Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan gyári munkában csak...

Komolyan gyári munkában csak akkor van szünet, ha valaki beáll helyetted?

Figyelt kérdés

2015. máj. 30. 12:13
 1/10 vfrtom ***** válasza:
68%
Igen, ezt hívják modern , legális rabszolgatartásnak.
2015. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez durva... Gondolom esze ágában sincs senkinek beállni senki helyett. Akkor 8 órán keresztül ott állsz? És ha valaki rosszul lesz? Vagy fogja magát aztán kiáll? Az ki van rúgva?
2015. máj. 30. 12:37
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Elméletileg azért vannak sorvezetők, csopvezetők, hogy ők álljanak be helyetted.

Elvileg, értelmes emberek esetén működik is :)

Ha meg önállósulsz és elkóborolsz, akkor fegyelmi és esetleg kirúgás is.

2015. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor kell felállni és kimenni wc-re, majd beugrik helyetted valaki, ha nem akarja,hogy feltorlódjon a sor.


Amikor az ember 5x szól, hogy majd be pisál és le se sz@rják, akkor engem se érdekel, hogy mi lesz míg kimegyek.


Sajnos nem mondják, azt, hogy holnaptól nem kell bemennem :( Pedig örömmel és vigyorogva írnám alá a felmondásomat!

2015. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 vfrtom ***** válasza:
100%
Jászfényszaru, samsung gyár. 8 órás müszakban háromszor mehetsz ki, a nőknek akiknek megvan négyszer. A biztonságiaknál lista van melyik csoport (színek) mikor mehet ki. Ha más időpontban találnak máshol, mehetsz az irodára, aláírni a felmondást. A műszakváltáskor minden (értsd MINDEN) dolgozó táskáját, szatyrát, ruháját ellenőrzik, fémdetektorral megvizsgálják. Volt hogy rosszul volt egy lány , nem mert kimenni ,mert félt , hogy kirúgják. Mentő vitte el mert összeesett. A pénz viszont a környékhez képest jó, vagy ez vagy a napszám valami földön.
2015. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkáztam már pár gyárban és a tapasztalataim szerint gyárfüggő.

- Volt egy műanyaggyár, ahol 12 órás a műszak és csak úgy mehetsz ki, ha beállnak helyetted. Volt olyan nap, amikor a 8. órában mehettem ki egyszer pisilni mert csak akkor álltak be helyettem, akkor is szájhúzogatva. Egy alkalommal megjött és ki kellett mennem de nem volt sehol senki (3-an kellett volna a gépnél lenni de egyedül hagytak) a gép viszont leállt, ezért gyorsan kiszaladtam a wc-re. Amikor visszaértem (kb. 3 perc) már ott állt a művezető és ordított, hogy mit képzelek magamról. Egyébként aznap még nem voltam kint, pedig már majd nem lejárt a munkaidő. De azért kirúgtak.

- Mosoda: 8 órás műszak, középen 15 perc kajaszünet, ami mindenkinek járt, 2. és 6. órában 5 perc cigiszünet (amiből csináltak 10 percet) ami csak azoknak járt, akik cigiztek. Amikor látták, hogy nem cigizek, vissza kellett mennem dolgozni. A következő napon vittem magamnak cigit és úgy tettem, mintha cigiznék, így kimehettem.

- Hűtőház: 3 szünet, 10, 20, 10 perc, egy gépen sokan álltunk és mindig 2 ember ment ki egyszerre. Pontosan betartották.

- Nyomda: 3 szünet, 10,20,10 perc, pontosan tartják, minden leáll, mindenki egyszerre megy ki és jön vissza.

- Gyógyszergyár: ugyanez.

2015. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gyárfüggő.

Pl a városban van két gyár, az egyiknél egyszer van fél órás szünet, plusz egyszer egy tíz perces. Nagy ritkán kétszer van tíz perc szünet, de nem mindig "csak" 8 óra a munka.

Egy másik gyárban kétóránként van 10perc szünet, de ott meg 10+ az órák száma.

2015. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Ahol én dolgoztam, ott három szünet volt, 5, 10 és 15 percesek. Ezeket másodpercre pontosan be kellett tartani, különben azonnal ott termett a főnök és legorombított (egész nap figyelt minket vagy személyesen, vagy a kamerákon keresztül). Természetesen ezt 30 percnyi kimaradást le kellett dolgoznunk.
2015. máj. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nálunk szereldében van olyan, hogy csak akkor mehetsz ki, ha beállnak helyetted. Amúgy a gyár más területein megvannak szabva a szünetek (2x 5 perc, 1x 15), de bármikor kimehetsz mosdóba, vagy inni. De egyszer voltam kölcsön szereldében ott 5 percenként ki akartak küldeni inni sétálni mosdóba, mert nem volt anyag:D Ez a Denso Szf.
2015. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenkinél ilyen kevés szünet van meg szigor?

Nálunk 3x10 perc szünet van meg egy 20 perces és néha még a vége előtt egy 5 perces szünet is van, de voltam már olyan részlegen ahol óránként volt 10 perc szünet. WC-re meg akkor megyek ki amikor akarok, de általában délelőtt nem nagyon, mert akkor bent van a vezetőség felsőbb rétege.

2015. okt. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!