Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyennek kell lennie ma egy...

Milyennek kell lennie ma egy ideális magyar munkavállalónak?

Figyelt kérdés
Emberi tulajdonságokra gondolok.
2015. febr. 28. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érje be minimálbérrel, soha ne kérjen fizetésemelést, ne kérjen fizetett túlórát. Cserébe adjon bele apait anyait, kérdés nélkül maradjon estig, és álljon rendelkezésre a nap 24 órájában. Ne legyen gyereke, kapcsolata, soha ne legyen beteg. És kezdőként is minimum 5 éves munkatapasztalata legyen.


Külön téma a gyakornok, ő a legjobban kihasználható fajta, dolgozzon annyit, és úgy mint egy teljes állásban lévő, fizetségként meg érje be annyival hogy "a tudás amit itt kapsz, többet ér minden pénznél".

2015. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen cégnél, milyen pozícióban, és esetleg milyen főnöknek dolgozik.

Saját tapasztalatom: az előző munkahelyemen elvárás volt, hogy azonosuljak a céggel, gondolkodjak, ötleteljek. Ha bármilyen javaslatom volt (nem csak nekem, mindenkinek), a főnököm meghallgatta, átgondolta. Tehát ott a jó munkavállaló gondolkodó, proaktív (tényleg), kreatív.

A mostani munkahelyemen a főnököm értetlenül nézett rám, amikor előálltam egy a munkafolyamatra vonatkozó javaslattal. Azt mondta, meggondolja. Aztán semmi. A második javaslatomra már nem is reagált (közös chatben írtam, egyszerűen ignorálta), a harmadik után már én se próbálkozom. Neki az kell, hogy a beosztottja ne gondolkozzon, ne kérdőjelezzen meg semmit, hanem csak csinálja, amit ő mond. Hát csinálom, és mellette keresek új, normálisabb helyet.


E két tapasztalat alapján szerintem bármilyen tulajdonság lehet ideális - és bárminek az ellenkezője is :)

2015. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
18 éves férfi 5-10 éves munkatapasztalattal, aki még a legbonyolultabb dolgokat is max 1 perc alatt végrehajtja.
2015. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából az elsővel egyetértek, de annyival kiegészíteném, hogy ez az ideális EURÓPAI munkavállaló, nem csak a magyar. Én Ausztriában dolgozom, a párom is évek óta, és itt is ugyanez megy, annyi különbséggel, hogy itt többet keresel (igaz, többet is költesz).

De pl a párom informatikai területen tanul munka mellett, ahol szintén azt látjuk (pedig hiányszakma), hogy már a kezdőktől is 1-2 év gyakorlatot várnak el junior pozíciókba, junior bér mellé.

2015. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hozzászólásokat.

Hát ez igen lehangoló... :/

2015. febr. 28. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!