Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kikérem a szabimat és...

Ha kikérem a szabimat és írásban engedélyt kapok majd a szabi közben rámcsörögnek hogy be kell menni, akkor fizetni kell a repjegyet oda-vissza + a kiesett szállodai ktg-t is? + meghosszabbodik a szabim?

Figyelt kérdés

Ha én márciusban kérem a nyári szabim írásban, meg is kapom a választ hogy mehetek, majd jön a nyár, elutazom és nyaralás közben csörög a mobilom, hogy azonnal be kell menni mert… (akármi úgyis kamu, csak a szívatásról szól), akkor


a) ha én külföldön vagyok fizetni kell a haza + visszajutás ktg-ét is a cégnek (hiszen nem a nyaralás befejezése csak megszakítása)?

b) Ha szállodában vagyok lekötött napidíjjal és emiatt elúszik 2 napom, akkor ezt is fizetni kell mindennel (mert kaja is jár a szállodához ami szintén előre ki van fizetve)?

c) Egyéb felmerülő költségek is térítendőek? Reptéri illeték

d) Ha két nap kiesik a szabimból akkor a vége 2 nappal hosszabb?

e) A cégnek persze az összes ktg-et előre kell fizetnie, hiszen hiába mondja hogy menjek haza-és az útiköltség? Még ha térítik is, nekem a repjegyet előre meg kell venni-és ha nincs pénzem ott helyben? Mert miért tartanám magamnál egy repjegy retúr árát oda-vissza.


Szóval summa summarum: repjegy oda vissza + illeték + szálloda + ellátási ktg a kieső napokra + kompenzálás a két napért két plusz szabadnappal + egyéb apróbb ktg ha adódik-és mindezt persze előre mert miért kéne nekem pénzt hordani magamnál….

Mindez mondjuk egy görög nyaralásnál sacc per kábé 300.000 HUF. Helyben megvett repjegy k***va drága tud ám lenni.

Ennyit kell perkáljon nekem a cég ha azt akarja hogy a nyaralásom megszakítva menjek be.


Jól látom?


2015. júl. 29. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Eleve szabi alatt nem venném fel a telefont. Normális cégnél ilyet nem csinálnak. Találj i valami kamut, hogy hasmenésed van szarul vagy, nem tudsz hazamenni. Senki nélkül nem áll meg az élet 1-2 hét alkatt, ezt elhiheted.
2015. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aki olyan köcsög, hogy szabi alatt behív dolgozni, az az életben nem fogja kifizetni ezeket.
2015. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Senki nélkül nem áll meg az élet 1-2 hét alkatt, ezt elhiheted.


Elhiszem és épp ez a baj. Mert mi van ha főnök úgy találja hogy nem csak 1-2 hétre vagyok pótolható hanem véglegesen is akár?



Nem fogja kifizetni: hát muszáj lesz neki. Ha azt akarja menjek. de remélem nem fizeti és nem kell menni.

De sajna itt a főnök egy akkora paraszt hogy kitelik tőle hogy tényleg fizeti scak azért hogy szívasson.

2015. júl. 29. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:
És mégis hogy kötelezed arra, hogy fizesse ki a megszakított nyaralásodat? Ahhoz neki semmi köze, ő a szabit adta ki.
2015. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hogy kötelezem? Nagyon egyszerűen.


a) orra alá nyomon az erről szóló jogszabályt-mert időközben kiderült erre az is van és okafogyott a kérdés mert igen, ki kell fizetnie az összes felmerülő költséghet

b) választhat: fizet-megyek. nem fizet: nem megyek

c) ha megyek és nem fizet: bíróság. ha nem fizet és nem megyek és kirúg: bíróság.

2015. júl. 29. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:

A valóság meg: ezt kijelented neki, ő meg kirúg :)

nagyon álomvilágban élsz

2015. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ahhoz neki semmi köze, ő a szabit adta ki.


De ezt most te halál komolyan írta le vagy agyhalott/troll vagy? Semmi köze a megszakított nyaraláshoz mert a szabit ő adta ki???? Hát épp ez az, hogy kiadta tól ig a szabit majd mikor már megy a tól ig szabi közli hogy akkor most mégse tól ig hanem közbe még ez…

Nem előtte találja ki a módosítást, hanem KÖZBEN! Azon szabi közben ami az Ő TUDTÁVAL ÉS BELEEGYEZÉSÉVEL FOLYIK! Mi a jó francért írod hogy semmi köze a megszakításhoz?

2015. júl. 29. 17:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Segfej! Arról vitatkozhatnánk, hogy ki a troll. A kérdés kamu, több válsz nem kell. Ez megint csak a szokásos spárosmatricás vécésnéni segfej kamufaszi. Nem kell vele foglalkozni, a történetei fiktívek, otthon ül, az anyja tartja el a rokkant nyugdíjból és a kutya se beszélget vele, azért jön ide.
2015. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!