Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezhet nagyobb mocsokság...

Létezhet nagyobb mocsokság annál ha egy munkahely a több hónapja egyeztetett szabadságot az utolsó pillanatban letiltja? Miről szól ez a sztori? Mert hogy nem a valós szükségről az biztos!

Figyelt kérdés

Márciusban papíron kérvényezett és engedélyezett szabiról van szó, ahova jövő héten mennék. Aug közepe van idén még egy napot se voltam szabim (nem az én döntésem miatt, nem engedtek el). Gondolom, itt a nyár sőt lassan távozik, hát rászolgáltam arra a szaros két hét pihenésre, több úgyse jut egy évben. (Mennyi is a jogszabályban rögzített alapszabi amit mindenkinek meg kell kapni? 20 nap! Ami ugye négy hét + a munkákban eltöltött évekkel jönnek rá plusz napok, esetemben 24 nap = kb 5 hét szabim van! Mennyit hagynak kivenni? Tán két hét = 10 nap. A többi? Hát az megy a levesbe, benyeli a cég. Ki se fizetik).


És most még az a két hét se megy. Nem mehetek.


Hogy ez mekkora mocsokság azt felesleges kérdezni.

Inkább azt kérdem: miről szól ez az egész? Mert nem arról hogy annyira kell az ember aug közepe végén amikor az év létező leggyengébb hónapja van, az biztos. Bútor nagyker el lehet képzelni, akkora pangás van hogy lődörgünk munkaidőben.

És nem mehetek szabira. Kell az ember. Mire? A falat támasztani?


Vajon ez arról szól hogy ki akarnak baszarintani, de azt akarják ne nekik kelljen megtenni, hanem "önként és dalolva" menjek magamtól?


Az ok mondjuk világos mint a nap: én voltam a kb 30 fős kollektívából az egyetlen aki meg merte kérdezni, hogy a több hónapja elmaradt túlórapénz az mikor lesz fizetve? És amikor nem jött válasz ( a majd az nem válasz) akkor köv túlórakor hazamentem. Mondtam, majd ha lesz pénz, lesz túlóra.


Na megérte!!!! A többi birka befogta a száját, mehetnek is szabira.

Én kérdezni mertem: nesze neked.


2015. aug. 9. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék szabira, aztán meg elmennék új melót keresni...
2015. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hazai főnökök ilyenek..ha beszólsz nekik,ellehetetlenítenek, hogy magad mondj fel.Élvezik a hatalmukat,hogy kínozhatják a dolgozókat.

Lépj ki és menj külföldre,még mosogatni is jobb, mert 3x annyi pénzt kapsz érte.

2015. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Arról, hogy te kérvényeztél szabit, amelyet jóvá hagytak, arról van papír?
2015. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Folytatom, mert ha igen, akkor elmész, és ha nem tetszik nekik kirugnak. Közbe meg keres egy masik melót mert ez mindig így fog menni a jövőben is
2015. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Van papír de semmit se jelent meg a szabi tényleges megkezdéséig a cég bármikor változtathat.

Vagyis ha már megkezdtem volna a szabit és akkor közölné az más helyzet. De amíg nem kezdem meg addig lehet módosítani. Akár az utolsó percben is? Igen. Egy jogszerű? Igen. Etikus? Az meg kit érdekel.

2015. aug. 9. 10:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egészen így működik. Ha jól tudom a szabadság x százalékával te rendelkezel, de ennek utàna kell nézni.

Meg mi van ha te befizettél egy útra? Kártalanít a cég? Vagy buktál x százezret?

Amúgy ez MO. Én is a hasonlók miatt dobbantottam anno.

2015. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem állami cégnél dolgozol, vagy ha igen, akkor nagyon piszkok...ugyanis amikor én elkezdtem dolgozni állami cégnél, rögtön az elején közölték, hogy van egy ilyen törvény (azt hiszem újkeletű) hogy minden negyedévre jutnia kell X nap szabadságnak. Mivel február óta dolgozom, így elküldtek júniusban 5 napra és elküldenek most is 8-ra. A maradékot én határozom meg, egy dolgot kötöttek ki, hogy karácsony, szilveszter között nem lehet. De megbeszélték a nyárit, megkérdezték, hogy melyik hét lenne jobb (hátha mennék nyaralni). Azt mondtam, hogy mindegy. A túlórákat megmondták, nem szeretik fizetni, inkább vegyem ki szabadnak azt a 2-3 napot. Kötelesek lennének kiadni a szabadságod, legalább azt a minimum 4-5 napot, ami meg van határozva negyedévenként.
2015. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kártalanít a cég? Vagy buktál x százezret?


Erre tudom a választ. A jogszabály szerint a cégnek kötelessége az ÖSSZES felmerült költséget téríteni.

De azt lesheted mikor fizet. És ha nem fizet mit tehetsz? Bíróság ennyit.

Csak ha már bíróság akkor helyből buktad az állást is és mehetsz duplán bíróságra. Emiatt is.

Megéri? Na ez a kérdés. Ha ebből az állásból élsz és nincs tartalékod, akkor kitörölheted a valagad a bírósággal és inkább kussolsz és nyelsz csak hogy az állás megmaradjon.

2015. aug. 9. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Istenem, annyira szánalmas MO ilyen szempontból. Mondom, pont ezek miatt léptem le. Ezért szerencsésebb felfogású országokban olyan pert akaszt a cég nyakába az ember hogy abban az évben a kártérítésből él. Ha meg ki is rúgják tapsolna mert még 1 megnyert per. Itt a munkavállalót védik a jogszabályok, ha valami nem stimmel azonnal van jogorvoslat.
2015. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól tetted hogy kimentél,itt orbánkirály új rabszolgatörvénykönyvének tapsikol minden okos szavazója,és majd a következő választáson is teszi az X -et a neve mellé. Menthetetlenül buták itt az emberek. Ki teheti, lépjen le mielőtt még a többi határra is szögesdrótot húznak.

Kérdező,neked nem tudok okosat írni,tényleg választhatsz ,vagy szó nélkül elmész szabira aztán kilépsz, vagy tűrsz csendben. A törvényekkel ki lehet törölni..

2015. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!