Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki akar rúgni a főnököm...

Ki akar rúgni a főnököm mindenféle egyeztetés nélkül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A sztori "röviden":


Hatalmas szerencsém volt a munkahelyemmel. Egy kimondottan jó, jól fizető (!), otthon végezhető meló, amit immáron másfél éve szívvel-lélekkel csinálok, vért izzadva. Ez azért érdekes, mert 20 éves vagyok és mindemellett egyetemre járok. Saját magamat tartom el, én fizetem az albérletemet, a kajámat, mindenemet.


A legjobb barátom ajánlott be a céghez, ő tett meg mindent, hogy betanítson. Valószínűleg ezért neheztel rám az alapvetően idióta főnököm (is); tulajdonképpen soha nem is ismert, találkoztam vele életem folyamán nagyjából háromszor. Interneten kapjuk az utasításait.


Jól végzem a munkámat, megbecsülöm a helyzetemet, szorgalmas vagyok, mindenkinek segítek, akinek csak tudok és nagyon sok rutinom van a többi kollégámhoz képest. Ennek ellenére a főnök egy tapasztalatlan csitrinek tart, mondvacsinált dolgokért csesz le (csúnyán, kíméletlenül), és elveszi a maradék önbizalmamat is. Dicsérni persze derogál neki, nem csak engem, a többi kollégámat is. Túl nagyok az elvárásai.


Kaptam egy fülest, miszerint el akarja venni a két legfontosabb műszakomat szeptembertől, hogy kezdőket (!) állítson be helyettem. Kérdem én; mit csináljak? Harcolni úgy érzem, teljesen felesleges, mert valahányszor próbáltam a múltban, semmit sem ért. Úgy is az lesz, amit ő akar. De akkor most mi lesz velem? Hogy fogom fizetni a lakhatásomat? Ha elmennék diákmunkára, a töredékét sem kapnám annak, mint amit most keresek. Úgy érzem, romokban áll az életem.


2015. aug. 17. 19:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

És még kiegészítés gyanánt annyi, hogy ezt korábban is megcsinálták velem. Elvettek tőlem műszakot mindenféle egyeztetés nélkül. Aznap reggel szembesültem a döntéssel Facebookon.


Úgy tudom, ezt az ügyet bíróságra is lehetne vinni, ha nem dolgoznék teljesen feketén...

2015. aug. 17. 19:08
 2/14 anonim ***** válasza:
"ha nem dolgoznék teljesen feketén.." Megválaszoltad a kérdésedet.
2015. aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De miért pont velem csinálják meg, aki akkor esne szét a legjobban, ha nem kaphatná meg a fizetését? Az egész életem erre a munkahelyre lett alapozva, és ezt tudják is.
2015. aug. 17. 19:22
 4/14 anonim ***** válasza:
Szóval feketén dolgozol? Akkor bizony a főnököd azt csinál amit akar. Ha elveszi a munkádat akkor ez van, ha kirúg akkor ezt is tudomásul kell venned. Örülj, hogy eddig rendesen kifizetett. Szóval készülj a legrosszabbra, és legyen egy B terved ha mégis lapátra tennének. jó tanács: Legközelebb bejelentett munkát keress.
2015. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ráadásul az, hogy kezdőkkel akar engem pótolni, siralmasan megalázó. Bele lehet tömi az agyukba a tennivalókat, de rutint szerezni nálunk legalább egy év. Érzék kell hozzá. Tízszer több hibát fognak véteni, mint én, és el fogja nekik nézni az egészet. :( Csak a cégnek tenne ezzel rosszat.
2015. aug. 17. 19:26
 6/14 A kérdező kommentje:
De vidéki egyetem mellett, ötmillió előadással hol találhatnék magamnak bejelentett melót, amit normálisan meg is fizetnek? Úgy, hogy még haza is tudjak utazni hétvégére...
2015. aug. 17. 19:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi a baj csak nem félsz a legális munkától? Vége van a jó világnak, mi? majd adózol szépen és megélsz, mint a többi ember!
2015. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kezdö olcsóbb! Ha meg feketén dolgozol, akkor ne csodálkozz, ha azt csinálnak veled, amit akarnak.


Éppen ezért nem szabad csalásra (mert a fekete munka az) alapozni az életedet.


Keress valami más munkát, amit el tudsz végezni, elvégre már van tapasztalatod. (Habár el sem tudom képzleni, mi lehet az a munka, amit otthonról és jó penzért lehet csinálni.)

2015. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Még jól fel is kéne nyomni a NAV-nál aztán sírhatnál! Elveszted az illegális munkádat, mindjárt megsajnállak te!
2015. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Férjem is kirugták a melóhelyéről. Sajnos. S neki nem volt több százezres fizetése.S nekünk is nehéz.(2gyerekünk van,én még gyesen.) SZerinted?
2015. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!