Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez az első állásom, még nem...

Ez az első állásom, még nem vagyok magánnyugdíjpénztári tag, ezt a munkahelyemen automatikusan intézik majd nekem, vagy magamnak kell? ha a munkahely intézi kapok róla valami papírt?

Figyelt kérdés
2015. jún. 23. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező magánnyugdíjpénztár már évek óta nincs.

Önkéntest pedig mégis miért intézne neked automatikusan bármilyen munkahely???

2015. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és az állami nyugdíjpénztárba automatikusan bekerülök, vagy kell nekem még intézni valamit? bocs, ha hülye kérdéseket teszek fel.
2015. jún. 23. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Állami nyugdíjpénztár, mint olyan nincs, nem magadnak takarékoskodsz, hanem a mostani nyugdíjasok nyugdíját fizeted. Ehhez nem kell sehova "belépni", ha legális az állásod, akkor automatikusan vonják tőled a 10 %-os hozzájárulást ugyanúgy, mint az szja előleget, szocho-t, szakképzési hozzájárulást, egészségbiztosítási járulékot...stb.
2015. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, csak ere voltam kíváncsi, hogy nekem személy szerint kell e foglalkozzak a dologgal, de akkor ezekszerint nem. Eddig magamnak fizettem az egészségbiztosítási járulékot, akkor ez is mostantól automatikusan a fizetésemből lesz levonva és nem kell bemennem az adóhivatalba ez ügyben?
2015. jún. 23. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egészségbiztosítás kicsit más téma. Ha van időd, érdemes bemenni a NAV-hoz és kijelentkezni a járulékfizetés alól, mert egyúttal ellenőrzik azt is, hogy nincs elmaradásod és azt, hogy pontosan mely hónapig fizetted magad után.

Arra is érdemes figyelni, hogy ha nem nagy vállalathoz vagy állami céghez mégy dolgozni, előfordul, hogy "elfelejtenek" bejelenteni és így megszakad az egészségügyi szolgáltatásokra való jogosultságod ("piros" lesz a TAJ-számod). Erre pár hónappal az elhelyezkedésed után érdemes ránézni. Ha van ügyfélkapud, magad is megteheted, ha nincs, akkor a NAV-on keresztül érdeklődhetsz, hogy történik-e utánad rendesen járulékfizetés.

2015. jún. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!