Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kimenjek Ausztriába dolgozni...

Kimenjek Ausztriába dolgozni vagy inkább maradjak itthon? 22/l

Figyelt kérdés
Barátom egy éve ment ki viszont a táv miatt meg más miatt kicsit eltávolodtunk egymastol szóval jelenleg bizonytalan a kapcsolatunk. Régen teljesen biztos volt benne h együtt tudnánk élni de amiota tartottunk szünetet elbizonytalanodott és azt mondta várjunk még par honapot mig erősödik a kapcsolatunk. Sajnos nekem 2 éve nincs munkám soha nem dolgoztam de nem akarok többet itthon ülni mert már unom. Kezdeni akarok vmit magammal de mivel itthon folyton visszautasitottak gondoltam megpróbálom Bécsbe. Mit kell tudnom a kinnti életről? Hova vennének fel ha nincs tapasztalatom? Hogyan keressek munkat? Milyen hivatalos ügyeket kell elintéznem mielőtt kimennek? Albérletet hol tudok nézni? Egyedül tudnam fizetni? Végig németet tanultam nyelvtanfolyamonis voltam de mégse tudok megszólalni. A másik h eléggé zarkozott vagyok és félek az ismeretlentől h hogyan fogok beilleszkedni mivel sose ment suliba sem. Nagyon szívesen fogadok mindenfele tanácsot segitséget!
2015. aug. 18. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:

arra azért gondolj, hogy ha ki is mész, attól a barátod még simán gondohatja azt, hogy befejezi veled..kezdetben azt is érezheti, jöttél a nyakára...


amúgy nagyon ajánlom a bébiszitterkedést, az mellett mindenbe bele fogsz jönni és egy család szárnyai alatt is vagy(osztrákhoz menj, ne törökhöz, olaszhoz, stb, azok kihasznának, átvernek)

2015. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elöször is, vedd fel a kapcsolatot az ottani magyarokkal (fb csoportok, akár itt, vagy a barátod kérdezgesd).

Annyiban azért tudok segíteni, hogy elöbb valami munkát keress ahol lakhatást biztosítanak. Pl farmi melók, "bébiszitterkedés" stb. Aztán ha lesz tőkéd, már tudsz tervezgetni is, és más munka után nézni - ha gondolod -. Ha elsőre nem is sikerül az albérlet, munkásszállók valszeg vannak a környéken ahol egy szobát bérelhetsz. De ez nem biztos hogy Ausztriában is így van (más országokról kérdezgettem én is). Szóval a legjobb ha megkérdezel egy kinti magyart, hogy neki hogy sikerült, és neked hogy sikerülhetne. Biztos fognak segíteni.

2015. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkabb maradj!
2015. aug. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!