Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes-e bemenni a Munkaügyi...

Érdemes-e bemenni a Munkaügyi Központba?

Figyelt kérdés

Semmi pozitívat nem olvastam róla, senkinek nem talál munkát, elküld több 100 km-re állásért, amihez nincs az embernek végzettsége.

Van valami haszna is neki, vagy inkább csak megnehezítik az emberek életét?



2015. jún. 1. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
dehogy.... időpocsékolás csak.regisztrálnak azt kész,semmi haszna.sose hívnak fel munkáért.... max ha ilyen cigány közmunkán vagy,amit akkor se csinálnék ha agyonütnének.akkor már jobb ha magadnak keresel valamit,mint ilyen szarokra támaszkodni mint a munkaügyi.
2015. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, maximum addig míg a munkanélküli segélyt kapod. Utána már nem. Ami van:éhbér, és kizsákmányoló munkaadó. Azok keresnek ott embert.. Többet érsz ha vadászod a hirdetéseket stb.
2015. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért jó,mert ha be vagy regisztrálva fizetik a TB-t. Mert ha nem vagy beregisztrálva akkor nem és ha elmész dokihoz akkor majd nem lát el vagy küldik a számlát.


Én neten keresztül szoktam regisztrálni és kész. Semmi extra.Bár ha vmiért behívnak akkor viszont buktam az egész napomat,mert mire sorra kerülök stb nem 5 perc..

2015. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha be vagy regisztrázva, akkor sem fizetik a TB-t.


Azért "jó" ha be vagy regisztrálva. mert rontod a statisztikát.


Amúgy értelme nincs. Bár előfordul néha hogy pályázati felvétel jelentkezésnél hogy legyél regisztrálva (nem mintha ettől felvennének, de attól még a kiírásban szerepel - közterületesnél volt).

2015. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

* ha be vagy regisztrálva fizetik a TB-t.


Nem fizetik a TB-t csak akkor ha a családotok össz jövedelme alapján jár.

2015. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, nálunk nagyon sok munkalehetőség van mindig kitéve, támogatott tanfolyamokra is lehet jelentkezni akár, azért is havonta kap pénzt az ember, ha már munka nincs ez is megteszi.

Persze nem téged fognak hivogatni hogy hééé itt egy munka... hanem neked kell érdeklődni rendszeresen. Aztán senki nem küld el 100 km-re, oda jelentkezel ahova te akarsz, a város mindig meg van adva. De akár 100 km-re is mehetsz ha te akarsz, a buszt fizetik.

2015. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
a tb-t senkinek sem fizeti a munkaügyi lol..... mennyi hülye van....istenem
2015. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3 hónapig fizeti a TB-t (ameddig járadékot kapsz)
2015. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha közmunkát végzel vagy épp munkanélkülin vagy ja....de aki elvégezte a sulit és bemegy regelni,s..t se fizetnek utánnad.
2015. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lehet. Ha van az elmúlt 4 évben minimum 365 nap munkaviszonyod, akkor már jogosult vagy pénzre. Igaz nem sokra és csak max. 3 hónapig, de addig is kapsz valamennyit és fizetik a TB-d.


Ha nem vagy jogosult, akkor nem fizetnek, és a TB-d sem.


Ezen felül, ha sírsz nekik, akkor segítenek egy kicsit. Ajánlanak állásokat, esetleg segítenek képzésben. De én azt tapasztaltam, hogy egyébként sz*rnak rád, én is csak akkor kaptam állásajánlatokat, amikor ténylegesen nagyon kivoltam és már a sírás határán álltam.


Ekkor is lehet, hogy olyan állásajánlatot kapsz, ami már betelt vagy nem a végzettségednek megfelelő.


De vannak lehetőségeik, csak határozottnak kell lenned, és ki kell kényszeríteni, hogy foglalkozzanak Veled. A képzést is lesz*rják, én akkor még érettségi nélkül mentem be, se szakma, nem ajánlották fel egyszer sem, én tudtam meg véletlenül, hogy ilyen is van és jártam utána.


Ez a budapesti 4, 13, 14-i kerületi (egybevont), nem tudom, hogy a többi, hogy működik, de a válaszokat nézve, hasonlóképpen. :( Ami elég sajnálatos.


De próbáld meg, állj a sarkadra és szerintem fogsz kapni segítséget. Ha meg állást ajánlanak, még ott helyben nézd meg, hogy tényleg megfelelsz-e a követelményeknek.


Sok sikert! :)

2015. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!