Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet akkor tenni, ha nem...

Mit lehet akkor tenni, ha nem akarnak barátkozni a kollégák?

Figyelt kérdés

Szóval a rövid történet:

ÚJ munkahelyet váltottam, itt több a fizetés, de rossz a légkör. Egymást fúrja mindenki, senki nem segít senkinek, sőt néha keresztbe tesz direkt. Én, mint új próbáltam barátkozni/beszélgetni, de a válasz az egyik kollégától.

Én nem azért vagyok itt, hogy beszélgessünk, csináld a dolgod, én is az enyémet és kész.

Ilyenkor mi van, legyek néma, egyedül egész napi 10 órában? Vélemény?


2015. máj. 22. 20:38
 1/8 piriiiii ***** válasza:

Igen... :/

Ha teheted és megengedett, hallgass zenét közben vagy hasonlók.

2015. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az ujakkal mindig bizalmatlanok az emberek. Nagy potenciálú munkahelyeken az emberek egymást főként riválisoknak tekintik.Így nemm is barátkoznak , kivéve ha hátsó szándékokkal közelítenek (szerencsére ez ritka). Legyél türelmes. Kitartás egyszer megtörik a jég :)
2015. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Én a helyedben otthagynám ezt a munkahelyet, ez mérgez! Nincs az a pénz!
2015. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Válts. Nekem az első munkahelyem volt ilyen.Sztárkarbantartók, fúrták a többi szakot, meg mint új kolegát engem is. A végén hiába tettem meg mindent, csak kirugattak a próbaidő végére.


Aztán 12 évig sehol nem volt panasz a munkámra, majd megint bekerültem olyan helyre, ahol szerul inult minden, arogáns bunkók, 10-12 óra munka mérnöki-technikusi területen, minden segítőkészség nélkül. Ne kérdezz mert neked ezt TUDNOD KELL. Ha ott időben lépek, megspórolok 6 hónap idegeskedést.


Szóval amint vn vmi, ne gondolkozz, dögöljenek meg ők korai infarktusban.

2015. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Más légkörben valószínű azok a kollégák is mások lennének, voltam már olyan munkahelyen, ahol teljesen jó légkör volt, laza volt mindenki, barátságos, kedves. De volt ott is olyan, akiken érződött, hogyha más helyen lennének, ott lehet, jobban éreznék magukat.

Lehet, valamilyen szabályzat szerint dolgoznak, és féltik a munkájukat.

Embere válogatja, meddig bír ki egy ilyen helyen, nekem se sikerült sokáig.

Akik meg huzamosabb ideig bírják ezt, hát akkor ők erre születtek, és ez élteti őket. Lépni kell, nem marad más.

2015. jún. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezzel még az a nagy gond,hogy fenn áll a veszélye,hogy idővel te is olyan karót nyelt szemét ember leszel,mint ők.
2015. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem állj a sarkadra,és mond meg nekik a frankót.Azt hogy nem azért vagy itt hogy bábokkal dolgozzak együtt.Hívd meg a legszimpatikusabb kollégádat egy kávéra,vagy egy kőr páleszra tudom is én.De ne hagyd hogy elszarják az életed,mert ami a munkahelyen történik,azt haza is viszed.Minél jobban évezed a munkát,annál jobb lesz az életed.
2015. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#7: veled értek egyet.

Kérdező: keress vkit, akit a legnormálisabbnak tartasz a normálatlanok között és kérdezz rá a problémádra. Nem igaz, hogy mindenki szimplán bunkó. Egyszerűen szerintem ilyenekké váltak. Ne hagyd magad, ilyen leszel Te is! Ne a keresztbetevésd emlegesd, hanem miért nem beszélgetnek egymással a kollégák? Miért ilyen elutasítóak egymással, veled? Nem kell együtt bográcsozni hétvégén, de ha együtt tudtok hazamenni vagy reggel, már az is valami. Esetleg jövőre jöhet a bogrács. :))


#2: Én 10 hónapja melózok új munkahelyen, de már a 2. héten a 4 kollégámból 3 a jelenlétemben szidta a főnökünket, én nem szóltam semmit. Azóta is néhányszor. Aztán máskor is a jelenlétemben másik kolléga az ő főnökét, kollégáját emlegette, kissé negatív hangnemben. Néha rájuk jön, nem zavartatják magukat, hogy ott vagyok, mint másik osztályon dolgozó. Én nem álltam be a sorba, nekem is megvan a véleményem, de megtartom magamnak, tovább nem adom. Ettől függetlenül kedvelem a kollégáimat, de nem adnám ki magamat egyiknek sem, mert látom, hogy néha-néha kibeszélik egymást, aztán meg jóban vannak vele. Nekem ez magas. Persze így se jó, mert így olyan, mintha antiszoci lennék, de nem akarok téma lenni, akit érdeklek, kérdezzen, de tőlem.

2015. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!