Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha letegez egy orvos, akkor...

Ha letegez egy orvos, akkor én is visszategezhetem annak ellenére, hogy nekem csak egy diplomám van?

Figyelt kérdés
Egy munkahelyen dolgozunk, de nem alá- fölérendeltségi viszonyban.
2015. júl. 24. 17:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy minden esetben én vagyok a fiatalabb. 5-10-20 évvel.
2015. júl. 24. 17:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak akkor, ha felajánlja. Nem hivatalos meg meg szokták kérdezni, hogy tegezheted e.
2015. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy tegező vagy magázó viszonyban vagyok valakivel. Ha egy nálam idősebb tegezést kezdeményez, akkor én is tegezhetem őt. Ennek semmi köze a diplomához, felnőtt emberekről van szó.
2015. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

igy van ahogy 3as irja... vagy tegezd te is vagy szolj neki, hogy zavar a tegezése.

diplomanak ehhez semmi koze

2015. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Diplomát úgy értem, hogy nem egy rangban vagyunk.
2015. júl. 24. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:
De ugyanúgy emberek vagytok, nem? Ha letegez, akkor szerintem te is tegezd.
2015. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem egy rang? Ne hulyeskedj mar! Te meg akkor tegezed azt akinek csak erettsegije van?!


Felnott emberek vagytok, igy az egy oldalu tegezés nem való.

2015. júl. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tegez,akkor te is tegezd vissza. Az egyoldalú tegeződés, csak kisgyerek- felnőtt viszonyban áll meg.
2015. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez nem egészen így működik. Persze, bárkit le lehet tegezni, mert mit csinál? Beperel? :D Viccet félretéve: Nem illik. Ha egy orvos pl letegez egy nővért, és ő mégis magázza, és az orvos nem mondja, hogy tegezheti, akkor nem illik. Nekem amúgy attól van herótom, mikor a betegek tegezik le az orvost. És itt nem a diploma meg ezek számítanak. Én se tegezem le se a tanárt, se a mérnököt, se a kőművest, se senkit, akivel professzionális kapcsolatban vagyunk, tehát orvos-beteg, ügyvéd-ügyfél, tanár-diák..stb Szerintem a másik szakmája iránti tiszteletnél ez a minimum. Ugyanígy, a MUNKÁMBAN én is elvárom a magázódást, mert ahogy nekem sem a haverjaim az ügyfelek, úgy az orvosnak se azok a betegei.
2016. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!