Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne lerázni a...

Hogyan lehetne lerázni a főnökömet ha haza akar vitetni mással?

Figyelt kérdés

Vonattal és busszal járok be dolgozni, 1,5 óra az út, sajnos közelebb nem volt normális munka. Április elejétől vagyok ott, a munkatársak már az első naptól kezdve ajánlgatták, hogy van egy kolléga, aki a mellettem lévő városban lakik, hazavihetne. Mivel nem ismertem őt, így leráztam őket, hogy idegennel nem utazom, viszont ma a főnököm elkapott azzal a folyosón, hogy még mindig él az ajánlat, hogy az illető hazavinne (azóta sem ismertem meg), mondtam neki, hogy nem kell, mert a vonaton nagyon jó hideg van, megy a klíma stb, de mire visszaértem az irodába már azon kaptam, hogy az illetővel egyeztetni a délutáni hazaszállításomat. Délután próbáltam lelépni amikor szoktam, ám a főnök elkapott, hogy "jaj el is felejtettem, mindjárt letelefonálok, rákérdezek, hogy mikor indultok".

Kénytelen voltam hát hazajönni vele, az autóban nagyon meleg volt. A főnököm állította, hogy mivel az illető is erre lakik biztosan tudja hogy hol van az a település ahol én lakom és merre kell menni. Útközben derült ki, hogy ő mindig autópályán megy és neki ez egy jó nagy kerülő, mivel az autópályától még 15-20 percet kell jönni kocsival, egyébként azt sem tudta hol van a település ahol lakom.

Attól félek, hogy rendszeressé válik majd ez, hogy a főnök haza akar hozatni mással és én nem tudom lerázni mindig azzal, hogy boltba megyek még meg ismerőssel találkozom. Nem tudom hogyan tudnám nyomatékosítani hogy egyedül akarok hazamenni nem kell fuvar, hiába mondtam meg neki már többször konkrétan, hogy vonattal megyek, nem ért a szép szóból viszont ha felemelném a hangomat félek hogy kirúgna.


2015. júl. 6. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell felemelni a hangodat.

Én is ismerek olyan vállalkozót, aki nagyon megszokta már, hogy mindig mindenkinek megmondja mit csináljon, és nem áll meg a munkánál, kiterjeszti a magánéletre is.


Viszont ahhoz semmi köze.

Neked pedig egyáltalán nem kell se felemelni a hangod, se magyarázkodnod.

Egyszerűen megmondod, hogy vonattal mész, mert kényelmesebb, és mert így döntöttél.


AZTÁN AZZAL IS MÉSZ!

Ennyire végtelenül pofon egyszerű.

Nem fognak zsákot húzni a fejedre, bedrogozni, és haza rabolni.

Fogod magad, és rendes menetrend szerint indulsz a vonathoz.

Ennyi.

Mindezt a legnagyobb csendben, nyugodtan, és határozottan.

2015. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

"jaj el is felejtettem, mindjárt letelefonálok, rákérdezek, hogy mikor indultok".

Na ekkor kellett volna azt mondani, hogy köszi a segítséget, de másképp döntöttem.

Aztán sarkon fordulsz, és eljössz.


Pláne így, hogy már ellenérveid is vannak.

2015. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak már annyira elegem van abból, hogy hónapok óta hajtogatom hogy nem kell hazavinni, egyszerűen képtelen felfogni. Mikor csak úgy eljöttem akkor azt hajtogatták, hogy önsanyargató vagyok meg magamnak akarok rosszat, elegem van már belőlük.
2015. júl. 6. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Annyira segítőkészek, hogy az sok :) Mondd meg neki kedvesen, hogy sajnos nem jött be a fuvar, mert túl nagy kerülő a te otthonod az illetőnek. Nem kívánhatod tőle, hogy rendszeresen hazavigyen. Viszont nagyon köszönöd, hogy ennyire figyelmesek veled, és iszonyúan örülsz hogy itt dolgozhatsz :)
2015. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Reggel már kérdezte is hogy milyen volt az út haza, jó fuvart szervezett-e. Eléggé panaszkodva mondtam neki hogy nagyon meleg volt az autóban a vonaton 20 fokkal hidegebb van bánom hogy nem azzal mentem, ráadásul az illetőnek is nagy kerülő volt stb. Erre elszomorodott és rögtön azon kezdett el gondolkodni hogy ki van a cégnél aki legalább az állomásig el tudna vinni hogy ne kelljen buszoznom.

Sajnos úgy érzem nem lehet lekoptatni egy időre talán leszáll a témáról remélem. Sajnos úgy érzem nincs saját problémája amit meg tudna oldani így az enyémen rágódik.

2015. júl. 7. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen segíteni akar egy új dolgozójának, te meg szarsz a fejükre. Egyszer elmentél, megmondtad, hogy nem volt jó, mondd el azt is, hogy nem kívánhatod senkitől, hogy mindig fuvarozzanak. De ha mégis elvinne valaki az állomásig, abba sem halnál bele. (Szerintem, de lehet, hogy tévedek.)
2015. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!