mindenért. Ez a hozzáállás alapjaiban változtathatja meg az életed, jóra egyszerűen nem lehet rosszal felelni, mindenki nagyon fog szeretni, mindig mosolyogj szívből és légy kedves mindenkivel. Csak nagyon boldogtalan emberek teremtenek ilyen boldogtalan világot, ne add meg magad ennek, rosszra jóval felelj, ez az egyetlen mód, hogy emberi életed legyen, akkor is, ha az egész világ embertelen, Te maradj ember az embertelenségben. Ölellek és kívánom, hogy sikerüljön boldognak érezni magad. Veronika
2015. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Meg halálbüntetést is akarnak bevezetni, nem érdekli őket, hogy akkor elesünk az uniós forrásoktól, a lényeg hogy amit a vezír kitalált az legyen teljesítve! Nem baj ha éhen hal a fél ország, a lényeg hogy 15-20 ezer ember jobban éljen mint bárhol máshol! Borzasztó ez az ország!
2015. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!