Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ok nélkül akarnak kirúgni?

Ok nélkül akarnak kirúgni?

Figyelt kérdés

Felmondtam az elözö munkahelyemen, mert nagyon keveset fizettek. Àtmentem egy másik helyre, ahol ugyan meg kell szakadni, de legalább emberi a fizetés.

Az elözö helyemen az utolsó hónapomat nem fizetik ki.

Azért kellett volna a pénz, hogy el tudjak költözni a barátomtól, aki bántalmaz. Se családom, se barátaim.

Ma egy hét után kirúgtak az új helyröl. Vagyis, mèg csak megmondták, hogy jövö héttöl ott az ajtó.

Az ok: bár mindent tökéletesen csinálok, a kassza nagyon jól megy (van gyakorlatom), de buta vagyok, mert típusok szerint töltöttem fel az üdítöket, úgy, ahogy azok a raktárban kartonokba vannak rakva. És a fönök szerint csak a buta ember követ egy megadott sémát, akinek az agya egyszerü, mint a tök.

Emiatt kell távoznom.


Jogos, ha szörnyen érzem magam?


2015. júl. 8. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert mi az apja kukiját várt, hogy raksz pár üveg kólát a tejfölök mellé, a fantákat pedig a tamponokhoz teszed? Ez egy idióta, neki kellene szörnyen éreznie magát.
2015. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Nyugodtan kirúghatnak ilyen indokkal. Te pedig nyugodtan fordulhatsz munkaügyi bírósághoz.
2015. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, és mivel gondolom próbaidőn vagy, nem csak ők mondhatnak fel indoklás nélkül, hanem te is! Szóval holnap munkakezdésre menj be, és rakd le az írásbeli felmondásodat a főnök elé, és kérdezd meg a kilépőpapírjaidat elküldi postán, vagy majd felhív, és beszaladsz érte, esetleg megkapod ott helyben. De dolgozni nem fogsz egy percet sem, az időarányos fizetésedet természetesen majd utalniuk kell.


Ez persze csak akkor játszik, ha érvényes munkaszerződést kötöttetek.

2015. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És az mi, hogy nem fizetik ki az utolsó hónapodat? Nehogy ennyiben hagyd!
2015. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen főnökkel inkább kezdj el másik munkát keresgélni.
2015. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!