Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan találjak nyári diákmunkát?

Hogyan találjak nyári diákmunkát?

Figyelt kérdés

Hogy kezdjek hozzá? Hogy intézzem? Hogy működik ez az egész? Gondolom van valami regisztrálás vagy ilyesmi. Hol vannak ilyen helyek, ahol diákokat foglalkoztatnak(elfogadható fizetésért)? Hány órás munkaidő van? Mennyi a korhatár? Egész nyáron lehet/kell dolgozni, vagy csinálhatok olyat is, hogy ha gondolom abba hagyom?

Hát körülbelül ennyi lenne..

Még annyi, hogy csak Miskolcon keresek ilyen munkát.

Előre is köszönöm a válaszokat:)


2015. máj. 31. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
van kismillió diákszövetkezet, nézz utána
2015. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a diakmunka.lap.hu-n össze van gyűjtve az "Iskolaszövetkezetek", és az "Országos diákmunka szövetkezetek" menüpont alatt néhány lehetőség. Miskolcon nem tudom, melyik hirdet munkát, de minden oldalon van egy elérhetőség gomb, ahol meg lehet nézni :)


Én ezek után az aktuális munkákat nézem meg, és azon belül is a bérezést. Ha szeretnél pénzt keresni, 900-1000 Ft-os órabér alatt ne nagyon vállalj el semmit, 604-ért meg aztán végképp ne, ennyi ugyanis a minimálbér. Itt Pesten, gyárban, vagy hipermarketben is bőven lehet fölötte találni munkát, ha több műszakot vállal egy héten az ember (vagy éjszakai, vasárnapi pótlékkal).


Ha találtál egy-két szimpatikusat, akkor az elérhetőségnél látott címre menj el, ott lesz a szövetkezet irodája. Általában az összes igazolványt kérik, illetve a bankszámlaszámod, egy iskolalátogatási igazolást. Fontos, hogy a diákodon legyen érvényes matrica. Ha szerencséd van, rögtön el is mondják, hol, és mikor kezdhetsz el máris dolgozni, mennyi a munkaidő, stb. ez elég változó. 18 év felett szinte bármit elvállalhatsz, 16 év fölött is van lehetőség, de csak kevesebb, és egyik szülődnek is alá kell írnia egy beleegyezést. 15 év felett szintén, és csak nyári szünetben dolgozhatsz.


Vannak rugalmas, és kevésbé rugalmas munkák, a munkaidődről már inkább a szövetkezet irodájában érdeklődj, ha kiválaszottad, mit szeretnél dolgozni.


Remélem, segítettem :)

2015. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

kössz a segítséget..

sokkal okosabb lettem.

2015. máj. 31. 15:27
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:*
2015. máj. 31. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:

" Ha szeretnél pénzt keresni,

900-1000 Ft-os órabér alatt ne

nagyon vállalj el semmit"


Ha ezek brutto összegek akkor ez netto 130-140 ezer forint per hó jövedelem heti 40 órás munkaviszonyra átszámolva.

Szép álom diákként... Nem elérhetetlen, mert nekem is volt előbb-utobb ennyi, sőt a végén kicsit több is diákmunkásként de nem ez a jellemző a többségnek, pláne nem az első diakmunkádnál.

2015. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, bruttóra gondoltam, viszont nem feltétlen heti 40 órára. Tudom, hogy nem ez a jellemző, csak nem szeretném, hogy kizsákmányolják a Kérdezőt esetleg egy 604 Ft-os "bérrel" :)
2015. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!